left DivX Sinema Forum logo_right

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Sinema Filmleri

> Genel Sohbet Odasında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

-Lütfen; "Posta kutuma şu geldi, paylaşayım" şeklinde başlık açmayınız, spam sayılabilecek elektronik postaları forumda paylaşmayınız...
Ve siyasi tartışmalardan kaçınınız...

- Dilimizde "dahi" anlamına gelen "de"nin ayrı yazılması gerekmektedir. Ayrıca dilimiz "w" ve "q" harflerini barındırmamaktadır. Bununla birlikte, "s" harfi süreksiz sert ünsüz değildir ve hiçbir durumda yumuşamaz, sonucunda "herkez" kullanımı hatalı bir kullanımdır. ( Bunları hepimiz biliyoruz, sadece hatırlatmak istedik. )

- "DiVXPlanet Genel Sohbet" odası "chat" odası değildir. Bu odada açılan konular diğer odalarımıza uymayan konulardır. Forum kuralları ve forum ilkeleri aynen bu oda için de geçerlidir. "chat" amaçlı olarak Yahoo, Hotmail, Google gibi içerik sağlayıcılarının "IM" araçları son derece işlevsel araçlardır.

- "Face'de şunu gördüm paylaşayım"."MySpace'imde bu var, bir bakın", "Face'de beni beğenin" tarzında sosyal içerik ortamlarındaki öğeleri bu oda altında paylaşmayınız.

Nişadır (Kalıp Halinde) Arıyorum...

Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
left > Nişadır (Kalıp Halinde) Arıyorum..., Lehim İşinde Kullanmak İçin seperator Ayarlar V right
[BtG]LoRdArChEr
mesaj Dec 3 2007, 03:13:41 PM
İleti #1

See I am real...
Group Icon

Grup: Kıdemli Üye
Nereden: Silent Hill Cemetery
Üye No.: 803

Selamlar ve Saygılar Arkadaşlar.

Belki bilmeyenler vardır diye anlatmak istiyorum. Asıl işim satışçılıktır lakin askerden sonra sabrımı kaybettiğim için bu işimi bırakmak zorunda kaldım. Baba işim olan Radyatörcülüğe başladım. Radyatörcülükte esas olan şey lehimciliktir. Bir lehimci ustasının olmazsa olmazları arasında kalıp şeklinde nişadırda vardır. Ne işe yarar derseniz eğer. Pürümüs ile kızdırdığınız ve lehim yapmakta kullandığınız havye ucunuz alevden iyice yandığında bu ucu nişadıra sürdüğünüzde, uç parlamaya başlar. Lehimciliğin ilk kuralı (bilenler tabi ki biliyorlar) lehim yapacağınız yerin ve lehim için kullandığınız ucun (bizde ki biraz büyükçe) temiz olması gerekliliğidir. İşte Nişadır bunun için gerekli. Ben Eskişehirliyim, gitmediğim hırdavatçı kalmadı diyebilirim. Beni sürekli aktarlara yönlendiriyorlar, bir tanesine merak edip gittiğimde gördüm ki toz halinde de bulunuyormuş ve sivilceler için kullanılıyormuş (aktarcının dediğini aktarıyorum, aksi kullanımlardan doğacak sonuçlardan dolayı lütfen beni sorumlu tutmayın)

Sizden ricam eğer kalıp halinde nişadır bulabiliyorsanız bana bir şekilde ulaştırmanız. beyaz mermere benzer bir taş şeklinde ve hırdavatçılarda bulunabiliyor (koca Eskişehirde yok yahu sad.gif ) 4-5 tane civarı almayı düşünüyorum. Şimdiden yardımlarınız ve cavaplarınız için teşekkür ederim...

Saygılarımla

Edit: Başlıkta ki hata için özür dilerim, moralim biraz bozuk, koca Eskişehirde yok yahu sad.gif sad.gif sad.gif

Bu ileti [BtG]LoRdArChEr tarafından Dec 3 2007, 03:18:14 PM yeniden düzenlenmiştir.
User is offlineProfiline GitÖM
Go to the top of the page
+Quote Post
iDroid
mesaj Dec 4 2007, 10:26:02 AM
İleti #2

I am a Droid
Group Icon

Grup: Uzman
Üye No.: 2,228

Boş bir vaktimde bakar, bulursam da haber ederim...
+Quote Post
Coşanadam
mesaj Dec 4 2007, 10:37:25 AM
İleti #3

Ama bu haksızlık!
Group Icon

Grup: Uzman
Nereden: Ankara
Üye No.: 25,409

Ankara'da nerelerde satılabilir bunlar? Bakarsın yolumuz düşer.
+Quote Post
pirpir
mesaj Dec 4 2007, 10:55:45 AM
İleti #4

Masalcılar familyası...
Group Icon

Grup: Moderator
Nereden: tembel tenekelerin yanı!
Üye No.: 35,284

Karaköy ve Eminönünde bolva hrdavatçı var. Ancak oralardan bulunabilir. Haftasonu c.tesi aslında eminönüe gitme ihtimalim var. Eğer bir aksilik olmazsa yardımcı olabilirim sanırım.
+Quote Post
aex1
mesaj Dec 4 2007, 11:19:05 AM
İleti #5

Master

Grup: Üyeler
Üye No.: 26,399

kimyacılarda ve Beyazid'daki aktarlarda ,mısırçarşısında ,kuyumcu kimyacılarında vardır. bazan toz olarak alınsa da içinden blok parçaların da çıktığı oluyordu..sormakta fayda var. (Istanbul'dan bahsediyorum)
tuzruhu da bazan ek olarak kullanılabiliyor. (dikkatli kulanılmalı sonra sabunla ve bol suyla temizlenmeli iş bittikten sonra. havya ucunu temizlemek için bol nişadırlı su karışımı da işe yarıyor bende)

http://www.google.com.tr/search?q=amonyum+...art=10&sa=N
bu linkte bir arama faydalı olabilir belki...

not:link ekledim

Bu ileti aex1 tarafından Dec 4 2007, 11:26:15 AM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
errhaan
mesaj Dec 4 2007, 11:53:37 AM
İleti #6

Kötüyüm Ben Kötüyüm
Group Icon

Grup: Etkin Üye
Nereden: Türkiye
Üye No.: 9,346

Eniştem Çifteler caddesinde senelerdir soba ve saç işleri yapar. O kullanır nişadırı onda olmasa bile nereden bulabileceğin konusunda muhakkak yardımcı olur. Atatürk Lisesi'nden yürümeye başlarsanız Akoğlan Camii'ne varmadan sağda Akpara Tic. Soba ve sac işleri diye görürsünüz. Bir sorun dediğim gibi muhakkak yardımcı olacaktır.
+Quote Post
[BtG]LoRdArChEr
mesaj Dec 4 2007, 05:12:18 PM
İleti #7

See I am real...
Group Icon

Cevaplar için teşekkür ederim arkadaşlar. Sizlerden haber bekliyorum. Sevgi ve Saygılarımla...
+Quote Post
[BtG]LoRdArChEr
mesaj Dec 5 2007, 03:41:05 PM
İleti #8

See I am real...
Group Icon

Arkadaşlar sağolun tekrardan artık gerek kalmadı.

Bir ağabeyim sağolsun işinden gücünden vakit ayırıp, üşenmeden arayıp bulmuş ve gönderdi, bu gün elime geçtiler. Ne kargo ücretini nede nişadırların ücretlerini bana ödetmedi. Şu forumda hala sevenimin olduğunu görmek gerçektende mutluluk verici. İlgilenen, vakit harcayıp cevap yazan herkese çok teşekkür ederim.

Uğraşıp, yardımcı olan ağabeyim ismini yazmamı istemediği için ne yazık ki ismini yazamıyorum burada. Zor anımda yanımda olduğun için teşekkür eder, ellerinden öper, hasretle kucaklarım.

Saygılarımla...

Not: Başlık artık kitlenebilir yönetimede ayrıca teşekkür ederim...
+Quote Post
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

rss Basit Görünüm Şuan: 24th July 2014 - 02:59:18 PM