left DivX Sinema Forum logo_right

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Sinema Filmleri

> Genel Sohbet Odasında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

-Lütfen; "Posta kutuma şu geldi, paylaşayım" şeklinde başlık açmayınız, spam sayılabilecek elektronik postaları forumda paylaşmayınız...
Ve siyasi tartışmalardan kaçınınız...

- Dilimizde "dahi" anlamına gelen "de"nin ayrı yazılması gerekmektedir. Ayrıca dilimiz "w" ve "q" harflerini barındırmamaktadır. Bununla birlikte, "s" harfi süreksiz sert ünsüz değildir ve hiçbir durumda yumuşamaz, sonucunda "herkez" kullanımı hatalı bir kullanımdır. ( Bunları hepimiz biliyoruz, sadece hatırlatmak istedik. )

- "DiVXPlanet Genel Sohbet" odası "chat" odası değildir. Bu odada açılan konular diğer odalarımıza uymayan konulardır. Forum kuralları ve forum ilkeleri aynen bu oda için de geçerlidir. "chat" amaçlı olarak Yahoo, Hotmail, Google gibi içerik sağlayıcılarının "IM" araçları son derece işlevsel araçlardır.

- "Face'de şunu gördüm paylaşayım"."MySpace'imde bu var, bir bakın", "Face'de beni beğenin" tarzında sosyal içerik ortamlarındaki öğeleri bu oda altında paylaşmayınız.

Puro nereden alınır?

4 Sayfa V < 1 2 3 4 >  
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
left > Puro nereden alınır? seperator Ayarlar V right
webdr
mesaj Oct 4 2011, 12:33:50 AM
İleti #31

buruş lee, oğlu var bilender lee
Group Icon

Grup: Kıdemli Üye
Üye No.: 28,583

Hmm.. duty free hiç aklıma gelmemişti... sağolasın...

whistling.gif smile.gif
User is offlineProfiline GitÖM
Go to the top of the page
+Quote Post
Plastikman
mesaj Oct 4 2011, 12:38:49 AM
İleti #32

kafasına göre

Grup: Üyeler
Nereden: İzmiR
Üye No.: 72,501

izmir/alsancak/amerikan pasajı(kervan pasajı)
+Quote Post
emronr
mesaj Oct 24 2011, 03:25:31 PM
İleti #33

Master
Group Icon

Nereden: Mu
Üye No.: 68,686

Bir tanıdığımdan puro istemiştim. Duty Free'den "Dominican Bundles ROBUSTO 25 Handmade Cigars" yazan puro almış.
Bu puro kaliteli midir, daha önce içen oldu mu?
+Quote Post
BronzER
mesaj Oct 25 2011, 08:09:09 AM
İleti #34

too Lost in you...
Group Icon

Grup: Etkin Üye
Nereden: Eskişehir
Üye No.: 63,730

Duty Free'den demek için gelmiştim ancak hali hazırda bahsedilmiş.
Ben her yurt dışı gezim sonunda alıyorum tanıdıklara bir kaç tane.
Aslında puro tüketimleri de bununla sınırlı hale geldi smile.gif
İtalya'da satıldığını gördüğüm puroları Duty Free'lerden çok daha ucuza aldım mesela...
+Quote Post
JPSlalom111
mesaj Oct 25 2011, 09:11:23 AM
İleti #35

Grup: Yeni Üye
Üye No.: 157,034

Sizlere düzenli bir içici olarak bir iki bilgi vermeyi deniyeyim Dominican fena puro değildir, dünya'da en iyi tütün Küba tütünü olarak bilinir ama, benim favorim Bolivar ve Trinidad.
Robusto aslen bir model ve ebattır, 126mm uzunluk 50 "ring gauge"dur (kabaca 1.5mm diametreye tekabül eder).

Aslında puro çok ciddi bir sahtecilik pazarına sahip, bir çok dominik purosu Küba diye sahte logolarla satışa sunulur, açıkçası ayırdetmek de oldukça zor, tecrübeyle ancak, bunlar bazen duty free'lere bile girer. Önemli olan satış yapan noktanın "habanos"un distribütörlüğünü almış olması, bu şekilde işleyen internet firmaları da mevcut, bunlar özellikle isviçre kökenlidir, isviçre Avrupa'da puronun cenneti...

Bunun dışında Dubai'ye yolunuz düşerse en ucuz puroyu bu duty freelerden bulursunuz, ayrıca çeşit de çoktur.
+Quote Post
emronr
mesaj Oct 25 2011, 09:35:01 AM
İleti #36

Master
Group Icon

Nereden: Mu
Üye No.: 68,686

Bilgilendirmeler için teşekkürler. Dün bir tane içtim, tadı da fena değildi. Ayda 1 ya da 2 tane keyif olsun diye içerim diyorum. Zaten ayda 1 tane içersem bu purolar bana 1 yıl yeter. smile.gif
+Quote Post
Life_pr
mesaj Jan 31 2013, 11:59:29 AM
İleti #37

Üye
**

Nereden: istanbul
Üye No.: 3,018

Konuyu hortlatalım biggrin.gif

Bu aralar puroya merak saldım, havaalanından aldığım Dominik purolarını tüketmeye başladıktan sonra bu işi doğru düzgün, kuralına uygun yapmak için sürekli araştırıyorum. Dün Kanyon Che mağazasında idim, daha önceki mesajlarda yazdığı gibi o kadar da ilgili değillerdi, hatta oradaki bayan bence acı çekiyor gibiydi ohmy.gif Ya birkaç senede bazı şeyler değişti ya da ben şanssız idim.

Puro ile ilgilenen arkadaşlar, internet veya doğrudan puro aldıkları yerleri ve tavsiyelerini söyleyebilirler mi? Asıl satın almayı Mart'da yapacağım İspanya seyehatinde planlıyorum ancak tavsiye edilen farklı türlerde purolardan denemeler yaparak bana uygununu bulabilmek adına (sertlik derecesi, aroma yoğunluğu vb) güvenilir site veya dükan arıyorum, tabi kazıklanmadan flaugh.gif

Bu ileti Life_pr tarafından Jan 31 2013, 12:00:42 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
yabani
mesaj Feb 2 2013, 12:55:25 PM
İleti #38

Mafi Kalbi Gayrullah
Group Icon

Grup: Emekli
Nereden: Keçi-Armut-Yabani Diyarı
Üye No.: 659

Sigara bırakma denemelerimi puro yüzünden başaramamış birisi olarak yazıyorum: Sigara eroinse, Puro kokaindir. bağımlılığı psikolojiktir, ve bırakması fiziksel bağımlılıktan daha zordur.

Gelelim hangi puro olayına; Puronun kalitesi için uluslararası bazı normlar olsa da (dış yaprak tipi, renk deformasyonları, yanma hızı, iç yaprakların bütün yada kırpık olması vs. vs.) en iyi puro size en iyi gelendir. Ayrıca bütün puro ekspertleri de aynı şeyi söylerler, en kaliteli puro diye bir şey yoktur, sizin tercihiniz vardır.

Küba tütünü kullanan markalar içinde cohiba ve partagas benim hoşuma gidenlerdir fakat sertlik dereceleri mild-medium olmak şartıyla. yoksa full sertlikte bir puro benim için içilemez derecededir. fakat son dönemlerde Dominik ve Nikaragua tütünlerini de denedim. hatta bunların sekonds'larını yanı dış sarım yapraklarında renk/doku deformasyonu olan, defolu kabul edilen ucuz bundle'larından da aldım ve sonuç olarak bu bundle'lardan kullanmaya karar verdim çünkü defosuz olarak kabul edilenlerden zerre farkları yoktu.

Nikaragua tütününün aroması farklı, farklılığı görmek adına test edilebilir, ben bazen kullanıyorum aroması beni rahatsız etmiyor, hatta severim fakat küba tütünü aromasına alışık kişilerin hoşuna gitmeyebilir. Nikaragua tütününü eğer çöl ikliminde değilseniz humidor'da saklama gereksinimi yoktur, aksine humidorda tutarsanız içilemez hale gelecektir. Dominik tütünü ise küba tütününe yakın bir aroma sunar, zaten gerçekte aynı tütündür fakat iklimsel/topraksal farklardan dolayı aroması biraz değişmektedir. iklim tütün aroması üzerinde çok etkilidir, bir yılın aroması bir sonraki yılın aromasını tutmayabilir.
Eğer puroyu 40 yılda bir içecekseniz ve tam keyif yapmak istiyorsanız aged tütünlere bakabilirsiniz, adı üzerinde uygun şarlarda yıllandırılmış tütünlerdir ve aromaları artmıştır. daha sık tüketmeyi düşünüyorsanız sekonds'ları es geçmeyin.

Bu keyif aynı zamanda süreseldir, yani puronun boyutuna göre değişir, ben curchill yada double corona tercih ediyorum, Nikaragualı kardeşlerimiz ise presidente diye daha büyük bir boyut uydurmuşlar, bunuda yolculuklarım esnasında kullanıyorum ki, humidor ihtiyacı da olmadığından ideal oluyor. içimi etkileyen ve kimsenin dikkat etmediği bir diğer unsurda puronun kesilmesidir.

Yurtdışı seyahatinizde alacaksanız zaten 25 adetten fazlasını yanınızda getiremeyeceksiniz. ben internet üzerinden sipariş veriyorum, açıkçası tütün mamullerinin yurt içine girişi yasaktır, yani kargo gümrükte takılabilir ve çıkarma-alma ihtimaliniz olmayabilir. ikincil kalite bundle'ları internetten sipariş verebilir, gelirse içer, gelmezse unutursunuz, yurtdışı gezilerinde ise daha kaliteli tipleri satın alabilrisiniz. illa marka vermek gerekirse ben cohiba'yı beğenirim, boyutu ise kendinize göre belirleyeceksiniz, çünkü her boyutun ortalama bir içim süresi vardır. curchill boy alıp 20 dakika içip sonra kesip devam ederim diye düşünürseniz, o puro asla eskisi gibi olmaz. Tek sefer olarak düşünmelisiniz.
+Quote Post
Life_pr
mesaj Feb 5 2013, 10:35:14 AM
İleti #39

Üye
**

Nereden: istanbul
Üye No.: 3,018

teşekkürler yabani, oldukça aydınlatıcı oldu.
+Quote Post
Nightstalker
mesaj Feb 5 2013, 11:15:30 AM
İleti #40

Master
Group Icon

Grup: Moderator
Nereden: Altunizade
Üye No.: 25,230

@yabani müdür, bişeyi de bilme yahu flaugh.gif
+Quote Post
DeLphinuS
mesaj Feb 28 2013, 11:08:03 AM
İleti #41

%99.9 human
**

Üye No.: 65,475

QUOTE(Nightstalker @ Feb 5 2013, 11:15:30 AM) *

@yabani müdür, bişeyi de bilme yahu flaugh.gif

Emekli = Tecrübe cheers.gif
+Quote Post
dennydevito
mesaj Feb 15 2014, 06:10:30 PM
İleti #42

Member
Group Icon

Nereden: Ankara
Üye No.: 100,569

Biraz daha spesifik olacak ama Ankara'da nereden bulabilirim ?
+Quote Post
epichan
mesaj Feb 15 2014, 06:21:13 PM
İleti #43

Master

Üye No.: 216,872

Dikkat edin bazı puroların sahteleri çok oluyor. Birde kaliteli puroları Türkiye pazarında çok pahalı
+Quote Post
gokurt83
mesaj Feb 15 2014, 06:46:38 PM
İleti #44

Grup: Yeni Üye
Nereden: Ankara
Üye No.: 142,437

Arkadaşlar! Puro, sigara ve nargile bir uyuşturucu bağımlılığıdır ve derhal terk edilmesi gerekir. Boş verin ve hemen hayatınızdan çıkarın. İnsanı saniye saniye, dakika ve dakika, gün ve gün acılı ve ızdıraplı bir geleceğe yaklaştırır. Ölmek ister ölemezsiniz. Acı çeke çeke bu hayata veda edecek hastalıklara sebebiyet verir. Nefes almak kadar güzel birşey yok! lac.gif
+Quote Post
epichan
mesaj Feb 15 2014, 06:58:01 PM
İleti #45

Master

Üye No.: 216,872

@gokurt83
Puro sanırım hiç içmemişsiniz. Ne olduğunu tam bilmiyorsunuz. Puro ciğerlere çekilmez, içinde sigara gibi kimyasal maddeler barındırmaz.
Ben 2010 senesinden bu yana içiyorum hiç bağımlılık yaşamadım yazdan bu yanda içmedim hiç.

Diğer bağımlılık yaratan maddeler yada tütün ürünleri ile karıştırmayalım.
+Quote Post
4 Sayfa V < 1 2 3 4 >
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

rss Basit Görünüm Şuan: 15th September 2014 - 06:02:41 AM