left DivX Sinema Forum logo_right

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Sinema Filmleri

> Genel Sohbet Odasında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

-Lütfen; "Posta kutuma şu geldi, paylaşayım" şeklinde başlık açmayınız, spam sayılabilecek elektronik postaları forumda paylaşmayınız...
Ve siyasi tartışmalardan kaçınınız...

- Dilimizde "dahi" anlamına gelen "de"nin ayrı yazılması gerekmektedir. Ayrıca dilimiz "w" ve "q" harflerini barındırmamaktadır. Bununla birlikte, "s" harfi süreksiz sert ünsüz değildir ve hiçbir durumda yumuşamaz, sonucunda "herkez" kullanımı hatalı bir kullanımdır. ( Bunları hepimiz biliyoruz, sadece hatırlatmak istedik. )

- "DiVXPlanet Genel Sohbet" odası "chat" odası değildir. Bu odada açılan konular diğer odalarımıza uymayan konulardır. Forum kuralları ve forum ilkeleri aynen bu oda için de geçerlidir. "chat" amaçlı olarak Yahoo, Hotmail, Google gibi içerik sağlayıcılarının "IM" araçları son derece işlevsel araçlardır.

- "Face'de şunu gördüm paylaşayım"."MySpace'imde bu var, bir bakın", "Face'de beni beğenin" tarzında sosyal içerik ortamlarındaki öğeleri bu oda altında paylaşmayınız.

Türk Telekom e-fatura.

5 Sayfa V < 1 2 3 4 5 >  
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
left > Türk Telekom e-fatura., Formu doldur, ağaçları kurtar.. seperator Ayarlar V right
Trahald
mesaj Apr 29 2008, 12:11:13 PM
İleti #31

Master

Grup: Üyeler
Nereden: USA
Üye No.: 59,365

Benim HSBC kredi kartımın ekstresi ilk aldığım zamandan beri e-posta adresime geliyor.Büyük rahatlık.Ne kağıt israfı oluyor ne de ev gereksiz kağıtlarla doluyor.Bilgisayarda saklıyorum.Annemle konuştum Türk Telekom faturasını da e-maille alacağız.Başvuruyu yapacağım birazdan.Nasıl olsa otomatik ödemeyle yatırılıyor.Boşuna kağıt israfı.Bu uygulamaya geçilmiş olması güzel.Geç bile kalındı işin gerçeği.
User is offlineProfiline GitÖM
Go to the top of the page
+Quote Post
REDO1
mesaj Apr 29 2008, 12:45:22 PM
İleti #32

Redovan
Group Icon

Grup: Çevirmen
Nereden: Auberge
Üye No.: 63,178

Yararlı bir uygulama. Cep telefonu faturam da e-mail olarak geliyor ama nedense postayla da yollamışlar.
+Quote Post
CinTonik
mesaj Apr 29 2008, 01:15:47 PM
İleti #33

Be clever! If not i will take your mind!
Group Icon

Grup: P2P Düzenleme
Nereden: Smyrna
Üye No.: 63,388

QUOTE(MONA RIZA® @ Apr 28 2008, 09:40:21 PM) *

Bir kişi de olsa beni anladığın için teşekkür ederim. Benim derdim telekom ile ve 10 ytl sayesinde telekomu sorgulamayı unutanlar ile. thedeli zaten konuyu açar iken iyi niyetini göstermiş, ama o bile yanlış algılamış benim hissettiklerimi. Daha başka bir şey söylememe zaten gerek yok. Uğraşılan şey T.Telekom'un temiz imajını sağlamak, ki sağlanmış ki kötüleyen insanlar kötü olmuş smile.gif

Hiçbir kurum online gönderdiği dökümanları belge niteliğinde görmüyor ve T.Telekom da belirttiğim gibi denetlenmeyen bir şirket.

Ayrıyeten, ben forumda küfür etmem bir şey etmem. Absürd bir şekilde yazılanların modere edilmesine gerek yok.

Eposta ile gelen fatura, herhangi bir anlaşmazlıkta ibraz edilemeyecekse ya da ibraz edilse de kabul görmeyecekse, itirazımızda peşin peşin haksız bulunacağımızı kabul etmiş mi oluyoruz bu durumda? confused1.gif
Üye ForumdaProfiline GitÖM
+Quote Post
pirpir
mesaj Apr 29 2008, 01:45:17 PM
İleti #34

Masalcılar familyası...
Group Icon

Grup: Moderator
Nereden: tembel tenekelerin yanı!
Üye No.: 35,284

Bilgi için teşekkürler thedeli flowers.gif
Kampanyanın reklamını tv de gördüğümnde çok sevinmiştim ama her seferinde bilgisayar başından uzak olunca uygulamak kısmet olmamıştı. Şimdi bende başvurdum.
Her ay muntazam olarak fatura ve ekstreler geliyor. Açıp bakıyor çöpe atıyorum. Zaten ödemeler otomatik olarak hesabımdan yapılırken faturalar yer kaplamak ve doğayı yoketmeye yardımcı olmamın bir parçası oluyordu. E fatura hizmeti bu yüzden çok güzel. Kredi Kartı ekstrelerimide böyle yapmak isterdim ama sırf bizim uyuz postacıyı çalıştırmak için elektronik ortam harici genede postayla alıyorum. Kötülük bende kalsın flaugh.gif

yazan: hain intikam planları içindeki pirpir
+Quote Post
badtrip
mesaj Apr 29 2008, 03:18:02 PM
İleti #35

We Discover New Way 2 Think...

Üye No.: 38,353

Diktikleri ağaçların orataya da artık Telekom Koruluğu tabelası dikerler oleyo2.gif

Bu ileti badtrip tarafından Apr 29 2008, 03:18:36 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
manâbîlânt
mesaj Apr 29 2008, 05:05:50 PM
İleti #36

membır
Group Icon

Grup: Kıdemli Üye
Nereden: İstanbul
Üye No.: 4,440

Telekom altyapısına milyon dolarlar verip satın alıp,
her yıl yine milyon dolar kâr edip,
her ay sabit ücret adı altında paramı sömürüp
dünya iletişim sektörünü asgari 10 yıl geriden takip edip,
bana her ay liste başı pahalı interneti satıp,
yine bu pahalı intenertine gerekli zamanlarda teknik desteği vermeyip,
insanı sinirden hoplatıp zıplatan şu Türk Telekom!
Şimdide insanların doğa sevgisini mi sömürüyor!
İşte buradan açık ve net yazıyorum (sanki otoriteymişim gibi oleyo2.gif ). Türk Telekom kurtulacak ağaçları zerre kadar önemsemiyor. Faturalar elektronik olsa TT bu faturaların dağıtımından tutun da gerekli istihdam edilmiş elemana kadar türlü türlü giderden kâr edecek ve bunu sizin doğa sevginizi kullanarak yapacak.
İnsan düşünmeden edemiyor; madem bu kadar duyarlısın, elindeki iletişim ağını kullanıp, önce bu konuda samimi olduğuna insanları inandır ve sonra bizi yılda 100.000 ağacı kurtarmaya ikna et! Elbet mümkün değil, çünkü TT samimi değil. Duyarlılık dediğin biraz samimi olur, fedakarlık gerektirir. Hani nerede? Yok! Ayrılmayın lütfen, sizi külahıma bağlıyorum! orgu.gif

Elektronik faturaya geçersiniz ya da geçmezsiniz, kişisel tercihtir. Ben sadece mesajımda konuya farklı bir açıdan yaklaşmak istedim.

Bu ileti manâbîlânt tarafından Apr 29 2008, 05:06:56 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
dedee
mesaj Apr 29 2008, 05:12:42 PM
İleti #37

King Of High Definition
Group Icon

Grup: Banned
Nereden: irc.quakanet.org...^_^
Üye No.: 63,328

evet , yararlı bir uygulama bende buna geçeceğim.
+Quote Post
Oturan Boğa
mesaj Apr 29 2008, 06:52:39 PM
İleti #38

"IN GOD WE TRUST"

Nereden: Türkiye
Üye No.: 2,471

QUOTE(manâbîlânt @ Apr 29 2008, 06:05:50 PM) *

İşte buradan açık ve net yazıyorum (sanki otoriteymişim gibi oleyo2.gif ). Türk Telekom kurtulacak ağaçları zerre kadar önemsemiyor. Faturalar elektronik olsa TT bu faturaların dağıtımından tutun da gerekli istihdam edilmiş elemana kadar türlü türlü giderden kâr edecek ve bunu sizin doğa sevginizi kullanarak yapacak.
İnsan düşünmeden edemiyor; madem bu kadar duyarlısın, elindeki iletişim ağını kullanıp, önce bu konuda samimi olduğuna insanları inandır ve sonra bizi yılda 100.000 ağacı kurtarmaya ikna et! Elbet mümkün değil, çünkü TT samimi değil. Duyarlılık dediğin biraz samimi olur, fedakarlık gerektirir. Hani nerede? Yok! Ayrılmayın lütfen, sizi külahıma bağlıyorum! orgu.gif

Elektronik faturaya geçersiniz ya da geçmezsiniz, kişisel tercihtir. Ben sadece mesajımda konuya farklı bir açıdan yaklaşmak istedim.

Bende yapabildiğim kadarıyla bunu anlatmaya çalıştım.Ama biraz daha sert bir üslupla söylemiştim silindi tabiki.keşke herkes telefon aboneliği iptal edebilse sadece cep telefonu kullansakta şunların burnu biraz sürtse.Almanyadan bir arama yapıyorlar saatlerce ve günü her saati.Uluslararası ve ülke içi sınırsız bedava konuşma çok yüksek suratle internetleri var.Aynısı olmasın ama bari yarısı olsun.
+Quote Post
beta_x
mesaj Apr 29 2008, 11:04:57 PM
İleti #39

@.........
**

Nereden: Gayya Kuyusu
Üye No.: 1,024

QUOTE(Oturan Boğa @ Apr 29 2008, 07:52:39 PM) *

QUOTE(manâbîlânt @ Apr 29 2008, 06:05:50 PM) *

Bende yapabildiğim kadarıyla bunu anlatmaya çalıştım.Ama biraz daha sert bir üslupla söylemiştim silindi tabiki.keşke herkes telefon aboneliği iptal edebilse sadece cep telefonu kullansakta şunların burnu biraz sürtse.Almanyadan bir arama yapıyorlar saatlerce ve günü her saati.Uluslararası ve ülke içi sınırsız bedava konuşma çok yüksek suratle internetleri var.Aynısı olmasın ama bari yarısı olsun.

İlave olarak şunu söylemek istiyorum.

24 Ocak 2004 tarihli taslak tebliğ de şöyle bir ifade var.

"Genel hatları ile Elektronik Fatura Kayıt Sistemi; mükellefler tarafından bilgi işlemsistemi aracılığıyla elektronik belge olarak düzenlenen faturalarda bulunan bilgilerinbelirlenen standartlarda ve elektronik ortamda Gelir daresi Başkanlığına aktarılması suretiylefaturalara ait ikinci nüshaların kağıt ortamında saklanması zorunluluğunu ortadan kaldıran;belli şartlar dahilinde faturalara ait birinci nüshaların elektronik ortamda oluşturulması vealıcılara iletilmesine imkan sağlayan bir sistemdir"

http://www.alomaliye.com/2008/elektronik_fatura_taslak.pdf

Olay sadece bize gelen tek sayfadan ibaret değil.Bugüne kadar basılan tüm faturaların ikinci bir nüshası da TT'arşivlerinde mevcut.

TT'nin bu işten çıkarları şöyle ifade edilebilir.
-2 nüsha basım derdinden kurtuluyor.Basım işlemi sadece kağıtdan ibaret değil neticede.
-Postalama maliyetleri neredeyse sıfır oluyor.Basılı evrak isteyenler hariçsmile.gif
-Arşivleme maliyeti ortadan kalkıyor.Bunun için bina, ek maliyetler ve personel tasarrufu cabası.

Biz tüketiciler için faydası sadece kağıt tasarrufuna katkı.

İlgilenenler fatura maliyetleri ile promosyon masraflarını hesaplarlar oleyo2.gif

Benim için faydası sadece şu.PTT dağıtım işini taşeronlaştırdığından beri tüm faturalar ödeme tarhinden 1 hafta veya 1 ay sonra geliyordu.O kadar.

Bankacılık nimeti olan otomtik ödeme var allahtan.O da ayrı bir tartışma konusu ya neyse.

Valla ben kimseye bişey demedim flaugh.gif divxplanet.gif

Dip not: Maliye sizin adınıza gerekli kontrolleri yaptığı gibi elektronik ortamda sizinde fatura ID ile sorgulama yapmanıza imkan sağlamış durumda .http://www.efatura.gov.tr/faturasorgula.php

Bu ileti beta_x tarafından Apr 29 2008, 11:06:52 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
Logos
mesaj Apr 30 2008, 02:36:57 AM
İleti #40

Advanced Member
Group Icon

Grup: Etkin Üye
Üye No.: 11,496

Bende bir iki soru sormak istiyorum arkadaşlar;

1. Aylık 350 ton birinci hamur kağıt masrafı olan bir şirket sizce kesimi, üretimi Türkiye'de yapılan bir kağıt firması ile mi anlaşmıştır? Yoksa Çin menşeili gramajı aynı, fiyatı 4'te bir olan bir firmadan 600-700 tonluk kotaj ile mal mı çekiyordur?
2. Peki yurtdışından alınan kağıt içinde bir yerlerde ağaçlar kesiliyor sonuçta TT gerçekten bunu önemsiyor mu sizce?
3. Dünyada ağaç stoğu TTF isminde bir akreditasyon kurulunca kontrol ediliyor. TT bundan önceki alımlarında bu kurumca akredite edilen firmaların kağıtlarını kullanıyormuydu sizce?
4. Taşıma, Arşivleme ve Personel giderleri söylenmiş peki ya Print bedelleri? Onun içinde toner masrafı da var.
5. Ülkemizde kerestecilik Orman Bölge Müdürlüklerince yapılmaktadır ve kesilebilecek durumdaki ağaçların kesimi dışında kesim yapmak kanunen yasaktır.(Büyük cezaları da vardır.) Kontrollü kesim yapılırken TT'nin bu yaklaşımı samimi geliyor mu? TT ayda 350 ton kağıt almayınca ağaç kesimi azalacak duracak mı sanıyorsunuz? Peki azalsa sadece bu iş ile geçinen Kastamonu gibi şehirlerdeki işçiler aç kalmayacak mı?
6. Devam edelim. Şirketlerin giderlerinde %10luk payın içerisinde %3 ile %7 arasında kağıt dokümantasyon maliyeti yer alır. Kurumsallaşmış şirketler Toplam Kalite Yönetimine(TKY) geçtiklerinde bu maliyetleri düşürmek için kurum içi yazışma, baskı çözümleri, fatura ve ayrıntı dökümlerini azaltma gibi yöntemler kullanırlar. TT özelleştiğinden beri TKY uygulaması içerisinde ve şu anda da bunu yapıyor. Kişisel duyarlılıklarımızdan yararlanarak kârına kâr katıyor.
7. İş ağaç dikmek ile bitmiyor biliyorsunuz. Dikilen her 10 ağaçtan 7si sulama, iklimsel sorunlar nedeniyle olgunlaşamadan kuruyor. TT ağaç mı dikecek? Yoksa tüm alt işlemleri ile, (aşılama, sulama, parazit, haşere, rüzgar ve zararlı canlı koruması) ağaç mı büyütecek?
8. Türkiye'de e-imza uygulaması hala rayına oturmuş değil. Bugün hiçbir kuruma yaptığınız e-posta başvurusu SMTP sebebiyle kabul bile edilmiyor. Fax ve yazılı belge dışında kayıt gören resmi evrak yok. Yarın mahkemelik bir sorun yaşadığınızda faturanın .pdf çıktısını mı delil olarak sunacaksınız? Belge mahkeme heyetince bilirkişiye devredilmeden kabul görecek mi? Yoksa dava en az bir celse de bu iş(teyit işlemi) için mi uzayacak?

Çok özür dilerim ama ben bu soruları sorduğumda katiyetle olumlu cevaplar alamıyorum. (Turkcell, Vodafone ya da bankalar içinde aynı durum geçerli..)

TT kamudayken sübvansiyonları vardı. Bireyler vergi verdikleri için maliye bazı baskı maliyetlerini bazı bedelleri sübvanse ediyor, bunları kurum içi gider olarak kabul ediyordu. Kurumun tüketiciye iletişim giderini ödemesi için gönderdiği bilgilendirme notu(fatura)da sübvanse edilen giderler içerisindeydi. Sadece ayrıntı istediğinizde sayfa başı ayrıntı farkı veriyordunuz. PTT faturaları kendi gönderiyordu. TT özelleşince tüketici için hak kaybı yaşanmaması esas alındı. Ancak sübvanse edilmeyen maliyetler TT'nin gider hanesine yazılır oldu. TT detaylandırma ücretlerini artırsa dava açılacağını ve kaybedeceğini biliyor. En düşük gönderi bedeliyle sadece kağıt+basım+zarf+posta 1YTL'ye mal olsa TT ayda 22milyonYTL masraf yapıyor demektir. Bu bedeli zaten bizden alıyorsa evrakta 50 kuruş sübvansiyonu olsa 11milyon ek gider demektir. İspatı da verilen bilmem kaç dakikalık promosyon. Ağaçlar kimin umurunda sormak isterim?

Gerçekten ağaçlara, doğaya saygısı olan pamuk kağıtlar kullanarak(Dolarda olduğu gibi her bir ABD doları için hiç ağaç kesilmez doların kağıdı elyaf, pamuk içeriklidir..) sorunu çözer. Aksi kişisel kanaatimce göz boyamadır.

İzlemeyenler lütfen The Corporation belgeselini izlesinler. Küresel şirketlerin stratejilerini orada görebilirsiniz. Çok güzel amaçlar ile prim yapıp rant sağlıyorlar. Hiçbir şirket ekonometristlerine kâr, maliyet hesabı yaptırmadan bu tip bir kampanyaya girmez. Yıllar önce BizBizeCell kampanyasının ülkemizdeki Turkcell müşteri profili istatistikleri göz önüne alınarak hazırlandığını bilen biri olarak; şirketlerce nimet, fayda olarak sunulan birçok kampanyanın aslında hiçte masum olmayan bir içyüzü olduğuna kanaat getirmiş bulunuyorum. Çok göze girmek, faydalı birşeyler yapmak istiyorlarsa, yurtdışı çıkışları artırsınlar, WiMax'e geçsinler. O zaman niyet neymiş bizde anlayalım. thumbdown.gif
+Quote Post
MONA RIZA®
mesaj Apr 30 2008, 02:56:06 AM
İleti #41

"20"
Group Icon

Grup: Çevirmen
Üye No.: 15,669

@Logos
Teşekkürler üşenmeyip bunları yazdığın için.
+Quote Post
grkszhrf
mesaj May 5 2008, 10:21:55 PM
İleti #42

Advanced Member

Nereden: cennet
Üye No.: 39,347

Evet Logos bizim de farkında olduğumuz şeyleri üşenmeden güzelce ifade etmişsin sana teşekkür ederim.
+Quote Post
yolgezer
mesaj May 5 2008, 10:31:03 PM
İleti #43

Member
**

Nereden: Ankara
Üye No.: 615

Valla logos kardeş ağzım açık kaldı. Teşekkürler
+Quote Post
sepultulica
mesaj May 7 2008, 07:56:45 AM
İleti #44

Advanced Member

Nereden: Istanbul-Turkey
Üye No.: 24,030

Kusura bakmayın ama bu ne saçmalıktır?!
Bazı yazılanları hayretle okuyorum.
Neymiş Türk Telekoma güvenmiyorlarmış!!!
İster güvenin ister güvenmeyin..
TT o ağaçları diksin dikmesin.
En azından şu anda yolladıkları faturalar için kesilen ağaçlar artık kesilmeyecek e-fatura sistemiyle.Bu bana yeter.
Türkiyemizin hızla çölleştiğini unutuyorsunuz sanırım.
+Quote Post
chatlack
mesaj May 7 2008, 01:47:01 PM
İleti #45

manikdepre$ik

Üye No.: 34,981

Bize zaten fatura falan gönderen yok ki. Yeterli çalışanları olmadığı için uzun bir süredir göndermiyorlarmış. oleyo2.gif
+Quote Post
5 Sayfa V < 1 2 3 4 5 >
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

rss Basit Görünüm Şuan: 25th April 2014 - 04:24:17 AM