left DivX Sinema Forum logo_right

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Sinema Filmleri

Askerlik İçin İdeal Boy / Kilo oranı !

2 Sayfa V  1 2 >  
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
left > Askerlik İçin İdeal Boy / Kilo oranı ! seperator Ayarlar V right
kyle4ever
mesaj May 23 2008, 10:27:53 PM
İleti #1

Kyo Eun Hye

Grup: Üyeler
Üye No.: 63,284

Arkadaşlar yeğenim bugün askerlik şubesine gitmiş, işlemlerini yaptırmış, 4 tane fotoğraf istemişler olmadığı için pzt günü fotoğraflarla gel, muayane olacaksın demişler.

(buarada konu dışı olacak ama yeğenim aöf öğrencisiydi 2 yıl üst üste kaldığı için adamı askere alıyorlar, öğrencilik hakkı yokmuş, eğer sizinde böyle bir durumunuz varsa 2 yıl üst üste kalmayın, ha birde şöyle birşey söyledi pek anlamadım, demişki benim askerliği rtetme durumum yok mu? Ona üniden kaydını sildir 2010 a kadar erteletirsin demişler e demiş okulda okuyamıyacaksam niye erteleteyim o zaman gideyim demiş askere biggrin.gif )

Benim merak ettiğim arda 1.76 falan boy 130 küsür kilo var bundan 134 dü galiba. Buadamı askere alırlar mı acaba?

Burda sağa-sola soruyorum herkes bişeyler söylüyor (ben 2010 da gitmeyi düşündüğümden askerlik tecrübem yok) Birisi diyor mutlaka alırlar uzaktan bakınca kilolu görünmüyor, biri diyor 105 kilo üzeri ise almazlar, biri diyor doktorun keyfine kalmış, biri diyor geri hizmete mi ne verirler ama mutlaka askere alırlar diyor, biriside bu kilo ile gitmesi imkansız diyor biri boyundan 10 kilo fazla ise olmaz falan her kafadan başka bi ses.

Benim dileğim ise arda bu yıl yaşadığı bir kaza ile sınavlara girmedi ve yazık oldu şimdi uzun dönem askerlik yaparsa yaşıda 23 gelcek 2 yıl okulu falan bitircek yaızk olacak hayatına ama kısa dönem yapsa hem o zaman kadar para biriktir hemde yaş yüzünden hayatı sekteye uğramazdı.

İnşallah almazlar askere birazda tip birisi biggrin.gif gurur yapar intihar falan eder tip bi komuta gelirse kiloları yüzünden biggrin.gif ne dersiniz alırlar mı bunu pazartesi askere!

Son bişey şimdi pzt muayane olup askerliğe onay çıkarsa ne zaman gider acaba? ertesi gün, 2 hafta sonra, 1 ay-2 ay sonra? smile.gif

Teşekkürler.
User is offlineProfiline GitÖM
Go to the top of the page
+Quote Post
KIRPIK
mesaj May 23 2008, 10:33:08 PM
İleti #2

.
Group Icon

Grup: Emekli
Üye No.: 7,774

Boyu ile kilosu arasında 30 birim olması lazım. 1.76'ya 30 eklediğimizde en fazla 106 kg olması durumunda askere alınır. 1.76 boy ile 134kg olan birisini mümkün değil askere almazlar. Bugüne kadar okuduklarım bu yöndeydi, o sebeple böyle bir yorum yapıyorum. smile.gif
+Quote Post
Beyaz Duvar
mesaj May 23 2008, 10:47:41 PM
İleti #3

Member
Group Icon

Grup: Banned
Üye No.: 63,247

Tersi durumunda ne oluyor? Diyelim 1.85 boy ve 54 kilo ise askere alınmıyor mu vatandaş ?
+Quote Post
eXrhythm
mesaj May 23 2008, 10:57:50 PM
İleti #4

Member
**

Üye No.: 62,652

Kilodan dolayı askere alınmama 2 önemli koşula bağlıdır. Kilo en-boy oranı baştan kararını vermiş bir doktor üzerinde etkili olmaz. Başka etkenlerden güç alıp kararını verir.

1 - Muayeneyi yapan doktor yada doktorların, hemşirelerin psikolojik durumu.
2 - Muayene sırasında sizi sokacakları efor testi.

Büyük ihtimalle pazartesi günü, "ertesi yıla terk" diye bir karar verecekler. Bu şu anlama geliyor:

"Sen git 1 sene gez gel bakalım bu kilolarında azalma yada artma olacak mı? "

Diğer ihtimalle aynı gün askeri hastaneye sevk edilecek, kan testi, idrar testi, efor testi, vs vs diye sıralanan bir takım testlerden geçirilecek ve metabolizmasının nasıl çalıştığı hakkında fikir sahibi olup ona göre karar verecekler.

Her ihtimalde bu sene askere alınması zor. Bu sebeple dediğim gibi büyük ihtimal 1 sene gezdirirler.

Ayrıca ben de dahil kimsenin söylediği doğru sonuç vermeyebilir. Dediğim gibi şartlar değişken. Herkese aynı muameleyi yapmıyorlar. Aynı durumlardan çok farklı tepkiler ve sonuçlar çıkabiliyor.
+Quote Post
Lol2D
mesaj May 23 2008, 11:04:08 PM
İleti #5

Member
**

Üye No.: 34,092

buna en guzel cevabı ben verebilirim sanırım...
ben nisan ayında yoklama kaçağı olarak gorunduğumu haber aldım. askerlik şubesine gittim.bende senin yegenle aynı cevabı aldım.
bende a.ö.f. ogrencisiyim. hemen en yakın sağlık ocağına gittim. boyum 174 kilom 121 çıktı. muayene kağıdına doktorlar askeri hastaneye sevk edilmemi yazmışlar. benden 12 fotograf istediler. ertesi gun ben haydarpaşa gata hastanesinde muayene gittim. doktor bana baktı. 1 kac soru sordu. sora beni kan tahliline gonderdi. tahlil sonuclarında obez olduğum ortaya çıktı ve 1 sene askerliğim ertelendi.
buradan yola çıkarsak senin yeğen kesin benim gibi 1 sene askerliği erteletir. tam olarak oğrenemedim ama sanırım 3 kere heyete girerse kilo kaybetmeden, çürüğe çıkar. (ama once araştırmasını tavsiye ederim benim bu son yazdıklarım kulaktan dolma uyriyim)

Bu ileti Lol2D tarafından May 23 2008, 11:06:13 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
emc
mesaj May 23 2008, 11:13:25 PM
İleti #6

Master

Üye No.: 26,957

Boyum : 1.64
Kilom : 106 idi. 1 yıl ertelediler 2.yıl Barışda ve Seferde Askerlikden muaf tutular. Askere gitmek istediğimi belirttiğim halde zaten ertelemeyi kilo verebilmem için vermişlerdi.

Fark 30 kilo fakat kişi askeriyede işe yarar durumdaysa mesela Doktor , Mühendis gibi o zaman Boy kilo arasındaki farkı 40 kiloya kadar çıkıyor. Yoksa TSK 'nın beni gibi Ton Ton ları beslemeye hiç hevesi yok.O gün 5 Ton Ton Kırmızı mühür bastık diğerleri daha ilk baş vurularındaydı. Hatta bazısı sadece Üniversiteyi bitirmiş tecil için baş vurmuştu. Çocuk 2 yıl için tecil derdiyle uğraşırken, ömür boyu tecil ettirmiş oldu. biggrin.gif

EK: Boy kilo arasındaki Fark en azımızda 39 kiloydu. Bunuda ayrıca belirteyim. Diğerleri 40 üstü...

Bu ileti emc tarafından May 23 2008, 11:16:17 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
kyle4ever
mesaj May 23 2008, 11:31:10 PM
İleti #7

Kyo Eun Hye

Teşekkürler arkadaşlar. Yeğenime şimdi sordumda boyu 1.81 miş kiloda 135.

Şimdi bu adam kafaya koydu 1 yıl içinde zayıflıycak ama şimdi zayıf diye seneye askere alırlarsa bunu son 4. sınıfa geçmişken askere gitmek koyar adama biggrin.gif

Zayıflamasa çocuğun pskilojisi bozulmuş abi diyo sınava girerken utanıyorum o sıcakta leş gibi kokuyorum, yağlar falan iğrenç, sıraya sığmıyorum senye bu halde hayatya sınav olmaya falan gitmem diyor...

Yukarı tükürse bıyık / sakal olayı smile.gif

Hayırlısı artık.. demekki öyle veya böyle bu kilo ile askere gitmesi zor görünüyor. Zaten bu adama pantolon nasıl olcak 64 beden falan giyiyor var mı böyle bi askeri elbise bedeni smile.gif

Bu ileti kyle4ever tarafından May 23 2008, 11:33:06 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
entrapmen
mesaj May 23 2008, 11:43:01 PM
İleti #8

karga
Group Icon

Grup: Kıdemli Üye
Nereden: o kose yaz kosesi bu kose kis kosesi ortada su sisesi
Üye No.: 5,164

http://mevzuat.basbakanlik.gov.tr/Metin.As...ourceXmlSearch=

Buradaki tablolardan daha iyi bir bilgi alinabilir. Ayrica sadece kilo farkina bakilmiyor gorulecegi uzere. Kilo/boy oranina gore askere alinip alinmayacagi belirleniyor.
+Quote Post
SirEvo
mesaj May 24 2008, 10:25:47 AM
İleti #9

Blogger~
Group Icon

Grup: Veteran
Nereden: İzmir
Üye No.: 63,380

QUOTE(entrapmen @ May 24 2008, 12:43:01 AM) *

Buradaki tablolardan daha iyi bir bilgi alinabilir. Ayrica sadece kilo farkina bakilmiyor gorulecegi uzere. Kilo/boy oranina gore askere alinip alinmayacagi belirleniyor.

Tablo 5
19 ve Üzeri Yaş İçin Boy ve Kilo Oranlarını Gösteren Nomogram

Burda 190cm boy için üst sınır kilo 94 gözüküyor.
94 üzerindekileri almıyorlar mı biggrin.gif ?
+Quote Post
kyle4ever
mesaj May 24 2008, 11:14:52 AM
İleti #10

Kyo Eun Hye

QUOTE(SirEvo @ May 24 2008, 11:25:47 AM) *

QUOTE(entrapmen @ May 24 2008, 12:43:01 AM) *

Tablo 5
19 ve Üzeri Yaş İçin Boy ve Kilo Oranlarını Gösteren Nomogram

Burda 190cm boy için üst sınır kilo 94 gözüküyor.
94 üzerindekileri almıyorlar mı biggrin.gif ?

Yanloz o baktığınız tablolar askerlik ile ilgili değil bununla ilgili; "Askeri Öğrenci Adayları ile Askeri Öğrencilerde

Aranacak Sağlık Yetenekleri
"
+Quote Post
SirEvo
mesaj May 24 2008, 11:18:03 AM
İleti #11

Blogger~
Group Icon

Grup: Veteran
Nereden: İzmir
Üye No.: 63,380

Sayfa çok kalabalıktı , o yüzden seçememişim tam. Diyordum zaten bi bit yeniği vardır diye smile.gif Var mı normal vatandaş için bir tablo orda ? biggrin.gif
+Quote Post
kyle4ever
mesaj May 24 2008, 12:57:14 PM
İleti #12

Kyo Eun Hye

Malesef normal vatandaşlar için bilgi yok ilgili sayfada.
+Quote Post
kyle4ever
mesaj May 26 2008, 09:48:08 PM
İleti #13

Kyo Eun Hye

QUOTE(Lol2D @ May 24 2008, 12:04:08 AM) *

buna en guzel cevabı ben verebilirim sanırım...
ben nisan ayında yoklama kaçağı olarak gorunduğumu haber aldım. askerlik şubesine gittim.bende senin yegenle aynı cevabı aldım.
bende a.ö.f. ogrencisiyim. hemen en yakın sağlık ocağına gittim. boyum 174 kilom 121 çıktı. muayene kağıdına doktorlar askeri hastaneye sevk edilmemi yazmışlar. benden 12 fotograf istediler. ertesi gun ben haydarpaşa gata hastanesinde muayene gittim. doktor bana baktı. 1 kac soru sordu. sora beni kan tahliline gonderdi. tahlil sonuclarında obez olduğum ortaya çıktı ve 1 sene askerliğim ertelendi.
buradan yola çıkarsak senin yeğen kesin benim gibi 1 sene askerliği erteletir. tam olarak oğrenemedim ama sanırım 3 kere heyete girerse kilo kaybetmeden, çürüğe çıkar. (ama once araştırmasını tavsiye ederim benim bu son yazdıklarım kulaktan dolma uyriyim)

Evett dostum dediğin gibi oluyor yavaş yavaş.

Şimdi eve gelince gelişmeleri istedim yeğenden smile.gif

Muayane için sağlık ocağına yollamışlar onlarda direk askeri hastaneye sevk etmiş smile.gif Yanlız nufus cüzanındaki fotoğraf zayıf hali olduğundan komutanı seni buna benzetemedim yarın yeni resim ile nufus cüzdanını yenile buraya gel yeni cüzdanınla seni askeri hastaneye yolıyacağım demiş.

Yarında askeri hastaneye gidecek bakalım orada ne olacak biggrin.gif

Ben tahmin ediyorum,

-Asker soyuuunn,
-Asker yat,
-Asker kan ver,
-Asker sen obezsin sana 1 yıl süre zayıfla ve geri gel.
-Asker yürü biggrin.gif

eheueue.
+Quote Post
ramses_xa
mesaj Jul 2 2008, 04:45:29 PM
İleti #14

ReMember
Group Icon

Grup: Etkin Üye
Nereden: Bodrum / Ankara
Üye No.: 63,202

Ben askerlik öncesi saglık kontrolünde boyumu 175 kilomu 100 olarak söyledim ve askere girebildim, girdikten sonra yapilan muayenede boyum 170 kilom 105 çiktiği için 22 gün askerlik yaptıktan sonra 3 ay hava değişimi aldım. boyu 170 olan biri için maksimum 100 kilo olmak gerekiyor, tabi ben illa yapacam dersen vermiyorlar. En azından benim bölüğümde birisi bu şekilde askerliğine devam ediyor.
+Quote Post
Recep İvedik
mesaj Jul 2 2008, 05:27:43 PM
İleti #15

--superman fan--
Group Icon

Grup: Root Admin
Nereden: İSTANBUL
Üye No.: 42,310

170 boy 106 kilo bir insan üstüne bir diski kayık fıtık oluşmuşsa, varis'de genetik olarak başlamışsa ayaklarında o zaman da önce 1 sene erteleme mi verirler yoksa hadi kardeşim sen bizim işimize yaramazsın mı derler sizce smile.gif
Benzer örnek duyan gören var mı?
+Quote Post
2 Sayfa V  1 2 >
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

rss Basit Görünüm Şuan: 23rd September 2014 - 04:15:57 AM