left DivX Sinema Forum logo_right

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Sinema Filmleri

Çin Malı İşlemci

Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
left > Çin Malı İşlemci, Çin gözünü şimdi de işlemcilere dikti. seperator Ayarlar V right
zay
mesaj Sep 10 2008, 06:17:57 PM
İleti #1

"Everybody Lies"
**

Grup: Üyeler
Nereden: angara
Üye No.: 40,342

Piyasada her ürünün bir çakmasını yapan Çin, şimdi de işlemci geliştirdi. ismi godson 3.
Haberi cnet Türkiye sitesinden aynen aktarıyorum:

çin bilim akademisi tarafından geliştirilen çipin en büyük hedefi: çin için bağımsız mikroişlemci... in-stat araştırmacılarından biri olan tom halfhill; ”amaçları çok bariz. mikroişlemci kadar önemli bir konuda dış dünyaya bağımlı kalmak istemiyorlar” dedi.

fakat esas dikkati çeken intel “x86” uyumluluk modu. tom halfhill, “en ilginci; çip, x86 uyumluluğunu destekleyecek 200 yeni komut ekliyor” dedi.

temelinde aslında bir mips risc işlemci olan çipin intel uyumlu programları rahatlıkla çalıştırabileceğini ve bir çok çinli’nin aradaki farkı hissetmeyeceğini vaad ediyorlar. işlemci bir x86 işlemci olmayacak fakat 200 komut intel performansına uygun hale getirecek.

www.cnetturkiye.com

Bu ileti zay tarafından Sep 10 2008, 06:19:14 PM yeniden düzenlenmiştir.
User is offlineProfiline GitÖM
Go to the top of the page
+Quote Post
roferon
mesaj Sep 10 2008, 06:26:49 PM
İleti #2

Paylaşmayanın gözünü oyarım !!!

Nereden: Zamanın ötesinde , geçmişin yanındayım
Üye No.: 10,279

Valla helal olsun diyorum ve ayakta alkışlıyorum adamları. CERN in de (son günlerdeki tabir ile) çakmasını yaparlarsa şaşırmam.
+Quote Post
Emre
mesaj Sep 10 2008, 06:46:09 PM
İleti #3

aka Night_Assassin, Sinema Sever
Group Icon

Grup: Kıdemli Üye
Nereden: Dizüstümün önü
Üye No.: 62,678

Zaten dünyadaki laptop ve PC'lerin yaklaşık %70'i Çin'de üretilmekte/monte edilmekte. Adamlar ülkeleri adına iyi bir şeyler yapıyor. En azından bilgisayarın beyni olan, yüksek maliyetli ve satıldığında da iyi para getiren bir parçasını kendileri üretiyor. (Türkiye'deki firmaların her sene yurtdışından getirdiği PC, laptop ve her türlü bilgisayar parçası miktarını ve bunların fiyatlarını hesaplayın. Paramızın nasıl yurtdışına gittiğine inanamazsınız bile. Gerçi şu an %100 yerli malı RAM üretebiliyor ve Almanya'ya OEM olarak satıyoruz.)
Çinliler kitle üretim yaparak kendi ihtiyaçlarını karşılayabilirler ve fazlasını da ihraç edebilirler. Böylece dışa bağımlılıklarını bir nebze de olsa azaltabilirler.
"Helâl olsun" diyorum. Darısı bizimkilerin başına...
+Quote Post
sy1810tr
mesaj Sep 10 2008, 07:50:43 PM
İleti #4

Hashimoto
**

Nereden: Ankara
Üye No.: 1,671

Eğer Çin'in başına Gorbaçov gibi birini getirip dağıtmazlarsa dünyanın lideri olurlar gibi geliyor bana.
+Quote Post
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

rss Basit Görünüm Şuan: 24th April 2014 - 02:38:17 AM