left DivX Sinema Forum logo_right

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Sinema Filmleri

Celp dönemleri

3 Sayfa V  1 2 3 >  
Kapali KonuYeni Konu Baslat
left > Celp dönemleri seperator Ayarlar V right
lux aeterna
mesaj Dec 21 2008, 07:06:11 PM
İleti #1

lumière éternelle
Group Icon

Grup: Veteran
Üye No.: 12,214

Celp dönemleri sanırım Şubat, Mayıs, Ağustos ve Kasım. Peki bu dönemlerden hangisinde gidileceği neye göre belli oluyor? Örneğin burada 2008'e göre, burada 2009'a göre celp dönemi listesi var. Her bir ilçenin bir dönemi biçiminde tablolar oluşturulmuş.

Şa anlamadığım, sorusunu bile doğru dürüst sormayı beceremediğim konuda beni aydınlatabilecek olan var mı?
User is offlineProfiline GitÖM
Go to the top of the page
+Quote Post
xeryus
mesaj Dec 21 2008, 07:09:00 PM
İleti #2

MLB
Group Icon

Grup: Etkin Üye
Üye No.: 15,135

QUOTE(lux aeterna @ Dec 21 2008, 10:06:11 AM) *
Celp dönemleri sanırım Şubat, Mayıs, Ağustos ve Kasım. Peki bu dönemlerden hangisinde gidileceği neye göre belli oluyor? Örneğin burada 2008'e göre, burada 2009'a göre celp dönemi listesi var. Her bir ilçenin bir dönemi biçiminde tablolar oluşturulmuş.

Şa anlamadığım, sorusunu bile doğru dürüst sormayı beceremediğim konuda beni aydınlatabilecek olan var mı?

Oturdugun veya kayitli oldugun ilceye bagli gibi gorunuyor, eger Bakirkoy ise Subat galiba 1, Avcilar ise Kasim galiba 4.
+Quote Post
lux aeterna
mesaj Dec 21 2008, 07:17:11 PM
İleti #3

lumière éternelle
Group Icon

Sanki bu durum sadece 89 doğumluları kapsıyor gibi bir izlenim edindim. Öyle olmasın?
+Quote Post
xeryus
mesaj Dec 21 2008, 07:37:44 PM
İleti #4

MLB
Group Icon

^ Benim duydugumsa, dogdugun veya kayitli oldugun yere gore hangi tertiple gonderilecegin, yani dogum yili ile tertiplerin bir alakasi yok diye biliyorum.

Onun icin galiba erken gitmek isteyenler, dilekce veriyor.

Bu ileti xeryus tarafından Dec 21 2008, 07:41:31 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
x-files
mesaj Dec 21 2008, 07:49:01 PM
İleti #5

"Trust No One"
Group Icon

Grup: Kıdemli Üye
Nereden: İstanbul
Üye No.: 63,494

Celp Dönemleri ve açıklama http://www.asal.msb.gov.tr/er_islemleri/weberislem4.htm

Her yılın Aralık ayında kimin hangi celp döneminde gideceği belli olur. İlçeden ilçeye göre bile gidilecek dönem değişebilir. Her yıl celp dönemi değişebilir. Bazı yerlerde peş peşe birkaç yıl aynı celp dönemi denk gelebiliyor.

Ek : Neden ilçelerde farklı celp dönemleri olur? En önemli kıstas ihtiyaca göre dağılım yapılmasıdır. Askerlik Meclisi vb. pek çok bilinen bilinmeyen sebebi daha var tabi...

Bu ileti x-files tarafından Dec 21 2008, 07:55:55 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
lux aeterna
mesaj Dec 21 2008, 07:53:22 PM
İleti #6

lumière éternelle
Group Icon

Bu dönem dışında gitmenin bir ihtimali yok mudur? Atıyorum, ilçemiz 2009 Aralık görünüyorsa, şimdi dilekçe versek bile 2009 Aralık'ı mı beklemek zorundayız?

Ekleme: Verdiğiniz linkte erteleme yaptırmayanlar için diye yazıyor. Bu durumda erteleme yaptıranlar için bu dönemler geçersiz demek diye düşünüyorum yine de...

Bu ileti lux aeterna tarafından Dec 21 2008, 07:54:36 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
x-files
mesaj Dec 21 2008, 07:58:37 PM
İleti #7

"Trust No One"
Group Icon

Şöyleki er celp dönemleri çok sık değişmez. Verdiğiniz dilekçede önemli bir sebep olması gerekebilir (Aile vb. olabilir diye düşünüyorum ama erken giden birine danışmak lazım). Aktif görev yaptığım dönemde hiç erken giden er görmek nasip olmadı smile.gif

Ek : Linkteki yazıda yazıyor zaten
» Tıkla Katili Öğren - Tekrar Tıkla Bilmiyormuş gibi yap - Click to show Spoiler - click again to hide... «

Ek 2 : Erken Sevk Dilekçe Örneği
http://www.asal.msb.gov.tr/er_islemleri/er...k_dilekcesi.doc

Bu ileti x-files tarafından Dec 21 2008, 08:05:53 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
xeryus
mesaj Dec 21 2008, 08:07:04 PM
İleti #8

MLB
Group Icon

lux, askere mi gitcen? biggrin.gif

+Quote Post
uzzd
mesaj Dec 21 2008, 08:25:38 PM
İleti #9

M4st3r
Group Icon

Nereden: Ankara
Üye No.: 12,503

Erken sevk dilekçesini doldurdum neden kısmına ailevi neden yazmıştım ve erken sevkim kabul edilmişti. 4 arkadaş dilekçe vermiş 3ü kabul edilmişti 1 tanesi kabul edilmemişti.
+Quote Post
Pluchart
mesaj Jan 24 2009, 04:51:33 PM
İleti #10

Member
**

Grup: Üyeler
Üye No.: 4,193

QUOTE(x-files @ Dec 21 2008, 07:49:01 PM) *

Celp Dönemleri ve açıklama http://www.asal.msb.gov.tr/er_islemleri/weberislem4.htm

Her yılın Aralık ayında kimin hangi celp döneminde gideceği belli olur. İlçeden ilçeye göre bile gidilecek dönem değişebilir. Her yıl celp dönemi değişebilir. Bazı yerlerde peş peşe birkaç yıl aynı celp dönemi denk gelebiliyor.

Ek : Neden ilçelerde farklı celp dönemleri olur? En önemli kıstas ihtiyaca göre dağılım yapılmasıdır. Askerlik Meclisi vb. pek çok bilinen bilinmeyen sebebi daha var tabi...

Şimdi ben doğru mu anladım? Üniversite mezunu olup da kısa dönem askere Nisan'da gidecekler Şubat celbinin 2-4 Nisan tarihlerinde teslim olacak kısımına mı dahil oluyor? Uzun dönem yapacaklar ise aynı celp döneminin 21-25 Şubat tarihlerinde teslim olacak olanlar mı?
+Quote Post
x-files
mesaj Jan 24 2009, 05:16:32 PM
İleti #11

"Trust No One"
Group Icon

O link üniversite mezunları için değil, dikkat ederseniz linkte "er işlem" yazıyor. Nisanda gidecek iseniz Mart ayında sevk evraklarınız almaya gidersiniz. 1-2-3 Nisanda mülakat ve test merkezine gidersiniz. 12 Nisanda da fiilen asker olursunuz...
+Quote Post
Pluchart
mesaj Jan 24 2009, 05:21:51 PM
İleti #12

Member
**

QUOTE(x-files @ Jan 24 2009, 05:16:32 PM) *

O link üniversite mezunları için değil, dikkat ederseniz linkte "er işlem" yazıyor. Nisanda gidecek iseniz Mart ayında sevk evraklarınız almaya gidersiniz. 1-2-3 Nisanda mülakat ve test merkezine gidersiniz. 12 Nisanda da fiilen asker olursunuz...

O zaman şöyle sorayım.. Ben şuan yüksek lisans yapıyorum.. Derslerim bitti, tezimi teslim ettikten sonra Şubat ortası gibi okulla işim bitiyor.. Diplomam sevk evraklarını almaya gideceğim güne yetişir mi bilmiyorum ama yanlış bilmiyorsam Eylül ayına kadar tecilliyim şuan.. Ben Şubat sonu Mart başı gibi gitsem tecilimi bozdurmak istesem bir sorun yaşar mıyım? Yoksa arkadaşların bahsettiği gibi bir bahane sunup şansımı mı deneyeceğim?
+Quote Post
Enemy
mesaj Jan 24 2009, 05:27:49 PM
İleti #13

Enemy Spotted....
**

Nereden: Ankara
Üye No.: 1,169

QUOTE(Pluchart @ Jan 24 2009, 04:51:33 PM) *

Şimdi ben doğru mu anladım? Üniversite mezunu olup da kısa dönem askere Nisan'da gidecekler Şubat celbinin 2-4 Nisan tarihlerinde teslim olacak kısımına mı dahil oluyor? Uzun dönem yapacaklar ise aynı celp döneminin 21-25 Şubat tarihlerinde teslim olacak olanlar mı?

Ben de Nisan 2009 Celb döneminde askere gitmek için erken sevk dilekçesi verdim-yoksa nisan 2010 görünüyordu- ve gittiğimde öğrendiğim birkaç bilgiyi paylaşayım.
  • Nisan,Ağustos ve Aralık celb dönemleri dışındaki dönemler -yani Şubat Haziran ve Eylül dönemleri- "Mesleki celb dönemleri" ve bu dönemler er,yedek subay aday adayı fark gözetmeksizin herkes için aynı.
  • En yakın celb nisan celbi olduğu için onun üzerinden örnek vermek gerekirse;üniversite mezunları için 1-4 nisan tarihleri arasında yazılı sınav olacak ve 9-10 nisan gibi de internet üzerinden kısa ya da uzun dönem olduğu, sınıfı (topçu, tankçı,piyade,ulaştırma,personel vs.vs.) ve acemilik yeri öğrenilebilinecek. 12-13 nisan 17:00 a kadar da i de birliğe teslim olmanız istenilecek.
  • Ancak 1 Nisan tarihinden itibaren resmi olarak asker sayılacaksınız ve bu süre içinde gerçekleşecek herhangi bir kural ihlalinde askeri yasalara göre yargılanacaksınız.
  • Tarih şaka gibi olsa da,yukarda yazdıklarım gerçektir! smile.gif
EDIT: Erken sevk dilekçesinin bahanesi aslında çok önemli değil,esas baz alınan TSK'nin o dönem asker-subay ihtiyacının karşılanıp karşılanmadığıdır. Nisan celbinde yedek subaylık isteyenlere genelde çıktığını çevremden biliyorum,çünkü üniversite mezunları KPSS atamalarına yetişebilmek için Nisan celbinde genelde yedek subaylık istemezler ve bu yüzden nisandaki sınavda yedek subaylık isteyenlere genelde gelir.Durumunuzu bilmiyorum ama diğer arkadaşlara da belki bir tüyo olur diye araya sıkıştırayım dedim smile.gif
İşlemleriniz Mart'a kalırsa yetişme şansı çok düşüktür,Şubat ortası-Mart arasında başvurduğunuzda da ucu ucuna yetişirsiniz. İşlemler çok fazla değil ancak çok yavaş ilerliyor!İşlemlerinize başladığınızda ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız

Bu ileti Enemy tarafından Jan 24 2009, 05:37:04 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
x-files
mesaj Jan 24 2009, 05:30:32 PM
İleti #14

"Trust No One"
Group Icon

@Plucart, tecilli değilsiniz, tehirlisiniz smile.gif Yüksek lisans yapanların askerlikleri tehir edilir. Bağlı olduğunuz Enstitü sevk tehir işleminizi resmi olarak mezun olduğun an iptal için yazı gönderir. O andan itibaren sizin için yeni bir celp dönemi belirlenir. O tarihten sonraki işlemlerle ilgili çok net bilgi sahibi değilim. Muhtemelen mezun olduğunuz tarihten 2 sonraki celp dönemi olabilir. Bu durum daha çok o anki yaşınız vb. durumlarla ilgili ;)

Ek: Asıl soruya cevap vermemişim. Üniversite mezunu birisi erken sevk için dilekçe verdiğinde kuvvetle muhtemel kabul edilir. En üstte yazdıklarım yazı içerisindede belirttiğim gibi er işlemleri içindir. Ancak dilekçeler için belirli tarihler vardır. Örneğin bu Nisan gitmek istiyorsanız dilekçe vermeniz gereken son tarih 25 Ocaktır. Ağustos için 25 Mayıs, Aralık için 25 Eylül. Sizin ise sevk tehir iptalinizi mezun olur olmaz yaptırmanız (hoş okul yapar ama takip etmeniz iyi olur) ve belirttiğim tarihlerden önce dilekçe ile bağlı bulunduğunuz Askerlik Dairesine başvurmanız gerekir.

Bu ileti x-files tarafından Jan 24 2009, 05:40:55 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
Pluchart
mesaj Jan 24 2009, 06:06:34 PM
İleti #15

Member
**

QUOTE(x-files @ Jan 24 2009, 05:30:32 PM) *

Ek: Asıl soruya cevap vermemişim. Üniversite mezunu birisi erken sevk için dilekçe verdiğinde kuvvetle muhtemel kabul edilir. En üstte yazdıklarım yazı içerisindede belirttiğim gibi er işlemleri içindir. Ancak dilekçeler için belirli tarihler vardır. Örneğin bu Nisan gitmek istiyorsanız dilekçe vermeniz gereken son tarih 25 Ocaktır. Ağustos için 25 Mayıs, Aralık için 25 Eylül. Sizin ise sevk tehir iptalinizi mezun olur olmaz yaptırmanız (hoş okul yapar ama takip etmeniz iyi olur) ve belirttiğim tarihlerden önce dilekçe ile bağlı bulunduğunuz Askerlik Dairesine başvurmanız gerekir.

Arkadaşlar öncelikle ikinize de verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim..

Yani ben yarın mutlaka dilekçe vermek durumundayım şuan eğer gitmek istiyorsam? Bunu öğrendiğim iyi oldu.. Yarın Pazar olduğuna göre son dilekçe tarihi dün yani 23'ü müydü yoksa Pazartesi günü giderek veya yarın mail atarak bir sonuca varabilir miyim? Yada askerlik şubesi Pazar günleri açık mıdır? 25 Ocak tarihini duyunca panik oldum resmen.. Tezim kabul edilse de edilmese de gitmek istiyorum çünkü artık Nisan ayında askere..
+Quote Post
3 Sayfa V  1 2 3 >
Kapali KonuYeni Konu Baslat
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

rss Basit Görünüm Şuan: 25th April 2014 - 01:49:04 AM