left DivX Sinema Forum logo_right

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Sinema Filmleri

Zombi filmleri

6 Sayfa V < 1 2 3 4 > »   
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
left > Zombi filmleri seperator Ayarlar V right
RaveN
mesaj Feb 15 2009, 01:13:15 AM
İleti #16

Murat Tolga Şen
Group Icon

Grup: Sinefil
Üye No.: 625

QUOTE(DJ_OXyGeNe_8 @ Feb 8 2009, 11:46:10 PM) *
Zombilerin esas büyük patlamayı 1983 yılında MJ'nin Thriller klibi ile yaptığınıda unutmamak gerek; başında bir kurtadam hikayesi olsada, sonu zombilere bağlanmıştır; Keza klibin yapım aşamalarının anlatıldığı VHS kaseti bile satış rekorlar kırmış. Klibin yönetmeni John Landis (Thriller - Black Or White) ile MJ'nin arası klibin telif vs. yüzünden açık durumdadır. Ayrıca bu zombi hikayesi yakın zamanda bir müzikale aktarılacakmış...

forum resmi

http://www.youtube.com/watch?v=AtyJbIOZjS8

DJ, bu telif haklarının abartılması durumu bence yaratıcılığı öldürüyor. Bak bu durumu hiç umursamayan Hintliler ne çekmiş oleyo2.gif

Bu ileti RaveN tarafından Feb 15 2009, 01:15:00 AM yeniden düzenlenmiştir.
User is offlineProfiline GitÖM
Go to the top of the page
+Quote Post
Too Late For Love
mesaj Feb 22 2009, 02:34:13 AM
İleti #17

Member
**

Grup: Üyeler
Üye No.: 71,054

yaşayan ölülerin dönüşü vardır birde seri efsane

Bu ileti kalemsilgi tarafından Feb 22 2009, 02:34:37 AM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
KmE
mesaj Feb 22 2009, 02:44:26 AM
İleti #18

( ¬‿¬)
Group Icon

Grup: Çevirmen
Nereden: İstanbul
Üye No.: 62,771

Pek başarılı olduğu söylenemez, ama yine de zombi filmi. smile.gif

IMDB
» Automaton Transfusion (2006)

Automaton Transfusion (2006)
Yönetmen: Steven C. Miller
Tür: Action,Horror
Ülke: USA
Dil: English
Slogan: Blood...Will...Run
Konu: Three teens find themselves in a town over run with zombies. Deciding to fight back, they go on a punch you in the throat, action packed, non stop ride through the city, woods, and schools. |
Süre: 75 dk
Ödüller: 1 win
Oyuncular (ilk 5): Garrett Jones, Juliet Reeves, William Howard Bowman, Rowan Bousaid, Ashley Elizabeth Pierce

IMDB: http://imdb.com/title/tt0469683/
+Quote Post
gangrel
mesaj Feb 22 2009, 10:19:30 AM
İleti #19

BEŞİKTAŞ

Nereden: Ankara
Üye No.: 867

Sanırım zombi filmlerin babası olan bu filmi unutmuşsunuz:
IMDB
» Night of the Living Dead (1968)

Night of the Living Dead (1968)
Yönetmen: George A. Romero
Tür: Horror,Sci-Fi,Thriller
Slogan: They keep coming back in a bloodthirsty lust for HUMAN FLESH!...
Konu: A group of people hide from bloodthirsty zombies in a farmhouse.
Süre: 96 dk
Ödüller: 1 win
Oyuncular (ilk 5): Duane Jones, Judith O'Dea, Karl Hardman, Marilyn Eastman, Keith Wayne

IMDB: http://imdb.com/title/tt0063350/

Bu da trailer'ıymış.1,5 dakikalık güzel bir fragman:
+Quote Post
DJ_OXyGeNe_8
mesaj Feb 23 2009, 08:35:44 PM
İleti #20

Huzur içinde yat Michael :(
Group Icon

Grup: Uzman
Nereden: kayıp kent
Üye No.: 19,700

Başlık hafif durağan gidiyor, hareketlendirelim smile.gif Önümüzdeki günlerde Evil Dead ile ilgili bir yazı hazırlamayı planlanlıyorum (elimize yüzümüze bulaştırmazsak) Ustalar gibi olmaz ama işte... Yazıya hazırlık olsun diye bir de fragman hazırlamıştım; dayanamadım yazıyı bekleyemiyorum smile.gif The Evil Dead 1.ve 2. filmlerinden görnütüler kullandım. 40 saniyelik bir fragman oldu. Fragman müziği için Crysis oyunundan bir parça seçtim. Ve hemen hemen tüm ses efektlerini yeniledim. İşlem bittikten sonra HD upcsale işlemi yaptım. Dolayısı ile youtube üzerinden HD olarak izleyebileceksiniz (play tuşuna bastıktan hemen sonra, en sağdaki tuşlar vasıtası ile sanırım burdan da HD seçeneği aktif olabiliyor) Ama youtube üzerinden izlemek daha iyi, pencere tam açılıyor. Ayrıca bir de konuşma olmayan versiyonunu yüklüyorum (müzik ve ses efektleri) İyi izlenceler smile.gif

http://www.youtube.com/watch?v=xYOvmqBaZeM

http://www.youtube.com/watch?v=GiypqKghEEM

Bu ileti DJ_OXyGeNe_8 tarafından Feb 23 2009, 09:53:07 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
TRIUMPH
mesaj Feb 24 2009, 07:48:33 AM
İleti #21

New Member
*

Üye No.: 77,294

QUOTE(nosterefatu @ Feb 14 2009, 01:19:01 PM) *

IMDB
» Quarantine (2008)

\"Quarantine
Yönetmen: John Erick Dowdle
Tür: Drama,Horror,Mystery,Thriller
Slogan: On March 11 2008, the government sealed off an apartment complex in Los Angeles. The residents were never seen again. No details. No witnesses. No evidence. Until now.
Konu: A television reporter and her cameraman are trapped inside a building quarantined by the CDC after the outbreak of a mysterious virus which turns humans into bloodthirsty killers.
Süre: 89 dk
Oyuncular (ilk 5): Jennifer Carpenter, Steve Harris, Jay Hernandez, Johnathon Schaech, Columbus Short

IMDB: http://imdb.com/title/tt1082868/

Bu film bitmeseydi yemin ediyorum bilgisayar koltuğumda ölecektim..
Offfffff.. Çok feciydi..
+Quote Post
sercep
mesaj Feb 25 2009, 12:23:22 PM
İleti #22

Member
Group Icon

Grup: Etkin Üye
Üye No.: 65,414

IMDB
» Braindead (1992)

Braindead (1992)
Yönetmen: Peter Jackson
Tür: Comedy,Fantasy,Horror
Ülke: New Zealand
Dil: English,Spanish
Slogan: Some things won't stay down... even after they die.
Konu: A young man's mother is bitten by a Sumatran rat-monkey. She gets sick and dies, at which time she comes back to life, killing and eating dogs, nurses, friends, and neighbors.
Süre: 104 min | Spain:99 min (DVD edition) | Germany:80... dk
Ödüller: 13 wins & 2 nominations
Oyuncular (ilk 5): Timothy Balme, Diana Peñalver, Elizabeth Moody, Ian Watkin, Brenda Kendall

IMDB: http://imdb.com/title/tt0103873/

Ana kuzusu Lionel ve sevgilisi Paquita'nın zombilerle mücadelesi, özellikle finalde tam bir gore şölenine dönüşüyor. Bir maymun tarafından ısırılan annesinin zombiye dönüşmesiyle ne yapacağını bilemeyen kahramanımız, annesini evin bodrumunda saklamaya karar verir. Ancak bir şekilde eve gelenlerin de zombi olmasıyla olaylar kontrolden çıkar.

Evet zombi filmlerinin kalıplarını da bir nevi tersyüz ediyor yaptığı tercihle "Peter Jackson" Normalde, kahramanlarımız zombilerden kurtulmak için eve saklanır; ancak burada -söz konusu annesi olunca- evde saklanan bir zombi var.

Sinema tarihinin en kanlı filmlerinden bir olduğunu söyleyebiliriz rahatlıkla, yine de midesi sağlam olana görsel bir ziyafet sunuyor ve aynı zamanda müthiş bir komedi...

» Tıkla Katili Öğren - Tekrar Tıkla Bilmiyormuş gibi yap - Click to show Spoiler - click again to hide... «

Bu ileti sercep tarafından Feb 25 2009, 12:31:32 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
Nekro
mesaj Feb 26 2009, 12:29:13 PM
İleti #23

Yapıştır!
Group Icon

Grup: Kıdemli Üye
Üye No.: 2,916

Ben Resident Evil oyunundan bahsetmek istiyorum, zombi filmleriyle yakından ilgilidir.

Resident Evil Capcom tarafından PS1 için yapılmıştı, daha sonra Sega Saturn ve PC'ye çevrilmişti. Oyunun konusuna gelirsek 1998'da kurgu şehir Raccon City'nin yamaçlarındaki bazı evlerde cinayetler işlenir ve evlerde yamyamlıkla ilişkiledirilen deliller bulunur. Yerel kamu teşkilatı Special Tactics and Rescue Service (STARS) Bravo timini bölgeye gönderir ama kısa bir zaman sonra timle irtibat kesilir, bunun üzerine Alfa timi bölgeye gönderilir. Alfa timi, Bravo timinin helikopterini bulur fakat ortalarda kimse yoktur, Alfa timi Bravo timini parçalayan köpekler tarafından kovalanır. Alfa timi yakınlarda buldukları bir konağa korunmak için girerler. Bundan sonra işler daha da garipleşecektir, Bravo timinden bir askerin zombiler tarafından yendiğini öğrenirler ve oyunun ilerleyen kısımlarında bu konağın Umbrella Corporation adında bir şirkete ait olduğunu öğreniler, bu şirket T-Virus adında biyolojik silah olarak kullanılabilecek bir virüs üretmişlerdir ve bu virüse maruz kalan tüm canlılar mutasyona uğrayarak zombiye dönüşmüştür.

Bu oyunda zombilerin çıkış noktası bir virüstür ve oyun çok büyük ses getirmiştir ve peşinden birçok oyun yapılmıştır. Ve günümüzde virüs içeren ne kadar zombi filmi varsa Resident Evil'dan esinlendiğini düşünüyorum. Resident Evil'da sadece zombiler yoktur, yaratılan virüs kullanılarak elde edilen birçok yaratık vardır; dev timsah, insan boyunda örümcekler, zehirli bitkiler, özel biyolojik silahlar vs.

Daha sonra Resident Evil ismiyle yapılan filmlerin birkaç nokta dışında asıl Resident Evil konusuyla ve kurgusuyla yakından uzaktan alakası yoktur, tamamiyle berbat edilmiş bir hikayeyle vasatın altında filmler çekilmiştir.

Resident Evil'dan birkaç oyun içi görüntü:

http://en.wikipedia.org/wiki/Resident_Evil_(video_game)
+Quote Post
BronzER
mesaj Feb 26 2009, 12:38:32 PM
İleti #24

too Lost in you...
Group Icon

Grup: Etkin Üye
Nereden: Eskişehir
Üye No.: 63,730

Bence türünün en iyi örnekleri REC ve 28 Weeks Later filmleri defalarca izledim ve izlettirdim.Özellikle REC filminde bazı sahnelerde cidden yerimden hopladım. 28 Days Later'ı hala izleyeceğim bakalım ne zaman olur smile.gif

I am Legend ise Will Smith'e olan hayranlığımdan dolayı en sevdiğim filmlerden olmuştur.
Zombie filminden ötedir benim için.Ben o filmi çok duygusal bulurum.
Kocaman dünyada yapayalnız bir insan sad.gif
PSP'e attım bu filmi her yolculukta izlerim...
+Quote Post
umutyolu
mesaj Feb 27 2009, 11:49:17 AM
İleti #25

Dıral Dede
Group Icon

Grup: Kıdemli Üye
Üye No.: 1,290

Sanırım seyrettiğim ilk zombi filmi "%99 ölüm" ismiyle yazlık sinemalarda oynayan bir filmdi. Bu filmde büyük bir alışveriş merkezinde tutsak kalan, etrafı yüzlerce zombi ile kuşatılmış bir grup insanın mücadelesi anlatılıyordu. Alışveriş merkezinde para, değerli eşya, yiyecek gibi her türlü şey vardı ama bir adım dışarıda ise ölümün hakimiyeti hüküm sürüyordu. Tek umutları ise dışarıda olan bir kamyondu (belki yanlış hatırlıyor olabilirim, helikopterde olabilir zira bu filmin Ubisoft tarafından yapılmış DOS sürümü oyununda amaç dışarıdaki helikoptere ulaşmaktı) O zamanlar bu film beni oldukça ürkütmüştü. Sonradan birçok zombi filmi seyrettiğim halde üstümde en çok etki bırakan bu film olmuştu. Yıllar sonra bu filmi "%99 ölüm" şeklinde aratınca asıl filmin yasaklandığını ve takma bir isimle sinemalara %99 ölüm şeklinde geldiğini öğrendim. smile.gif Şimdi olsa güler geçerim ama seyrettiğim zaman bende bıraktığı etki son derece güçlüydü.

Zombilerle ilgili unutamadığım diğer bir film ise "Yaşayan Ölülerin Dönüşü" idi. Bu filmde son derece etkili ve sağlam bir kurguya sahipti.

Teşekkürler.
+Quote Post
gangrel
mesaj Mar 3 2009, 10:32:46 PM
İleti #26

BEŞİKTAŞ

Nereden: Ankara
Üye No.: 867

QUOTE(umutyolu @ Feb 27 2009, 11:49:17 AM) *

Sanırım seyrettiğim ilk zombi filmi "%99 ölüm" ismiyle yazlık sinemalarda oynayan bir filmdi. Bu filmde büyük bir alışveriş merkezinde tutsak kalan, etrafı yüzlerce zombi ile kuşatılmış bir grup insanın mücadelesi anlatılıyordu. Alışveriş merkezinde para, değerli eşya, yiyecek gibi her türlü şey vardı ama bir adım dışarıda ise ölümün hakimiyeti hüküm sürüyordu. Tek umutları ise dışarıda olan bir kamyondu (belki yanlış hatırlıyor olabilirim, helikopterde olabilir zira bu filmin Ubisoft tarafından yapılmış DOS sürümü oyununda amaç dışarıdaki helikoptere ulaşmaktı) O zamanlar bu film beni oldukça ürkütmüştü. Sonradan birçok zombi filmi seyrettiğim halde üstümde en çok etki bırakan bu film olmuştu. Yıllar sonra bu filmi "%99 ölüm" şeklinde aratınca asıl filmin yasaklandığını ve takma bir isimle sinemalara %99 ölüm şeklinde geldiğini öğrendim. smile.gif Şimdi olsa güler geçerim ama seyrettiğim zaman bende bıraktığı etki son derece güçlüydü.

Zombilerle ilgili unutamadığım diğer bir film ise "Yaşayan Ölülerin Dönüşü" idi. Bu filmde son derece etkili ve sağlam bir kurguya sahipti.

Teşekkürler.

Dediğin film 1978 yapımı dawn of the dead olmasın sakın?
+Quote Post
RaveN
mesaj Mar 3 2009, 10:43:49 PM
İleti #27

Murat Tolga Şen
Group Icon

Grup: Sinefil
Üye No.: 625

Metin Demirhan abimle msn'den sohbet ederken %99 Ölüm için "abi bu film Romero'nun mu, Fulci'nin mi?" demiştim. O'da hem benim hem de başka merak edenler için "Fantastik Sinema" blogunda yazmıştı

"Cehennemde yer kalmayınca ölüler yeryüzünde yürüyecek..."
George Andrew Romero'nun yönetmiş olduğu 1978 yapımı Yüzde 99 Ölüm (Dawn of the Dead / Zombie), orjinal reklam broşürlerinde ve afişlerde bu sözlerle tanıtılıyordu. Bizde ise filmin, 80'li yıllardan birinde, sansürle ciddi problemler yaşadıktan sonra gösterime girebildiğini hatırlıyorum. Zamanında ilk vizyonunu kaçırdığım bu filmi, daha sonra Beyoğlu Emek sinemasında, o dönemlerde bir kaç kez yapılan Korku Filmleri Toplu Gösterileri'nden birinde, bol çizikli bir kopyadan izleme olanağı bulmuştum. Hatta yanımda günümüzün ünlü çizeri, Cihangir'de Bir Ev fenomeninin yaratıcısı dostum Oky'de vardı. Daha filmin 15. dakikasında sıkılıp, benim tüm ısrarlarıma karşın sinemadan çıkıp gitmişti. Eee. tabi 16 yaşında olup ta Sylvester Stallone'a tapan birine film yavan gelmişti. Ama bugün biliyorum ki Yüzde 99 Ölüm Oky'nin en sevdiği filmlerden biri... Video furyasının başladığı dönemde ise en az otuz kez (bu sayı bugün 200'ü geçmiştir) bu ritüeli tekrarladığımı anımsıyorum. İlginçti... Sinemalarda gösterime girdiğinde, afişinde yazan Yüzde 99 Ölüm adı garip gelmemişti ama, yönetmeninin George A. Romero olduğuna emin olduğum film, Lucio Fulci'nin imzasıyla lanse edilmişti. Nedenini daha sonra, Ölüm Bölgesine Dönüş ( Zombi 2 / Zombie Flesh Eaters-1979) ayni firma tarafından vizyona sokulunca çözer gibi olmuştum. Bu film de Lucio Fulci'nin olmasına karşın, George A. Romero'nun adı ile vizyona çıkmıştı. İki filmi de ithal eden firma İrfan Atasoy'un sahibi olduğu İrfan Film'di. Ya Dawn of the Dead'in sansüre takılmasını bertaraf etmek için afişleri değiştirmişlerdi, ya da depo görevlisi afişleri karıştırmış olmalıydı...

+Quote Post
alternatiwe
mesaj Mar 6 2009, 07:34:59 AM
İleti #28

Member
**

Üye No.: 83,584

Zombi filmleri kaçırmadan izlediğim bir türdür ama olması bile komik olan yaşayan ölü kavramının komedisi olmazsa olur mu?

IMDB
» Shaun of the Dead (2004)

Shaun of the Dead (2004)
Yönetmen: Edgar Wright
Tür: Comedy,Horror,Romance
Ülke: UK,France
Slogan: It's just one of those days when you're feeling a little...dead.
Konu: A man decides to turn his moribund life around by winning back his ex-girlfriend, reconciling his relationship with his mother, and dealing with an entire community that has returned from the dead to eat the living.
Süre: 99 dk
Ödüller: 6 wins & 16 nominations
Oyuncular (ilk 5): Simon Pegg, Kate Ashfield, Nick Frost, Lucy Davis, Dylan Moran

IMDB: http://us.imdb.com/title/tt0365748/

Ayrıca uzak doğuda bu konuya yavaş yavş el atmaya başladı.Hem güzel seksi kızlar hemide katanalar.

IMDB
» Oneechanbara: The Movie (2008)

poster yok
Yönetmen: Yôhei Fukuda
Tür: Action,Horror
Ülke: Japan
Dil: Japanese
Süre: 80 dk
Oyuncular (ilk 5): Eri Otoguro, Tomohiro Waki, Taro Suwa, Manami Hashimoto, Chise Nakamura

IMDB: http://us.imdb.com/title/tt1192613/
+Quote Post
i have no idea
mesaj Mar 6 2009, 11:19:08 PM
İleti #29

movie addict
**

Üye No.: 69,710

IMDB
» I Am Legend (2007)

I Am Legend (2007)
Yönetmen: Francis Lawrence
Tür: Drama,Horror,Sci-Fi,Thriller
Ülke: USA,Australia
Slogan: The last man on earth is not alone
Konu: Years after a plague kills most of humanity and transforms the rest into monsters, the sole survivor in New York City struggles valiantly to find a cure.
Süre: 101 dk
Ödüller: 7 wins & 17 nominations
Oyuncular (ilk 5): Will Smith, Alice Braga, Charlie Tahan, Salli Richardson-Whitfield, Willow Smith

IMDB: http://us.imdb.com/title/tt0480249/

Will Smith ve köpeğini izlerken vakit nasıl geçiyor anlamıyorsunuz. İzlenmesi gereken bir zombi filmi.
+Quote Post
ivy
mesaj May 3 2009, 02:31:35 PM
İleti #30

Moralim bozuk, cereyan kesik
**

Nereden: Cimmeria
Üye No.: 40,495

Shaun of the Dead ve 28 Days Later favorim.
IMDB
» Fido (2006)

Fido (2006)
Yönetmen: Andrew Currie
Tür: Comedy,Drama,Horror,Romance
Ülke: Canada
Slogan: Good dead are hard to find
Konu: Timmy Robinson's best friend in the whole wide world is a six-foot tall rotting zombie named Fido. But when FIDO eats the next-door neighbor...
Süre: 93 dk
Ödüller: 13 wins & 12 nominations
Oyuncular (ilk 5): David Kaye, Jan Skorzewski, Kevin Tyell, Andy Parkin, Lynn Pendleton

IMDB: http://www.imdb.com/title/tt0457572/
+Quote Post
6 Sayfa V < 1 2 3 4 > » 
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

rss Basit Görünüm Şuan: 2nd August 2014 - 06:28:47 AM