left DivX Sinema Forum logo_right

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Sinema Filmleri

DVD player de altyazı sorunu

Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
left > DVD player de altyazı sorunu seperator Ayarlar V right
tayden
mesaj Mar 11 2009, 08:26:19 PM
İleti #1

Member
**

Grup: Üyeler
Üye No.: 14,477

Arkadaşlar, yıllardır dizi ve film indiriyorum. Söylemesi ayıptır bir kaç hafta önce sony marka bi dvd player and recorder ile Geniş ekran bi lcd tv aldım. favori dizi ve filmlerimi o tv de geniş ekran da (24-prison break- lost) yeniden izlemek istedim ama görüntü geliyor yanlız alt yazı yok. diziler hemen hepsi hdtv-lol,xor gibi sürümler. alt yazı ile filmin adı aynı. pc de bs player ile rahatlıkla izliyorum. Alt yazı sorunu olmuyor.

Ama dvd playerde alt yazı tanımıyor. kumanda da subtitles seçeneği var fakat herhani bi şekilde alt yazıyı görmüyor. Bunun için ne yapabilirim.

Ben dvd ye nero ile data dvd seçeneği ile kopylamışdım. başka bi şekilde mi kopyalamam lazım. Klasörün içinde koymadım. direk film ve alt yazısını data dvd ile kopyaladım.

Yardım ederseniz çok memnun olurum. Teşekkürler..
User is offlineProfiline GitÖM
Go to the top of the page
+Quote Post
Albea
mesaj Mar 11 2009, 08:44:48 PM
İleti #2

Master
Group Icon

Grup: Banned
Nereden: İstanbul
Üye No.: 62,749

Bazı dvdplayerlar, film ve altyazı dosyalarının adı aynı olmayınca çalıştırmıyorlar maalesef. Modellerine göre yapılan güncellemeler var bazı marka ve modeller için, o şekilde çalıştırılabiliyor.

Bu ileti Albea tarafından Mar 11 2009, 08:49:13 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
tayden
mesaj Mar 11 2009, 08:49:04 PM
İleti #3

Member
**

Film adı ve alt yazı adı aynı. Siteyi biraz araştırırken avisub programı ile yapılış şeklini buldum. şu anda yapıyorum. Peki yapınca avisub ile. dvd ye nero ile kopyalama yaparken nasıl kopyalıycam. Data dvd ile mi yoksa süpervidyo cv şeklindemi kopyalalayım?
+Quote Post
diagnosis
mesaj Mar 11 2009, 09:04:33 PM
İleti #4

Member
**

Üye No.: 74,276

Sanırım yanıt şu dvd playerın alt yazı desteklemiyor veri dvd si olarak yazdırmışsın bende kendi dvd palyerımı denemek için bir kere yapmıştım ama benımkıde desteklemiyormuş smile.gif.Bilmiyorum başka arkadaşlar nederler ama dvdplayerını altyazı destekleyen bir tip alsaydın daha iyi olurdu en azından bi arastırsaydın desteklıyormu diye .

Bu ileti diagnosis tarafından Mar 11 2009, 09:05:16 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
tayden
mesaj Mar 11 2009, 09:11:47 PM
İleti #5

Member
**

Yaa dvd playerın kumadasında altyazı (subtitles) diye bir güğmeside var. bu destekler anlamına geliyor sanıyorum. birde evde bi tanede sadece divx player vardı onda da olmadı. o da vestel dvd-dıvx 6500 diye birşey. Hangi şekilde kaydetmem lazım. data dvd ile olmuyor.
+Quote Post
diagnosis
mesaj Mar 11 2009, 09:26:17 PM
İleti #6

Member
**

ARaştırmam sonucu dayandıgım şahsi fikrim budur.Her DVDplayerın kumandasında Language ve subtitles tuşları vardır Veya benım dvdplayerımın kumandasında oldugu gibi menu tusuna basarak Language ve subtitles sekmelerı bulunabılır bu demek degıldırkı desteklıyor dvd filmlerin menulerıne erısebılmek amaclı yapılmış smile.gif divx fılmlerı desteklıyor fakat alt yazıları desteklemıyor belkı ustekı arkadasın yazdıgı gibi guncellemeleri varmıs dvdplayerların bi onu arastırın derım.
+Quote Post
diagnosis
mesaj Mar 11 2009, 09:31:56 PM
İleti #7

Member
**

Birde Şöle yapabılırsın Virtualdub ile o dizilere alt yazılarını gömüp veri dvd si olarak yazdırıp sonra izlemeyi deneyebilirsin.yada KAlitesi düşebilir menulu falan yapayım ben bunları da diyebilir ConvertXtodvd adlı programı kullanıp dvd ye dnüştrebilirsin ben izlediğim ve begendıgım divx fılmlerımı her dvd ye 4 er fılm şeklınde yazıdırıyorum.tabi biraz kalite düşüyor.
+Quote Post
tayden
mesaj Mar 12 2009, 12:44:34 AM
İleti #8

Member
**

Virtualdub'u indirdim ama alt yazıyı gömemedim filme. Anlatman mümkünmü hangi menüden yapacağımı?
+Quote Post
diagnosis
mesaj Mar 13 2009, 11:28:33 PM
İleti #9

Member
**

http://forum.divxplanet.com/index.php?showtopic=13935

Şurası yardımcı olur sanırım.
+Quote Post
izdüşüm
mesaj Mar 15 2009, 01:42:01 PM
İleti #10

Grup: Yeni Üye
Üye No.: 68,562

QUOTE(tayden @ Mar 12 2009, 12:44:34 AM) *

Virtualdub'u indirdim ama alt yazıyı gömemedim filme. Anlatman mümkünmü hangi menüden yapacağımı?

total video converter ile alt yazıyı gömebilirsin,bende lost dizisini indirmiştim alt yazıyı film ile bire bir aynı yapıyoruz ve ikisini birden programa yüklüyoruz sonuç gayet başarılı.
+Quote Post
metinemre
mesaj Apr 2 2009, 05:03:54 PM
İleti #11

Member
**

Üye No.: 7,238

QUOTE(tayden @ Mar 11 2009, 09:11:47 PM) *

Yaa dvd playerın kumadasında altyazı (subtitles) diye bir güğmeside var. bu destekler anlamına geliyor sanıyorum. birde evde bi tanede sadece divx player vardı onda da olmadı. o da vestel dvd-dıvx 6500 diye birşey. Hangi şekilde kaydetmem lazım. data dvd ile olmuyor.

bende vestel var.

vestel destekler. data dvd olmasıyla alakalı değil. tabii ki data dvd olacak. dvd film olarak kaydettin mi zaten o artık divx değildir ve bir dvd diskine sadece tek film sığar. kaydetmen de heralde yarım gün filan sürer.

vestelde önce altyazıyı seçeceksin. sonra da filmi. kumandadaki subtitle tuşu dvd filmleri için işe yarar. vestel için altyazının isminin hiçbir önemi yok. yalnız birkaç altyazı türünü tanımıyor.
+Quote Post
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

rss Basit Görünüm Şuan: 20th April 2014 - 07:41:58 AM