left DivX Sinema Forum logo_right

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Sinema Filmleri

> Genel Sohbet Odasında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

-Lütfen; "Posta kutuma şu geldi, paylaşayım" şeklinde başlık açmayınız, spam sayılabilecek elektronik postaları forumda paylaşmayınız...
Ve siyasi tartışmalardan kaçınınız...

- Dilimizde "dahi" anlamına gelen "de"nin ayrı yazılması gerekmektedir. Ayrıca dilimiz "w" ve "q" harflerini barındırmamaktadır. Bununla birlikte, "s" harfi süreksiz sert ünsüz değildir ve hiçbir durumda yumuşamaz, sonucunda "herkez" kullanımı hatalı bir kullanımdır. ( Bunları hepimiz biliyoruz, sadece hatırlatmak istedik. )

- "DiVXPlanet Genel Sohbet" odası "chat" odası değildir. Bu odada açılan konular diğer odalarımıza uymayan konulardır. Forum kuralları ve forum ilkeleri aynen bu oda için de geçerlidir. "chat" amaçlı olarak Yahoo, Hotmail, Google gibi içerik sağlayıcılarının "IM" araçları son derece işlevsel araçlardır.

- "Face'de şunu gördüm paylaşayım"."MySpace'imde bu var, bir bakın", "Face'de beni beğenin" tarzında sosyal içerik ortamlarındaki öğeleri bu oda altında paylaşmayınız.

Dışarıda düğün yapmak sorunsalı hakkında

6 Sayfa V  1 2 3 > »   
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
left > Dışarıda düğün yapmak sorunsalı hakkında seperator Ayarlar V right
rainbow
mesaj May 18 2009, 10:09:06 AM
İleti #1

Advanced Member

Grup: Üyeler
Üye No.: 1,004

sevgili arkadaşlarım...

c.tesi günü dinlenmek adına evde oturanlardanım.yaz sezonunun gelmesiyle bizim mahallede düğün olayları başladı.
açık ve net olarak saat 12.00 da elektro sazcı abi bir başladı tıngırdatmaya yeminle gece 00.30 bitti.aynı ritmle geçen tam 12.30 saat.şuanki psikolojimi düşünebiliyormusunuz.bizim siteye yaklaşık 2 km uzakta olmasına karşın resmen naklen yayın dinlemek zorunda kaldık.hastası var ,yaşlısı var,çocuğu var.hala alışamadım şu olaya yemin ediyorum.kesin bu olayı yaşayanlarınız vardır.nedir bu olayın sonucu.elektro sazcı abi çalıyor 2-3 kişi oynuyor yüzlerce evin yer aldığı tüm mahal naklen dinliyor.evet 2009 türkiyesinden gerçek insan manzaralı.başlarını duvaramı vurursun,ağlarmısın,kulak pamuğumu tıkarsın...

Nedir bu işin köklü çözümüsmile.gif))) cray.gif
User is offlineProfiline GitÖM
Go to the top of the page
+Quote Post
gazeL
mesaj May 18 2009, 10:23:05 AM
İleti #2

Master

Nereden: İzmir
Üye No.: 63,292

Sizinle beraber saatlerce ağlayabilirim bu konuda ama maalesef bu memlekette bu konuya yapacak bişey yok. Emniyetten izin alıyorlar; sanki sadece güvenlikle ilgili bir konu bu. Gürltü kirliliği diye bir rahatsızlık yok sanki. Bu işin çözümü belediyelerin düğün salonu hizmetini bedava vermesinde sanırım aksi takdirde böyle devam eder. Neyseki şu aralar fazla sıcak değil; sıcaklarda pencere kapı da kapalı tutamıyoruz sad.gif
+Quote Post
umudovski
mesaj May 18 2009, 10:23:51 AM
İleti #3

Avukat
Group Icon

Grup: Veteran
Üye No.: 21,548

Daha önce Sokak Düğünleri Çağdışıdır! şeklinde başlık açmıştım ama kapatılmış ve silinmiş galiba. sad.gif Orada çözümleri yazmıştım. Ankara Valiliği tarafından bu çağdışı görüntüler yasaklandı bir genelge ile ama ne yazık ki dinleyen yok bunu. sad.gif

Her şeyin bir sonu vardır. Elbet bu rezaletimiz de bir gün bitecektir. (Sokakta, E5 kenarında nasıl kurban kesilmesi rezaleti de bir gün bitecekse bu da bir gün bitecek, inanıyorum buna!)

Bu konuda hiç çekinmeden iki üst katta oturan komşumu dahi polise bildirdim. Kapımı çaldı niye böyle bir şey yaptınız dedi. Sizin insana saygınız yoksa benim de komşuma saygım olmaz dedim. Bir şey demedi birkaç ay sonra da çekip gittiler binadan zaten...

Bu ileti umudovski tarafından May 18 2009, 10:25:54 AM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
Lostris
mesaj May 18 2009, 11:21:14 AM
İleti #4

YuuRam
Group Icon

Grup: Çevirmen
Üye No.: 63,533

Ben rahatsızlığı falan geçtim ki çok rahatsız oluyorum fakat geçen gün işyerimde bu yüzden sorun yaşadık. İşyerimizin tam yanında bir sünnet düğünü yapılıyordu. İş yerim İzmir - Aydın yolunun üzerinde. Siz düşünün. Yurt dışından müşterilerimiz gelmişti ve ne biz onların söylediklerini ne de onlar bizim söylediklerimizi anladılar. Adamlar çok sinirlendiler. Sakinleştirene kadar canımız çıktı. En sonunda da patron adamları alıp başka bir yere götürmek zorunda kaldı.
+Quote Post
ivy
mesaj May 18 2009, 11:54:53 AM
İleti #5

Moralim bozuk, cereyan kesik
**

Nereden: Cimmeria
Üye No.: 40,495

Eğlenceyi, başkalarını rahatsız etmek olarak anlayanlar var. Bir de şunu anlayamıyorum kornaya basılarak eğlenilir mi

Merkezi bir yerde oturuyorum bütün gün demir doğrama sesi dinliyorum, sokak içinde böyle bir dükkan var meskenlerin dibinde. Belediyeye kaç kez şikayet ettim. Birşey yapan yok. Ama kedi köpek şikayeti olunca hemen geliyorlar. Ruhsatı bile olmayabilir bu yerin çünkü benim bildiğim kadarıyla kanunlarca yasak meskenlere yakın gürültü yapan bir dükkanın olması.

Asker uğurlamalarında konvoy halinde caddedeki evlerin önünde duruluyor. Yeşil ışık yanan kadar dat dat dat yüzlerce araba kornaya basıyor gecenin bir körü. Hastası var, uyuyanı var, sinirlisi var. Polislerin önünden bile kornaya basıp geçiliyor. Korna sesi bana katlanılmaz geliyor, bağırsalar bu kadar sinir bozucu olmaz.

Sokak düğünlerine ise hiç katlanamıyorum neyse ki o biraz az oluyor burda. Bir o eksik zaten.

Bu ileti ivy tarafından May 18 2009, 11:55:58 AM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
sCoRPion_tr
mesaj May 18 2009, 01:45:13 PM
İleti #6

Master

Üye No.: 52,003

Bizim buralarda da bir düğün salonu vardı birkaç yıl önce. Davulla zurnayla çıkıyorlardı sokağın ortasında oynuyorlardı. Tek kurtulma yolu gürültü olduğunda polise şikayet etmek. Şimdiye kadar ne zmn şikayet olsa gereğini yapmıştı bizim buradaki polisler.. En sonunda çift cam yaptırmıştık da camları kurtulmuştuk gürültülerinden..

Korna konusunda da trafik polislerinin birşeyler yapması gerekli sanırım. İnsanların eğlence anlayışını anlamak zor. Nasıl bir zevk alıyorlarsa artık kornaya basmaktan. Tabi korna ile ilgili gürültü konusunda en başta minibüsler geliyordur. Kornalarını 6. duyu ortanı olarak kullanan minibüscülerden nefret ettiğim kadar hiçbir şeyden nefret etmiyorumdur heralde..
+Quote Post
SirEvo
mesaj May 18 2009, 02:40:21 PM
İleti #7

Blogger~
Group Icon

Üye No.: 63,380

Başlığı görünce, yüzümde bir tebessüm oluştu. oleyo2.gif

Oturduğumuz semtte, tam bu sıralar başlıyor düğünler ve günde 2-3 farklı yerde olmak üzere ( tabii hepsi bize yakın ), Ekim sonuna kadar falan devam ediyor.
Gerçekten rezalet bir durum. Ettiğimiz küfrün haddı hesabı yoktur. Ama yapacak bir şey de yok heralde, her sene tekrarlandığına göre..
+Quote Post
Tr_Ance
mesaj May 18 2009, 02:44:18 PM
İleti #8

a.k.a..::: T H E K I N G :::..

Nereden: TüRKiYE
Üye No.: 63,342

Bunun sonu, ülkemizde kişisel gelişimin tam olarak oturduğu zaman gelecektir. Siz deyin 10 (on) yıl, ben diyeyim 150 (yüz elli) yıl.
+Quote Post
cabbaristan
mesaj May 18 2009, 04:06:04 PM
İleti #9

Normal nedir bilmiyorum!
Group Icon

Grup: Etkin Üye
Nereden: İstanbul
Üye No.: 63,402

QUOTE(Tr_Ance @ May 18 2009, 03:44:18 PM) *

Bunun sonu, ülkemizde kişisel gelişimin tam olarak oturduğu zaman gelecektir. Siz deyin 10 (on) yıl, ben diyeyim 150 (yüz elli) yıl.

Yıllaaar önce ben de böyle düşünüyordum. smile.gif Sürekli yeni gelen nesille bunlar zaman içinde yok olur gider diyordum. Bu sadece bu başlıktaki konu ile ilgili değil, benzeri birçok şeyle ilgili. Görüldüğü gibi yurdum insanı aynen devam ediyor. Senin 150 (yüzelli) ye, bir 100 (yüz) de benden olsun, etti 250 (ikiyüzelli) yıl. Ama yine de bekleme. biggrin.gif
+Quote Post
limni
mesaj May 19 2009, 06:15:53 PM
İleti #10

Advanced Member

Üye No.: 65,660

HErkesin düğün salonuna verecek parası yok.
+Quote Post
doctor_jivago
mesaj May 19 2009, 06:23:36 PM
İleti #11

Selam sana Bosna, minnet sana Alija
Group Icon

Üye No.: 10,369

QUOTE(limni @ May 19 2009, 07:15:53 PM) *

Nedir bu her şeyi parasızlığa bağlama merakı? Korsan film konusunda da aynı terane. Sokak düğünü sanki bedavaya mı yapılıyor? Çalgıcıya para, yiyecek içeceğe para, kahveden alınan masa sandalyeye para... Düğün salonundan daha pahalıya bile gelebilir. Bu parayla ilgili bir şey değil. Köylülüğü üzerinden atamamış toplulukların, aynı adeti şehirde de yaşama merakı. Başka bir izahı yok. Parası olmayan adam gider nikah yapar. Düğün neyine? Ayrıca ille de düğün yapmaya meraklı birinin cebinden salona verecek para da çıkar. Bugün çok rahat 1500-2000 liraya düğün salonu kiralamak mümkün, ki DÜĞÜN yapacak biri için hiç de çok para değil. (bu cümleyi yanlış anlayacaklar için özel not: "Paran yoksa yaşama" diyenlerden değilim)... "Herkesin düğüne verecek parası yok" cümlesini, migren hastası birine, ya da evinde hastası, bebeği olan birine söyleyin bakalım...
Üye ForumdaProfiline GitÖM
+Quote Post
II.tivix
mesaj May 19 2009, 06:31:26 PM
İleti #12

Member
**

Üye No.: 81,101

QUOTE(doctor_jivago @ May 19 2009, 06:23:36 PM) *

QUOTE(limni @ May 19 2009, 07:15:53 PM) *

Nedir bu her şeyi parasızlığa bağlama merakı? Korsan film konusunda da aynı terane. Sokak düğünü sanki bedavaya mı yapılıyor? Çalgıcıya para, yiyecek içeceğe para, kahveden alınan masa sandalyeye para... Düğün salonundan daha pahalıya bile gelebilir. Bu parayla ilgili bir şey değil. Köylülüğü üzerinden atamamış toplulukların, aynı adeti şehirde de yaşama merakı. Başka bir izahı yok. Parası olmayan adam gider nikah yapar. Düğün neyine? Ayrıca ille de düğün yapmaya meraklı birinin cebinden salona verecek para da çıkar. Bugün çok rahat 1500-2000 liraya düğün salonu kiralamak mümkün, ki DÜĞÜN yapacak biri için hiç de çok para değil. (bu cümleyi yanlış anlayacaklar için özel not: "Paran yoksa yaşama" diyenlerden değilim)... "Herkesin düğüne verecek parası yok" cümlesini, migren hastası birine, ya da evinde hastası, bebeği olan birine söyleyin bakalım...

Ben bu sene düğün sayısında azalma olur diye düşünüyordum. Hani kriz filan var hesabı. Kriz filan yokmuş. Milletin düğüne parası var. Düğünde düğün.
+Quote Post
darkangelusmd
mesaj May 19 2009, 06:35:32 PM
İleti #13

Member
**

Üye No.: 77,362

peki gece çalışıp öğleye doğru evinde uyku için yatanlar... bu sokak düğünleri sayesinde düşünün durumu... uyuyamadıkları için ağlayan insanlar biliyorum bu düğünler yüzünden.
bir umut yeni nesil diyorum ama armut dibine düşüyor ve en önemlisi ne yazık ki eğitimimiz bir gıdım yol aldırmıyor öğrencilerimize.
ve biz saf ve tertemiz olarak doğanlarımızın zamanla nasıl bozulduklarını seyrediyoruz.
+Quote Post
mimizmir
mesaj May 19 2009, 06:44:03 PM
İleti #14

Animated by mimizmir
Group Icon

Grup: Etkin Üye
Üye No.: 1,874

Aynı sorun bizde de var,
apartmanımızın arkasında büyükçe bir meydan-otopark var,
mahallenin tüm düğünleri (sünnet-evlilik) burada yapılır.

Çok defalar polisi aradım,
geceyarısını geçen müzik ve yolu kapatan sandalyeler ve dans pisti konusunda,
yolu açıyorlar,
saat 12 ye kadar müzik izni varmış,
müdaheleyi bu yönden yapabiliyorlar,
sesin şiddeti konusnda konuştuğumda,
"çevre müdürlüğü değiliz, onlara müracaat edin" diyorlar.
sad.gif
Yani gece yarısı "Nöbetçi Çevre il-ilçe Müdürlüğü" bulursak bunuda çözebiliyoruz.
smile.gif

Aslında bir zamanlar yasaklanmıştı,
ancak sonradan gevşetildi sanırım bu sokak düğünleri.

Ya sabır çekeceksiniz,
başka yolu yok.

.................
+Quote Post
erol
mesaj May 19 2009, 06:51:54 PM
İleti #15

Member
**

Üye No.: 1,846

Arkadaşlar küfredeceğinize şikayet edin.Kimse limitsiz izin alımıyor.Saat 24 de ses kesilmek zorunda.şikayet ettiniz de ilgilenmediler mi?Yollarda yanlış yapanı trafiğe bildirdinizde bana ne kendin hallet mi dediler.
Galiba biz gammazcığı mı sevmiyoruz?java script:emoticon(':D',%20'smid_6')
+Quote Post
6 Sayfa V  1 2 3 > » 
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

rss Basit Görünüm Şuan: 30th October 2014 - 08:10:36 PM