left DivX Sinema Forum logo_right

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Sinema Filmleri

> Genel Sohbet Odasında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

-Lütfen; "Posta kutuma şu geldi, paylaşayım" şeklinde başlık açmayınız, spam sayılabilecek elektronik postaları forumda paylaşmayınız...
Ve siyasi tartışmalardan kaçınınız...

- Dilimizde "dahi" anlamına gelen "de"nin ayrı yazılması gerekmektedir. Ayrıca dilimiz "w" ve "q" harflerini barındırmamaktadır. Bununla birlikte, "s" harfi süreksiz sert ünsüz değildir ve hiçbir durumda yumuşamaz, sonucunda "herkez" kullanımı hatalı bir kullanımdır. ( Bunları hepimiz biliyoruz, sadece hatırlatmak istedik. )

- "DiVXPlanet Genel Sohbet" odası "chat" odası değildir. Bu odada açılan konular diğer odalarımıza uymayan konulardır. Forum kuralları ve forum ilkeleri aynen bu oda için de geçerlidir. "chat" amaçlı olarak Yahoo, Hotmail, Google gibi içerik sağlayıcılarının "IM" araçları son derece işlevsel araçlardır.

- "Face'de şunu gördüm paylaşayım"."MySpace'imde bu var, bir bakın", "Face'de beni beğenin" tarzında sosyal içerik ortamlarındaki öğeleri bu oda altında paylaşmayınız.

Kullanmadığımız Kıyafetlerimizi Nereye Bağışlayabiliriz ?

2 Sayfa V  1 2 >  
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
left > Kullanmadığımız Kıyafetlerimizi Nereye Bağışlayabiliriz ? seperator Ayarlar V right
Taurus
mesaj Aug 7 2009, 10:51:40 PM
İleti #1

Why So Serious?
Group Icon

Grup: Kıdemli Üye
Nereden: 12. Gezegen
Üye No.: 18,477

Arkadaşlar dolaplarımda epey giymediğim kıyafet birikti. Gerekse boy olarak büyümem son 2 senelik kıyafetlerimde kilo vermem dolayısıyla olmayan tişörtler, pantalonlar... hepsi tertemiz, eski eşya damgası vurulamayacak nitelikteler. Bunları nereye bağışlayabilirim. Gerçekten bir işe yaramasını istiyorum. Demin ablama bu düşüncemden bahsettim. Onunda bağışlayacağı baya kıyafeti varmış. 1.5 saattir internette kıyafet bağışını nereye yapabiliriz şeklinde aramalar yapıyorum ve şimdilik tek bulduğum Kızılay ve Çocuk Esirgeme Kurumu oldu. Kızılay'a mail attım, cevap bekliyorum. Duruma göre Çocuk Esirgeme Kurumu'na da mail atacağım.

Kızılay'a attığım mail...
Merhabalar,

22 yaşında ben ve 26 yaşındaki ablam kullanmadığımız ve kilo alıp-verme dolayısıyla üzerime olmayan kıyafetlerimizi bağışlamak istiyoruz. Kızılay'ın böyle bir bağışa ihtiyacı var mı acaba ? Yoksa ki, nereye bağışlayabiliriz, bir fikriniz var mı ? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. İstanbul Üsküdar ilçesinde oturuyorum. Şubeleriniz arasında baktığımda Üsküdar'da da şubeniz olduğunu gördüm. Cevabınıza göre kıyafetlerimizi birkaç gün içinde ütülenmiş güzelce paketlenmiş halde size ulaştırabilirim. Cevabınızı bekliyorum.

Sağlıcakla kalın...

Sizin fikirleriniz ?
User is offlineProfiline GitÖM
Go to the top of the page
+Quote Post
icarus
mesaj Aug 7 2009, 11:01:48 PM
İleti #2

Bereketbey
Group Icon

Nereden: Tekirdağ
Üye No.: 70,140

Akraba ve komşularına vermeni tavsiye edebilirim.
+Quote Post
stone2003
mesaj Aug 7 2009, 11:10:51 PM
İleti #3

Master
Group Icon

Grup: Uzman
Nereden: ANKARA
Üye No.: 25,658

Öncelikle oturduğun yerde araştır.Eminim çok muhtaç insan vardır.Elden verirsen daha makbul olur. smile.gif
+Quote Post
ouz
mesaj Aug 7 2009, 11:11:56 PM
İleti #4

a.k.a KaßuS
Group Icon

Grup: Uzman
Üye No.: 63,488

Bence de tanıdıklarına söylediğin zaman mutlaka çok ihtiyacı olan birilerini biliyorlardır smile.gif
+Quote Post
Janus
mesaj Aug 7 2009, 11:23:42 PM
İleti #5

Kökü mâzîde âtî!
Group Icon

Grup: Root Admin
Nereden: Πτολεμαΐδα
Üye No.: 1,378

Birçok yardım kuruluşu, kullanılmış eşyaları hijyen ve çöp olmaları sebebiyle artık kabul etmiyor. Bu gibi durumlarda, temiz ve kullanılır durumda olmayanları çöpe, kullanılır durumda olanları da etrafınızda araştırarak ihtiyaç sahiplerine vermeniz en iyisi.
+Quote Post
cocovacirvacir
mesaj Aug 7 2009, 11:25:34 PM
İleti #6

Advanced Member

Grup: Üyeler
Üye No.: 64,554

Çocuk Esirgeme Kurumu mail atmayla uğraşmayın alın götürün kıyafetlerinizi onlar kullanmasada 2. el kıyafet satan yerleri biliyorlardır en azından değiş-tokuş yaparlar...Arkadaş bahsetmişti 2-3 yıl önce oradan biliyorum...
+Quote Post
margon
mesaj Aug 8 2009, 12:14:36 AM
İleti #7

Pioneer Squad
**

Üye No.: 9,358

Çocuk esirgeme kurumu kabul ederse oraya, etmezse de; bağlı bulunduğunuz mahallede muhtar ile irtibata geçin, onlar mahalle hakkında bilgileri sizinle paylaşıp, ihtiyacı olan aileleri ya söyleyecektir, ya da size olası çözümlerden bahsedecektir.

Bulunduğunuz davranıştan ötürü sizi tebrik ederim; yardımlaşma toplum olmanın temelini oluşturur.
+Quote Post
puxawida
mesaj Aug 8 2009, 12:43:29 AM
İleti #8

New Member
*

Üye No.: 67,962

Bulunduğunuz belediyeye de başvurabilirsiniz.
Kadıköy Belediyesi'nde böyle bir birim var. Elbise ya da ev eşyalarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyorlar
+Quote Post
mistikx
mesaj Aug 8 2009, 12:47:49 AM
İleti #9

X-Man Mania

Nereden: OSMANİYE
Üye No.: 6,427

Yıllardır akrabalarıma veriyorum.Araştırısan bulacağına eminim yardım önce akrabadan başlar ayrıca bu güzel düşüncelein için seni kutlarım kolay gelsin.
+Quote Post
gazeL
mesaj Aug 8 2009, 12:53:39 AM
İleti #10

Master

Nereden: İzmir
Üye No.: 63,292

İzmir'de Alsancak'ta Karınca Alternatif Giyim diye bir dükkan var; işletmecisi çok yardımsever bir insan; kendi sattığı kıyafetler dışında ihtiyacı olan kimseler için kullanılmış kıyafet sağlamaya çalışıyor elinden geldikçe; ihtiyacı olduğunu gördüğünüz kişileri yönlendirebilirsiniz de; kıyafetlerinizi de verebilirsiniz. Ayrıca kitaplığından 1 kitap vererek kitap da alabilirsiniz.
+Quote Post
exagnos
mesaj Aug 8 2009, 01:22:09 AM
İleti #11

Akademik
Group Icon

Grup: Etkin Üye
Nereden: Çanakkale
Üye No.: 9,260

Eskiciye satın, parasını hayredin.

T_Shirtler kaç beden? flaugh.gif
+Quote Post
KIRPIK
mesaj Aug 8 2009, 09:04:44 AM
İleti #12

.
Group Icon

Grup: Emekli
Üye No.: 7,774

@Taurus, Üsküdar Belediyesi'nin TOGEM isimli bir birimi var. TOGEM’e Nasıl Bağışta Bulunabilirim? adresinden ulaşıp bilgi alabilirsin.
+Quote Post
haftasonu
mesaj Aug 8 2009, 11:25:50 AM
İleti #13

Member
**

Üye No.: 1,629

Cocuk esirgeme kurumuna direk götürebilirsiniz. Ayrıca Lösev de 2. el kullanılmış hemen hemen her türlü eşyayı alıyor.
Lösev için http://www.losev.org.tr/duyurular/yardim.htm
+Quote Post
alaturka
mesaj Aug 8 2009, 12:31:04 PM
İleti #14

Nereden nereye!
Group Icon

Nereden: Ötelerden
Üye No.: 4,668

http://www.sefkatmerkezi.com/index.htm
+Quote Post
Martha Beck
mesaj Aug 25 2009, 07:11:18 PM
İleti #15

Member
Group Icon

Grup: Etkin Üye
Üye No.: 84,440

Kullanmadığım kıyafetlerim olunca pek olmaz-kullanmadığımı niye alayım alırsam da kullanır eskitirim hahaha-ama olunca da köye gönderirim,ne güzel dimi!!! cheers.gif
+Quote Post
2 Sayfa V  1 2 >
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

rss Basit Görünüm Şuan: 24th October 2014 - 01:16:45 PM