left DivX Sinema Forum logo_right

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Sinema Filmleri

> BÖLÜM KURALLARI

1. Bu bölümde kullanıcılarımız belirli kategori ve konuya yönelik film tavsiyelerinde bulunabilir veya tavsiye isteyebilirler.
2. Yapılan tavsiyeler mutlaka kullanıcıların izlediği filmler olması gerekmektedir.
3. İkinci madde uyarınca sadece imdb adresinin verildiği iletiler yasaktır.
4. Yine ikinci madde uyarınca tavsiye edilen yapımlar hakkında spoiler içermeyen, kısaca konusu ve neden tavsiye edildiğine dair -birkaç cümleyle dahi olsa- açıklama yapılması zorunludur.
5. Bir iletide 3'ten fazla film tavsiyesinde bulunulamaz.
6. Forumun genel kuralları da ayrıca açılan bu başlıklar için geçerlidir ve yukarıdaki kurallara aykırı veya genel forum kurallarına aykırı iletiler kaldırılacaktır.

Bulunamayan Filmler

3 Sayfa V  1 2 3 >  
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
left > Bulunamayan Filmler seperator Ayarlar V right
fwwm
mesaj Sep 7 2009, 12:12:13 PM
İleti #1

Advanced Member
Group Icon

Grup: Kıdemli Üye
Üye No.: 63,345

Bazı filmler var ki, bulunamıyor. Bir kere denk gelip izlediğiniz veya sağdan soldan duyduğunuz ve görmek istediğiniz filmleri bir daha hiçbir şekilde bulamıyorsunuz ve belki de, artık her istediğimize çok rahat bir şekilde erişmeye alıştığımızdan bu durum insanı çileden çıkarıyor. Ben, şahsen Türk sinemasının derinlerinde gezinmeyi seven biri olarak, bu durumu en çok Türk filmleri söz konusu olduğunda yaşıyorum. Türk sinemasından, çok sınırlı sayıda filme yasal olarak ulaşmak mümkün olduğundan, açığımızı büyük ölçüde TV ve VHS kopyaları kapatıyor ancak bunların da yeterli olmadığı durumlar var.

Bu başlıkta da, bulamadığımız filmleri yazarak hem içimizi boşaltalım - malum çok sinir bozucu bir durum - hem de filmlerin kıyıda, köşede görülüp, duyulup bulunabilme ihtimalini arttıralım.

Yalnız başlığın selameti açısından, yazacağımız filmleri, gerçek anlamda arayıp, taradıktan - http, torrent, emule vs ortamlarına baktıktan, gerekli yerlerde istekte bulunduktan, satışta olup olmadığını kontrol ettikten - sonra yazarsak iyi olur. Malum sağda solda, henüz dvd/vcd'si çıkmamış bir vizyon filmi için 'şunu niye paylaşmıyorsunuz kardeşim' diye çemkiren adamlar görüyorum. blink.gif

Benim şiddetle aradıklarım;

Su da Yanar (1987) (Ali özgentürk'ün başından çok şey geçen filmi kayıplarda)
40 Metrekare Almanya (1986)
Yasak Sokaklar (1993) (Bir televizyon efsanesi olan bu filmi arayanlardan biri de benim)
Gittiğin O Gün (Bu tv filmini izlemiş olan kaç kişi vardır bilmiyorum ama izleyenlerin unutamadığı kesin. Gördüğüm en kötü ama en eğlenceli filmlerden biri.Detaylı bilgi için, tıklayınız.)
Usta Beni Öldürsene (1997) (Görenlerin çok iyi olduğunu söylediği, bol ödüllü film...)
Şah Mat (1989) (Detaylı bilgi için yine sözlüğe başvurmakta yarar var)
Naylon Karı (1995) ( Hikayesine bakınca siz de peşine düşeceksiniz. biggrin.gif )
Bez Bebek (1987) (Hülya Koçyiğit'in ödüllü filmi de kayıplarda)
Kara Kentin Çocukları (1999) (Bundan umutluyum, yüksek yerlere başvurdum, bekliyorum. biggrin.gif)
User is offlineProfiline GitÖM
Go to the top of the page
+Quote Post
keskin
mesaj Sep 7 2009, 07:53:10 PM
İleti #2

Master
Group Icon

Grup: Sinefil
Nereden: Gümüşhane
Üye No.: 63,506

Listenizdeki bazı filmlere televizyonda denk gelip izlemiştim. 4 ya da 5 sene önceye kadar faruk Peker'in filmi Şah Mat (1989) Ege Tv'nin öğle kuşağının değişilmez filmiydi. Tam hatırlamasam da film de güzeldi ama nedense izlediğim de hep şunu söylerdim "Bu filmin ışıkçısı kim?". Çünkü her sahneyi gün ışığında çekmişler gibi geliyordu. Keşke bir daha izleyebilseydim dediğim filmlerdendir.

Yasak Sokaklar'ın tekrarı Tv de yeteri kadar gösterildiğinden Emrah'ın gençlik yüzünü dinlendirmeye almışlar. tongue.gif Emrah demişkende eski filmlerini de artık kanallarda göremiyorum. Sonunun ne olacağını bilsem de içimde izleme isteği doğuyor. biggrin.gif

Naylon Karı (1995) filminin adı çok meşhur ama izleyeni çok azdır. Adı itibariyle çok uzun süredir kanallarda gösterilmese de hayallerin içinde boğulduğunuz ilginç filmlerden biridir. Sonunda öyle bir cümle vardır ki gülmekten patlamış durumuna gelirsiniz. oleyo.gif

Ali özgentürk'ün filmlerini tek gördüğüm kanal olan TRT'ye mail gönderseniz belki yayınlayabilirler. Para kazandırmadığından DVD'si basılmayan güzel filmler var ki bunları izlemek için tek umudumuz kanallar gibi gözüküyor. Umarım aradıklarınızı bulursunuz.

Bu ileti keskin tarafından Sep 7 2009, 08:36:01 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
tarumoloji
mesaj Sep 7 2009, 08:19:29 PM
İleti #3

Gözlerini Kırpmayı Unutma

Grup: Üyeler
Nereden: Dünya
Üye No.: 34,362

Bak sen şimdi "eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürdün" şu Naylon Karı (1995) filmini merak ettim. flaugh.gif biggrin.gif oleyo2.gif
+Quote Post
Hitokiri
mesaj Sep 7 2009, 09:08:10 PM
İleti #4

日本 Rising Sun

Nereden: Antalya
Üye No.: 31,672

QUOTE(tarumoloji @ Sep 7 2009, 09:19:29 PM) *

Bak sen şimdi "eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürdün" şu Naylon Karı (1995) filmini merak ettim. flaugh.gif biggrin.gif oleyo2.gif

"Naylon Karı" belkide Türk sineması için en iyi "psikolojik" filmlerden biridir diyebiliriz sanırım. Aslında ötekisinema yazarlarının bu filmi anlatması çok daha güzel olacaktır.
Üye ForumdaProfiline GitÖM
+Quote Post
fwwm
mesaj Sep 8 2009, 08:36:31 PM
İleti #5

Advanced Member
Group Icon

Naylon Karı (1995) filminin adı çok meşhur ama izleyeni çok azdır. Adı itibariyle çok uzun süredir kanallarda gösterilmese de hayallerin içinde boğulduğunuz ilginç filmlerden biridir. Sonunda öyle bir cümle vardır ki gülmekten patlamış durumuna gelirsiniz. oleyo.gif

"Naylon Karı" belkide Türk sineması için en iyi "psikolojik" filmlerden biridir diyebiliriz sanırım.

Bu yorumlardan sonra benim de merakım, bir kat daha arttı. Artık, özellikle uydudaki ufak kanalları takip etmekten başka yapacak bir şey yok, pek büyük kanalların yayınlayacağı türden bir film değil.
+Quote Post
varg
mesaj Sep 26 2009, 04:50:21 PM
İleti #6

Advanced Member

Nereden: Nostromo2
Üye No.: 1,641

IMDB
» Downhill City (1999)

Downhill City (1999)
Yönetmen: Hannu Salonen
Tür: Drama
Ülke: Germany,Finland
Dil: Finnish,German
Süre: 103 dk
Ödüller: 1 win & 1 nomination
Oyuncular (ilk 5): Franka Potente, Teemu Aromaa, Andreas Brucker, Michaela Rosen, Sebastian Rudolph

IMDB: http://www.imdb.com/title/tt0196510/

bir kere cnbce'de izlemistim ve filmi bulmak neredeyse imkansiz flaugh.gif
+Quote Post
diocletian
mesaj Nov 1 2009, 04:48:31 PM
İleti #7

Grup: Etkin Üye
Üye No.: 66,425

Su da Yanar'ı KaraGarga'dan bulup fwwm arkadaşımızın önerisiyle rapidshare'e yükledim. Ancak uzun süredir rapid kullanmadığım için yükleme esnasında 200MB'lık partlar olabilir ibaresini görünce, sadece premium hesaplara indirme müsaadesi vereceklerini akıl edemeyip 200 MB'lık parçalar halinde yükledim.

Umarım bağlantı hızı iyi olan rapid premium sahibi arkadaşlar, filmi ya 100MB halinde rapid'e ya da başka sitelere yükleyerek bulunabilmesini kolaylaştırırlar.
+Quote Post
fwwm
mesaj Nov 1 2009, 05:04:06 PM
İleti #8

Advanced Member
Group Icon

Çok ama çok teşekkürler @diocletian. flowers.gif Gördüğüm kadarıyla free kullanıcılar da indirebiliyor, yani endişelendiğiniz gibi bir durum olmamış. good.gif
+Quote Post
aktas55
mesaj Nov 1 2009, 05:18:15 PM
İleti #9

Mr.Pink
**

Üye No.: 81,901

IMDB
» Kara kentin çocuklari (2000)

poster yok
Yönetmen: Orhan Oguz
Ülke: Turkey
Dil: Turkish

IMDB: http://www.imdb.com/title/tt0494966/

emule,torrent,http,cd,dvd heryere baktım ama yok .sad.gif

Bu ileti aktas55 tarafından Nov 1 2009, 05:19:56 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
aktas55
mesaj Nov 3 2009, 02:47:40 PM
İleti #10

Mr.Pink
**

Üye No.: 81,901

bu lanet filmi halen arıyorum...Ama bu lanet filmi halen bulamadım çok üzücü ve sinirlendirici bir durum.
+Quote Post
REDO1
mesaj Nov 27 2009, 10:07:00 PM
İleti #11

Redovan
Group Icon

Grup: Çevirmen
Nereden: Auberge
Üye No.: 63,178

IMDB
» Typhoon (1940)

poster yok
Yönetmen: Louis King
Tür: Adventure
Ülke: USA
Dil: English
Ödüller: Nominated for Oscar.
Oyuncular (ilk 5): Dorothy Lamour, Robert Preston, Lynne Overman, J. Carrol Naish, Chief Thundercloud

IMDB: http://www.imdb.com/title/tt0033196/

Arıyorum ama henüz hiç bir yerde bulamadım.
Üye ForumdaProfiline GitÖM
+Quote Post
Son Of Moonshine
mesaj Nov 28 2009, 11:34:20 PM
İleti #12

Ich weiß, dass ich nichts weiß!
**

Üye No.: 75,396

IMDB
» Ankara cinayeti (2006)

poster yok
Tür: Adventure
Ülke: Turkey
Oyuncular (ilk 5): Tarik Akan, Mehmet Aslantug, Zuhal Olcay, Zafer Ergin, Ahmet Mumtaz Taylan

IMDB: http://www.imdb.com/title/tt0845423/

Sanırım gösterime de girmedi bu film.
+Quote Post
fwwm
mesaj Sep 19 2010, 10:35:20 PM
İleti #13

Advanced Member
Group Icon

Birkaç ekleme yapalım;

Son Kuşlar (1965)(Yönetmeninin vefatından sonra bir anlamda yeniden keşfedilen bu klasik ortalarda yok.)
Dolunay (1987)(O yıllardan Cannes'de gösterilmiş bir Türk filmi, insan ister istemez merak ediyor.)
Ara (2008)(Dvd'sinden umuduğumu kestiğim için bunu da alıyorum listeye.)
Aya Seyahat (2009)(Gösterime girmedi, girecek gibi durmuyor; dvd'si çıkmadı çıkacak gibi durmuyor. Kutluğ Ataman'ın kurmaca-belgeseli, sinemamızda pek örneği yok)
+Quote Post
Vanya Dayı
mesaj Sep 19 2010, 10:59:27 PM
İleti #14

bi garip adem, bi garip serkeş
Group Icon

Üye No.: 63,457

Sevgili @fwwm

Aradığın bütün filmleri emin ol, ben de arıyorum. Kontağı koparmayalım smile.gif Bir ilave de ben yapayım. Aşağıdaki filmi de epeydir arar dururum...
IMDB
» Yolda - Rüzgar geri getirirse (2005)

poster yok
Yönetmen: Erden Kiral
Tür: Drama
Ülke: Turkey,Bulgaria
Süre: Turkey:90 min
Oyuncular (ilk 5): Yesim Buber, Onder Cakar, Halil Ergün, Israfil Köse, Serdar Orcin

IMDB: http://www.imdb.com/title/tt0431481/

Bu ileti serkeş tarafından Sep 19 2010, 11:00:27 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
fwwm
mesaj Sep 19 2010, 11:11:21 PM
İleti #15

Advanced Member
Group Icon

Kontağı koparmayalım smile.gif

Eyvallah, gördüğüm yerde bildiriyorum, Erden Kıral'ın diğer izleyemediğimiz 'Mavi Sürgün' ve 'Ayna' filmleri gibi. smile.gif
+Quote Post
3 Sayfa V  1 2 3 >
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

rss Basit Görünüm Şuan: 18th April 2014 - 10:02:28 AM