left DivX Sinema Forum logo_right

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Sinema Filmleri

> Doctor Who

ZAMAN YOLCULUKLARININ EN ÜNLÜ KAHRAMANI, KÖTÜLERİ ALT ETMEK ÜZERE GÖREV BAŞINDA!
KARŞINIZDA, GUINNESS REKORLAR KİTABINA GİREN TEK BİLİMKURGU DİZİSİ.

"Açılın, ben Doktor'um!"

Televizyon tarihinin en uzun soluklu ve en başarılı bilimkurgu dizisi olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na geçen İngiliz menşeli Doctor Who, 2005’te baştan aşağı yenilenen versiyonuyla izleyicilerin beğenisine sunuluyor. Yayın hayatına 1963’te başlayan kült dizi, yaptığı zaman yolculuklarıyla kötülerin en büyük düşmanı haline gelen Doktor adlı eğlenceli bir karakterin etrafında dönüyor. Başrolde izleyeceğimiz ünlü İngiliz oyuncu Matt Smith, seneler içinde Doktor’u canlandıran on birinci aktör olmanın gururunu yaşıyor. Yardımcısıyla birlikte İngilizlere özgü sıradan bir polis kulübesine girip, zamanlar ve mekanlar arası yolculuklara çıkan Doktor’un nefes kesen maceraları, bugüne kadar 67 ayrı ödüle layık görüldü.

Bir uzaylı olan Dr. Who işi gereği sürekli zamanda ve uzayda gezdiği için arkadaş edinmekte ve ilişki kurmakta zorlanmaktadır. Ancak kimi zaman diğer canlılarla da ilişki kurması gerekmektedir; işte bu nedenle bir yardımcıya ihtiyacı vardır. Günümüz Londra’sında bir alışveriş merkezinde çalışan Rose, Dr.’a bu konuda yardım etmektedir. İlk tanıştıkları andan itibaren birbirlerini anlayan ve tamamlayan ikili birbirlerinin ruh ikizidir. Zamanda yolculuk yapıp yeni düşmanlarla çarpıştıkça, Dr. ve Rose hayal gücünün ulaşamayacağı heyecanlar yaşamaktadırlar. Dünyevi dertlerden muzdarip masum ve saf bir şekilde Dr.’ın yanında çalışmaya başlayan Rose, yaşadıkları ve gördükleriyle değişerek tam bir macera tutkununa dönüşür ve bu tutkusu öyle büyür ki bir daha eve dönmek istemez.

Doctor Who
ed2K / Emule Linkleri
HTTP / RapidShare Linkleri
Türkçe İngilizce DivX Altyazıları

Rejenerasyon

Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
left > Rejenerasyon, Spoiler içerir seperator Ayarlar V right
Reiko
mesaj Dec 18 2009, 07:53:21 AM
İleti #1

I am The Doctor

Grup: Üyeler
Nereden: İstanbul
Üye No.: 67,848

Doktor'un rejenerasyonu tükenirse ne olacak?

Ana konudan alıntı yapıyorum..

buna göre teori üretelim

QUOTE(sealth @ Apr 15 2009, 02:17:35 PM) *

bu yayınlanan özel bölümlerinin sonuncusunda doktor rejenerasyon geçirecek ve david tennanth'ın yerini 11. doktor olarak matt smith alacak.matt smith 26 yaşında doktor rolünü oynayan en genç oyuncu.Ayrıca 5. sezon'un yazarlığını Steven Moffat üstleniyor .
forum resmi

ayrıca bölümün en önemli yeri geleceği gören kadının doktor'a rejenerasyon zamanının yaklaştığını ima etmesi oldu.Zaman lordlarının toplam 12 kere rejenerasyon gücü var ve 5. sezonda doktor bunların 11.'i kullanmış olacak.

QUOTE(vul_can @ Apr 17 2009, 12:13:38 AM) *

Aramizda dolasan tanri Russell T. Davies Torchwood' a konsantre olabilmek icin Doctor Who' yu baska bir olimposluya, Moffat' a birakti sahneyi. Keske her bolumu Moffat yazsa desek de hersey bir yere kadar. Moffat yeni Doctor Who' nun yapimcisi olacak. Regenerasyon konusuna gelince de bu sinirlar (kesin olmamakla beraber) Gallifrey donemine ait. Elimizde ki veriler :

-Regenerasyon' da teknolojinin de etkisi var ; eğer tardis disinda gerceklesirse cesitli sorunlar yasayabiliyoruz, yani tamamen biyolojik birsey degil.
-Baska birinin bedeni kullanilarak cok da zorlanmadan regeration sayisi arttirilabiliyor (The Master).
-Bu baska bir canlinin bedenini kullanma vahsice olsa da o kadar da tabu degil kanuni olararak onaylanabiliyor (The Master).

Yani, artik Gallifrey' in olmadigini dusundugumuzde dogal olarak kanunlari da gecersiz. Doctor' umuza sonsuz bir omur bicebiliyoruz. Hele

» Tıkla Katili Öğren - Tekrar Tıkla Bilmiyormuş gibi yap - Click to show Spoiler - click again to hide... «

Bu ileti qontak tarafından Dec 18 2009, 07:58:44 AM yeniden düzenlenmiştir.
User is offlineProfiline GitÖM
Go to the top of the page
+Quote Post
MBV
mesaj Dec 18 2009, 06:11:28 PM
İleti #2

Master

Üye No.: 84,433

Yanlış bilgilendirme var Jouenys end'de doktor ölüyor ve yeniden canlanıyordu kalan enerjiyi eline boşaltıyordu yani 11. canlanmayı kullanmış oluyor. Yani tennant - smtihe bırakcağı zaman 12 yi kullanmış oluyor.
Senaryoya bir şey eklemezler ise, 11. Doktor, M.Smith son doktor olacak.

Bu ileti MBVaizard tarafından Dec 18 2009, 06:20:38 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
MBV
mesaj Dec 19 2009, 08:51:48 PM
İleti #3

Master

Mantık hatası yapmışım mat smith'den sonra 1 doktor daha gelebilir tongue.gif
+Quote Post
DayDreamer
mesaj Dec 22 2009, 05:08:17 AM
İleti #4

Hayalperest
Group Icon

Grup: Uzman
Nereden: 空想
Üye No.: 15,910

Bu 12 rejenerasyon sayısı nereden çıktı, eski Doktor serisinden mi?
+Quote Post
MBV
mesaj Dec 22 2009, 12:53:53 PM
İleti #5

Master

QUOTE(DayDreamer @ Dec 22 2009, 05:08:17 AM) *

Bu 12 rejenerasyon sayısı nereden çıktı, eski Doktor serisinden mi?

Evet. cheers.gif

Bu ileti MBVaizard tarafından Dec 22 2009, 12:54:14 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
DayDreamer
mesaj Dec 27 2009, 03:51:18 AM
İleti #6

Hayalperest
Group Icon

Grup: Uzman
Nereden: 空想
Üye No.: 15,910

Şimdiye kadar eski seriyle yeni seri arasında çelişen bir durum oldu mu? Eğer olduysa bu rejenerasyon olayında da eski diziye bağlı kalmayabilirler belki dizinin devamlılığı açısından.

Bu ileti DayDreamer tarafından Dec 27 2009, 03:51:28 AM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
MBV
mesaj Dec 27 2009, 04:03:56 AM
İleti #7

Master

Olmadı diye biliyorum, daha doğrusu ben bulamadım, olmuşta olabilir. Zaten end of time'da Masterı çok garip bir şekilde döndürler, 12. hakkıda bitse yeniden canlandırırlar doktoru.

Bu ileti MBVaizard tarafından Dec 27 2009, 04:27:11 AM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
adabisi
mesaj May 19 2010, 01:24:26 AM
İleti #8

Member
**

Üye No.: 52,777

11 doktorumuz olabilir ama 12 kere Rejenerasyon oldu hatirlatirim:) kendi eliyle degismedende yenilenmisti bi keren eger bu mantikdan gidersek son doktorumuzda olabilir ki kizi konusunu bende cok merak ediyorum sadece bi kere gozuktu ben o bolumden sonra cokca gozukcegini dusunuyordum ama olmadi belki doktor biter kizi başlar:)
+Quote Post
cagdas00
mesaj Jun 1 2010, 02:22:25 AM
İleti #9

CagdaS
**

Nereden: İstanbul/Plovdiv
Üye No.: 74,820

Son doktor olmadığını gelecekteki karısı yardımcısı gerçek ismini bilen ve sonunda kendisini öldüren ilk olarak kütüphane bölümünde karşımıza çıkan bu sezonda ağlayan melekler konusunda gördüğümüz kadın kendi doktorunun bu olmadığını söyledi.Yani en az bi doktor daha var ve o daha yaşlı olacak.Görmüş geçirmiş olacak.Ve en efsanevi doktor olacak...
+Quote Post
BAYTAR23
mesaj Nov 26 2010, 09:45:25 PM
İleti #10

Member
**

Nereden: Çorlu
Üye No.: 82,856

Sarah jane Adventures'in 6. bölümünde Clyde Doctor'a değişiminin bir sınırı var mı diyince Doctor; "507" diye yanıtladı. Zaman Lordları'nın 13 Rejenerasyon hakkı yok muydu ki? Kafam karıştı benim biraz.
+Quote Post
kubi_bs07
mesaj Dec 5 2010, 03:38:43 AM
İleti #11

Member
**

Nereden: Türkiye, İstanbul
Üye No.: 87,338

Bende o bölüme baktım doktor oynuyo diye çözemedim Russel Davies'in bi hilesidir smile.gif
+Quote Post
Reiko
mesaj Dec 18 2010, 01:59:27 PM
İleti #12

I am The Doctor

Nereden: İstanbul
Üye No.: 67,848

QUOTE(BAYTAR23 @ Nov 26 2010, 09:45:25 PM) *

Sarah jane Adventures'in 6. bölümünde Clyde Doctor'a değişiminin bir sınırı var mı diyince Doctor; "507" diye yanıtladı. Zaman Lordları'nın 13 Rejenerasyon hakkı yok muydu ki? Kafam karıştı benim biraz.

http://www.digitaljournal.com/article/298884
+Quote Post
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

rss Basit Görünüm Şuan: 24th April 2014 - 02:38:18 AM