left DivX Sinema Forum logo_right

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Sinema Filmleri

> Bölüm Kuralları

1-Hukukçu olmayanlar bu odada açılan iletilere hukuksal içerikli ve/veya hukuki yol gösteren cevap yazmamalıdır.

2-Gruba üye olmayan Hukukçu arkadaşların cevap verdiği başlıklara grup üyelerinden hiçkimse ayrıca herhangi bir cevap yazmayacaktır.
Hukukçu olup da gruba üye olmayanların cevaplarında hukukçu olduklarını belirtmeleri halinde iletileri silinmeyecektir.

Bu kurallara uymayan iletiler haber verilmeden silinecektir.

Hukukçular Grubu

Mülk Sahibini Apartmandan Atmak

2 Sayfa V < 1 2  
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
left > Mülk Sahibini Apartmandan Atmak seperator Ayarlar V right
MaTRiX
mesaj Jan 18 2010, 03:39:33 PM
İleti #16

Pucca & Garu

Grup: Üyeler
Nereden: Falez
Üye No.: 6,688

Evinizi değiştirin kurtulun bence. Daha çok başınız ağrımasın.
User is offlineProfiline GitÖM
Go to the top of the page
+Quote Post
IRoN
mesaj Jan 18 2010, 06:16:41 PM
İleti #17

Bence, hayat bir oyun. Bonus'un yoksa sen bir hiçsin ve GAMEOVER !..
Group Icon

Grup: Etkin Üye
Nereden: İstanbuL
Üye No.: 3,642

Bu hanımefendi ne içtiği belli olmadan sürekli bir şekilde sorun çıkarıyorsa, aslında apartman içerisinde her kata bir güvenlik kamerası koysanız ve nasılsa sürekli sorun yarattığına göre illa görüntülere takılacak ve suçteşkil edecek bir açık verecek.
Dün gece kapısını kırmaya çalıştığı bayanın katında kamera olsa idi bu durum ayan beyan ortada olurdu sanırım.
Aklıma böyle bir fikir geldi.
Biraz tuzlu ama kökte çözüm ya da caydırıcı bir çözüm de olabilir belki.
Tabi apartman yönetmeliklerinde apartman içerisine güvenlik kamerası kurmada yasal bir sakınca olup olmadığını da araştırmak lazım sanırım.
Tekrar geçmiş olsun.
Saygılarımla.
+Quote Post
speedy
mesaj Jan 18 2010, 06:44:25 PM
İleti #18

The Iron Horde is coming…
Group Icon

Grup: Kıdemli Üye
Nereden: Draenor
Üye No.: 921

Apartman sakinleri tarafından imza falan toplanıp sürekli huzursuzluk yaratan kişi apartmandan kovulabilir diye biliyorum ben.
+Quote Post
avukatturgay
mesaj Jan 18 2010, 07:13:58 PM
İleti #19

Member
**

Nereden: İST.KÜÇÜKYALI/İDEALTEPE
Üye No.: 68,753

Kat mülkiyeti kanunu, kat maliklerinin; hangi sorumlulukları olduğunu, ortak yerlerde nasıl davranacaklarını açık ve net biçimde belirtmiştir. Bir kat maliki, komşuları ile sürkli olarak problemli ise, bina sakinlerini rahatsız edip; bina sakinlernin huzurunu kaçırıyorsa, bina sakinleri bulundukları yerin SULH HUKUK MAHKEMESİ'ne, toplu olarak yada ferdi olarak; husursuzluk çıkartan şahıs yadada şahısların; gayrimenkulünün mahkeme kararı ile satışını isteyebilirler. Gayrimenkulün satışı, kat malikinin, genel kurul kararlarına sürekli uymaması, gayrimenkulü kumarhane, fuhuş yeri olarak kullanması, bina sakinlerinin hayatını tehlikeye düşürmesi, iş yeri olarak kullanılması mümkün olmadığı halde iş yer olarak kullanmak konusunda ısrar edilmesi'de; yine SULH HUKUK MAHKEMESİN'den istenebilir.
+Quote Post
diciotto
mesaj Jan 18 2010, 08:20:49 PM
İleti #20

Member
**

Üye No.: 64,340

Annem yönetici olduğu için onunla güvenlik kamerası fikrini konuştuk huzursuzluğu çıkaran hanımın ev sahibi olması ve hiçbir kolluk kuvvetini önemsemesi sebebi ile kurulacak kamera sistemini de kıracağını düşünüyorum. Ne diyim Allah ondan beter bela hatta hastalık versin. Ne hallere düşürdüler beni beddua ediyorum angry.gif
+Quote Post
Ke®eM
mesaj Jan 18 2010, 08:47:22 PM
İleti #21

İkinci bahar...
**

Üye No.: 60,250

Bence tek yapmanız gereken buenasivassc da dediği gibi kolluk kuvvetlerini de ilgili makama şikayet etmenizdir.

Hele özellikle Apartman yöneticisi olan Annenizin de bu işe müdahale etmesi mantıklı olur. Hem sizin hemde diğer düzgün insanların huzuru birtane kanı bozuğa teslim etmeyin.

Ayrıyetten kolluk kuvetlerinin bu duyarsızlığı her konuda bu şekilde. İlla olay olacak kötü bir sonuçla neticelenecekki ozaman işlem yapacaklar. İyi ile kötüyü ayırt etmek bu kadarmı zor.

Ben genelde bu tür başvurularda iyi netice alıyorum.

155 i arayıp şu gün şu saatte olan olaya karşılık gelen memurların olaya karşı etkisiz kaldıklarını üstüne üstlük kavulduklarını, neticesinde apartmanın huzurunun bozulduğunu bunla ilgili şikayetçi olduğunuzu bildirip şikayet dilekçesi için ilgili makamın adresini sormanız inanın her şeye çare olacaktır akabinde hemen işlemler başlayacak ilgili karaokol komserinin memurlarını dürteceklerdir ve şiddet uygulayan insanıda top edeceklerdir.

En azından insanlık görevimiz bence bunlardır. Avrupadaki tek fark budur hakkını arıyan, şikayetlerini devamlı ileten toplum oldukları için daha ferahlar.

Saygılar & Sevgiler

+Quote Post
2 Sayfa V < 1 2
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

rss Basit Görünüm Şuan: 30th September 2014 - 05:50:35 PM