left DivX Sinema Forum logo_right

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Sinema Filmleri

MP3 Player tavsiyesi

2 Sayfa V  1 2 >  
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
left > MP3 Player tavsiyesi seperator Ayarlar V right
octopusokan
mesaj Jan 29 2010, 01:38:48 PM
İleti #1

Advanced Member

Grup: Üyeler
Nereden: İstanbul
Üye No.: 29,224

Merhaba;

MP3 Player almak istiyorum. Şimdiye kadar PSP'm olduğu için mp3'leri oradan dinliyordum. Artık PSP'yi müzik dinleme dışında kullanmadığım için satıp mp3 player almak istiyorum. Bu konuda en iyi player hangisidir? iPod nano'nun 5. nesili çıkmış. PSP'yi sattığımda hemen hemen aynı fiyata geliyor. Daha önce hiç dinlemediğim için ipod kullanıcılarından görüşlerini almak isterim. En iyi mp3 player ipod mu?

Birde ipodun eski modellerinden ipod classic diye bir model gözüme çarptı. 80 Gb'lık hafızası olan. Ses kalitesi olarak modellere göre fark ediyor mu ipodta.

Siz ne önerirsiniz? Kriterlerim şunlar; radyosu olsun, şarjı uzun süre gitsin, pspde ses yüksekliği biraz düşüktü o konuda da iyi olsun. En önemlisi de ses kalitesi tabiki.

Teşekkürler.
User is offlineProfiline GitÖM
Go to the top of the page
+Quote Post
Aacid
mesaj Jan 29 2010, 01:47:53 PM
İleti #2

Member
**

Üye No.: 28,012

Sony NW-A808 kullanmaktayım. Radyo'su yok benim için çok da önemli olmadığı için tercihimi yönlendiren bir unsur değildi. Ama onun dışına ses kalitesi olarak harika bir alet. Müzisyen olduğum için ses kalitesi benim için çok önemli ve bu alet hakkını veriyor. Şimdiden hayırlı olsun...
+Quote Post
astala
mesaj Jan 29 2010, 01:54:58 PM
İleti #3

IE & Fringe Watcher
**

Nereden: Istanbul/G.antep
Üye No.: 67,345

Bence alım gücünün hepsini kullan, iPod'un herhangi bir modelini al. Ben en az 20 değişik marka aldım, bir sürü kulaklık aldım, ve sonuç bir tek iPod'umu 2 yıldan fazla rahatça kullanabildim. Birde 320 Kbs atarsan dosyalarını süper bir kalite veriyor 4 GB nano kullanıyorum. Kesinlikle tavsiye ederim.
+Quote Post
eşekherif
mesaj Jan 29 2010, 02:25:46 PM
İleti #4

eh.
Group Icon

Grup: Çevirmen
Nereden: Ankara
Üye No.: 63,389

Bende de 4.nesil nano var, şimdiye kadar hiçbir sıkıntı çekmedim, ses kalitesi kulaklığınız iyi olduğu müdetçe çok iyi olacaktır, ihtiyacım olmadığı için radyo kullanmadım, nasıl kullanacağımı da merak etmedim açıkçası, ancak altyazı gömüp dizi izlemişliğim var. Şarjı da 24 saat kesintisiz müzik dinlemeye yetiyor. 80 gb olan model de şahsen iri ve güzel görünmediği için sevmem, ses açısından bir fark olacağını sanmamakla birlikte, onu insanlar daha çok taşınabilir hard disk niyetine kullanıyor. Her türlü iPod öneriyorum. Hayırlı olsun.
+Quote Post
yekialem
mesaj Jan 29 2010, 02:35:14 PM
İleti #5

Member
**

Üye No.: 85,143

Microsoft Zune

Zune HD 16GB

http://www.zune.net/en-us/products/zunehd/...16/features.htm

Zune HD 32GB

http://www.zune.net/en-us/products/zunehd/...32/features.htm

Zune 120GB

http://www.zune.net/en-us/products/mp3play...20/features.htm

Zune good.gif diğerleri thumbdown.gif

Bu ileti yekialem tarafından Jan 29 2010, 02:40:34 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
octopusokan
mesaj Jan 29 2010, 10:09:23 PM
İleti #6

Advanced Member

Öncelikle cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim.

@yekialem

Zune HD'ye baktım. Kullanıcılar iPod Touch ayarında olduğundan söz etmiş. Acaba siz bunu mu kullanıyorsunuz? iPod'a göre artılarını ve eksilerini yazarsanız sevinirim. Dediğim gibi benim için ses kalitesi en önemlisi. O anlamda bir artı sağlamıyorsa daha fazla para verip bunu almam. Açıkçası MP3 çalma ve radyo özellikleri dışındaki özellikleri önemsemiyorum. Bu biraz daha komple bir alet gibi geldi bana bu yüzden fiyat da ipoda göre yükselmiş. Film izleme, oyun oynama gibi özellikleri önemseseydim zaten PSP'yi satmazdım smile.gif

Kafamda üç seçenek kaldı. Zune HD, iPod nano. iPod Classic 80 gblık hafızasıyla cezbetse de radyosunun olmaması diğerlerinden alt sıraya koyuyor.
+Quote Post
.45 ACP
mesaj Jan 29 2010, 10:53:03 PM
İleti #7

caliber45
**

Nereden: Konya
Üye No.: 86,585

Madem mp3 ve radyo harici özellikler düşünülmüyor o zaman pahalı bol özellikli bir cihaz almaktansa küçük boyutlu bir cihaz yanında kaliteli bir kulaklık almak daha mantıklı geliyor bana.İstediğin kadar pahalı cihaz al ayrı olarak 100+ liraya satılan bir kulaklıkla birlikte gelmeyecektir ve ses kalitesini belirleyen kulaklıktır pc değil bu hani şu ses kartını taktım güzel oldu desen.Ses kartı demişken x-fi ses kartlı cihaz varmış ama kullananlar pek memnun değil demek ki bir olayı yok.Creative zen 8gb radyolu sd kart takılabiliyor 307 lira civarıymış istersen araştır.
+Quote Post
octopusokan
mesaj Jan 29 2010, 11:25:24 PM
İleti #8

Advanced Member

QUOTE(.45 ACP @ Jan 29 2010, 11:53:03 PM) *

Madem mp3 ve radyo harici özellikler düşünülmüyor o zaman pahalı bol özellikli bir cihaz almaktansa küçük boyutlu bir cihaz yanında kaliteli bir kulaklık almak daha mantıklı geliyor bana.İstediğin kadar pahalı cihaz al ayrı olarak 100+ liraya satılan bir kulaklıkla birlikte gelmeyecektir ve ses kalitesini belirleyen kulaklıktır pc değil bu hani şu ses kartını taktım güzel oldu desen.Ses kartı demişken x-fi ses kartlı cihaz varmış ama kullananlar pek memnun değil demek ki bir olayı yok.Creative zen 8gb radyolu sd kart takılabiliyor 307 lira civarıymış istersen araştır.

Doğru söylüyorsunuz. Daha önce mp3 player kullanmadığımdan fiyat ve modellere göre ses kalitesi değişir mi bilmiyorum, o yüzden her modele bakınıyorum. Sennhaiser CX300 kulaklığım var zaten. Buradan iPodun son çıkan modelini alabiliyorum PSP ile neredeyse kafa kafaya. Daha fazla araştırmama gerek yok o zaman?

Bu ileti octopusokan tarafından Jan 29 2010, 11:28:28 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
.45 ACP
mesaj Jan 30 2010, 08:23:10 PM
İleti #9

caliber45
**

8gb yeterli sd kart takmaya gerek yok diyorsan gösterdiğin cihaz gayet güzel.Kalitesiz cihazlara bakmıyorsun belli seviyede aletlere bakıyorsun ses kalitesi değişmez, kulaklık sorunun da yokmuş.En iyisi derken ses kalitesi değil de cihaz-özellik kalitesini dikkate alıyorlar yoksa psp'den farklı olmayacak bence ses hatta ipod'un kendi kulaklığı ile daha kötü bile olabilir.
+Quote Post
mculfgar
mesaj Jan 30 2010, 09:10:10 PM
İleti #10

Advanced Member

Üye No.: 44,284

Önceliğin ses kalitesiyse eğer ipod tavsiye etmiyorum. Flac müzik çalabilen cihazlara yönelmeni tavsiye ederim. Özellikle Cowon S9 mükemmel bir alet. Ama hiç bir mp3 playerın orijinal kulaklığıyla mp3 playerın gerçek ses kalitesini ölçemezsin. Sennheiser cx300 kulaklığın varmış zaten onun yanına flac çalabilen cowon d2, s9 veya sansa clip alabilirsin. ben cowon d2 ve sansa clip kullanıyorum şu an ikisinin de ses kalitesi çok güzel gerçekten. cowon d2 ses ile oynamaya çok müsait istediğin gibi ayar yapabiliyorsun, sansa clip ise doğal seste çok kaliteli ama rockbox yüklersen cihaza onda da istediğin gibi ayar yapabiliyorsun. ayrıca radyoları da mevcut ikisinin. ipoddan vazgeçersin umarım smile.gif. müzik atmak için itunes a da bağımlı olmazsın hem ;).
+Quote Post
octopusokan
mesaj Jan 30 2010, 11:02:44 PM
İleti #11

Advanced Member

Valla kafam karıştı açıkçası. iPod takıntım yok zaten. İstanbulda her gün 2-3 saatim yollarda geçtiği için en iyi müzik zevkini yaşamak istiyorum. Sansa clipe baktım biraz dediğiniz gibi çoğu kişi ses kalitesinden bahsediyor. Ama ekranı sanırm 3 satırdan oluşuyor. Bu kullanımda sıkıntı yaratmıyor mu? İçine 8 gb müzik yüklediğimde aradığım şarkıyı hemen bulabilecek miyim acaba? Hızı konusunda da yazarsanız sevinirim.

Cowon S9 da ebayda gördüğü kadarıyla Türkiyeye geliş fiyatı en ucuz 330 lira civarında. Yanılıyorsam söyleyin lütfen. O miktarlara çıkmayı düşünmüyorum açıkçası.

Teşekkürler tekrardan cevaplarınız için.

edit: yeni fark ettim cowon d2 imiş söylediğiniz alet. o biraz daha ucuz sanırsam. Bunu da biraz bakayım o zaman.

Bu ileti octopusokan tarafından Jan 30 2010, 11:06:05 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
.45 ACP
mesaj Jan 30 2010, 11:23:58 PM
İleti #12

caliber45
**

FLAC mı yok artık nereden buluyoruz her şarkının flac versiyonunu ve tanesi 40-50 mb olan şarkılardan arşiv yapmak için 160gb ipodlardan lazim bu cowon kaç gb demiştin?Zevk verecek kalitede olması yeterlidir bir şeyi de abartmayın ses kalite stüdyo sorumlusu değil arkadaş yolda giderken dinlemek istiyor.cowon d2 dediğiniz alet 2007'den kalma mini tv boyutunda bir şeydir yani mp3 player değildir 5. nesil ipod ile karşılaştırınca.Ipod'un kullanımında sorun yok hızında da sorun yok.Yolda zune, cowon gibi mini tv'ler taşımak istiyorsan sen bilirsin ama bence ipod+elindeki kulaklık işini görür.
+Quote Post
Berkdawg
mesaj Jan 30 2010, 11:42:30 PM
İleti #13

Hail to thee...
**

Nereden: İSTANBUL
Üye No.: 13,359

i-river
+Quote Post
mculfgar
mesaj Jan 31 2010, 09:53:48 AM
İleti #14

Advanced Member

Üye No.: 44,284

@.45 ACP
Yabancı şarkıların flac ini bulmak çok zor bir şey değil torrent veya rapidshare üzerinden rahatça bulunuyor. Türkçe şarkılarda da orijinal cd alıp kendin flac yapabilirsin.Bu arada cowon d2 ekranı olan, video oynatabilen bir mp3 playerdır. Ayrıca ses kalitesi olarak ipoddan üstündür.

Sansa ya gelince ekranı baya ufak ama kullanımı rahat gerçekten, eğer rockbox yüklersen dosya sistemi özelliği de geliyor. Diğer türlü taglere göre kullanabiliyosun. ama yine de çok başarılı.. Ayrıca yolda dinleyeceğin için taşıması da çok rahat ufacık bir şey..
+Quote Post
cahilbilge
mesaj Jan 31 2010, 11:11:21 AM
İleti #15

Member
**

Üye No.: 84,632

bende bir zamanlar ipod touch 32 gb vardı. bir zamanlar diyorum çünkü ben onu yüzdürdüm. ama gerçekten güzel bi aletti. müzik kalitesi açısından ekran kalitesi açısından falan 10 numaraydı. wifi de vardı, aplicationları da vardı. oyun istemem diyosun da güzel oyunlar falan da vardı..
ki emin ol, creative inden tut, pirianha ya kadar bütün markalar geçmiştir elimden. gene de bence o elma varya o elma.. ondan şaşmamak lazım.
+Quote Post
2 Sayfa V  1 2 >
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

rss Basit Görünüm Şuan: 19th September 2014 - 05:48:49 PM