left DivX Sinema Forum logo_right

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Sinema Filmleri

> Genel Sohbet Odasında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

-Lütfen; "Posta kutuma şu geldi, paylaşayım" şeklinde başlık açmayınız, spam sayılabilecek elektronik postaları forumda paylaşmayınız...
Ve siyasi tartışmalardan kaçınınız...

- Dilimizde "dahi" anlamına gelen "de"nin ayrı yazılması gerekmektedir. Ayrıca dilimiz "w" ve "q" harflerini barındırmamaktadır. Bununla birlikte, "s" harfi süreksiz sert ünsüz değildir ve hiçbir durumda yumuşamaz, sonucunda "herkez" kullanımı hatalı bir kullanımdır. ( Bunları hepimiz biliyoruz, sadece hatırlatmak istedik. )

- "DiVXPlanet Genel Sohbet" odası "chat" odası değildir. Bu odada açılan konular diğer odalarımıza uymayan konulardır. Forum kuralları ve forum ilkeleri aynen bu oda için de geçerlidir. "chat" amaçlı olarak Yahoo, Hotmail, Google gibi içerik sağlayıcılarının "IM" araçları son derece işlevsel araçlardır.

- "Face'de şunu gördüm paylaşayım"."MySpace'imde bu var, bir bakın", "Face'de beni beğenin" tarzında sosyal içerik ortamlarındaki öğeleri bu oda altında paylaşmayınız.

Dockers ayakkabı kullanlar ve düşünceler.

3 Sayfa V < 1 2 3  
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
left > Dockers ayakkabı kullanlar ve düşünceler., Tavsiye eder misiniz? seperator Ayarlar V right
Sirkeci74
mesaj Jun 10 2010, 09:43:07 AM
İleti #31

Member
**

Grup: Üyeler
Üye No.: 85,937

Türk malı diye soğumadım, bu ürünle yabancı marka izlenimi yaratılıyormuş meğerse, o yüzden tadım kaçtı benim. Yoksa greyder olsun, kinetix olsun filan gayet tutulan markalar.

Ek: Olay tamamen "Dockers ve mahdumları" ya da "Öz Dockers'a dönmüş, sevimsiz.

Bu ileti Sirkeci74 tarafından Jun 10 2010, 09:46:48 AM yeniden düzenlenmiştir.
User is offlineProfiline GitÖM
Go to the top of the page
+Quote Post
achfighter
mesaj Jun 10 2010, 10:07:36 AM
İleti #32

Master

Nereden: İstanbul
Üye No.: 25,763

Türk Malı olduğunu bilmiyordum, ithal diye hep soğuk bakmıştım.
Adidas'ın bile ayakkabıları Vietnam'dan gelirken, Türk Malı kalitesiyle yapılan bir ayakkabı daha rahat olur düşüncesindeyim.
+Quote Post
Sirkeci74
mesaj Jun 10 2010, 10:16:22 AM
İleti #33

Member
**

Ama aynı şey değilki. Adidas vietnamda ayakkabı üretirken, alın size 5 lira üretin verin bana demiyorki. Oraya kendi fabrikasını kuruyor, kendi standartını götürüyor, kendi kalitesini sadece oranın insanının emeğiyle yaptırıyor. Neticede mal oradan çıkıyor ama kalite adidas kalitesi. Şimdi adidas ilede yerli spor ayakkabı aynı kalitededir, hatta türk malı spor ayakkabı daha kalitelidir mi diyoruz, demeyelim bence smile.gif
+Quote Post
HoDJa
mesaj Jun 10 2010, 10:18:50 AM
İleti #34

Member
**

Üye No.: 34,264

ben kullanıyorum tercih etmemin sebebi ayakta bir iş yapmam ve hem de dayanıklı olması. çok memnunum....
+Quote Post
achfighter
mesaj Jun 10 2010, 10:27:50 AM
İleti #35

Master

Nereden: İstanbul
Üye No.: 25,763

QUOTE(Sirkeci74 @ Jun 10 2010, 11:16:22 AM) *

Ama aynı şey değilki. Adidas vietnamda ayakkabı üretirken, alın size 5 lira üretin verin bana demiyorki. Oraya kendi fabrikasını kuruyor, kendi standartını götürüyor, kendi kalitesini sadece oranın insanının emeğiyle yaptırıyor. Neticede mal oradan çıkıyor ama kalite adidas kalitesi. Şimdi adidas ilede yerli spor ayakkabı aynı kalitededir, hatta türk malı spor ayakkabı daha kalitelidir mi diyoruz, demeyelim bence smile.gif

Beyazıt'ta ayakkabıcıların olduğu bir yer vardır. Eski İstanbul ayakkabıcıları orda imalat yaparlardı. En son 4-5 yıl önce gittiğimi hatırlıyorum. Ayakkabının şekli ve tarzı çok farklı olsa da sağlamlık bakımından diğer firmalardan daha iyiydi.

Şimdi ülkemizde de uzakdoğu üretimi tarzıyla ayakkabı imalatı yapılıyor. Öyle olmazsa da firmanız ayakta kalamaz zaten bu devirde.

Adidas gibi markaları örnek verirken onları kötü yönde eleştirdiğim anlaşılmasın. Diğer seri üretim yapan firmalara göre çok daha ortopedik ayakkabı yapıyorlar ve en son aldığım dört ayakkabı da Adidas'tı.

Bu ileti achfighter tarafından Jun 10 2010, 10:28:57 AM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
Sevban
mesaj Jun 10 2010, 10:50:02 AM
İleti #36

mcake±
Group Icon

Grup: Uzman
Nereden: Çok uzak
Üye No.: 137

3 sene önce yazlık ayakkabısını almıştım. Rengi soldu ama kalitesi aynen duruyor. Hemen hemen hergün giymekteyim. Ayaklarım boydan 42 beden enden 45. tongue.gif Her ayakkabıyı giyemem anlayacağınız...

Aldığım modelin içi ve dışı orjinal deriydi. İlk ay birazcık renk verdi ama sonra ayağıma oturdu resmen.
+Quote Post
MaTRiX
mesaj Jun 10 2010, 11:06:20 AM
İleti #37

Pucca & Garu

Nereden: Falez
Üye No.: 6,688

Çin, Tayvan, Malezya, Vietnam üretimi ayakkabıyla Türk Malı'nı kıyaslamam bile. Türkiye üretimi ürünler çok daha kalitelidir, Türk Malı diye önyargılı olmayın. Ayrıca tekstilde de aynı şekilde Çin, Hint.. vs. ürünleri almıyorum Türk Malı ise gözüm kapalı alıyorum. Bir çok büyük marka da (Adidas dahil) Avrupa'da satılan tekstil ürünlerini Türkiye'de yaptırıyor, Uzakdoğuda yaptırdıklarını 3. dünya ülkelerine gönderiyor.

@Sirkeci74
"Uzakdoğu Adidas ile de yerli spor ayakkabı aynı kalitede değildir, hatta türk malı spor ayakkabı daha kalitelidir" diyorum ben.
+Quote Post
Sirkeci74
mesaj Jun 10 2010, 11:17:59 AM
İleti #38

Member
**

Tekstil ürünlerinden bahsetmiyoruz. Spor ayakkabıda, hangi Türk malı spor ayakkabı ürünü adidas'tan daha kaliteli?
+Quote Post
MaTRiX
mesaj Jun 10 2010, 11:28:19 AM
İleti #39

Pucca & Garu

Yabancı markalı spor ayakkabılarını bu kadar büyütmeyin gözünüzde.

Şu meşhur ayakkabıların ortalam Türkiye maliyetleri 10 ile 14 dolar arasında imiş, aşağıdaki yazıyı okuyun.

http://www.ekotrent.com/haber/20100609/Hak...-satacaktim.php

» Tıkla Katili Öğren - Tekrar Tıkla Bilmiyormuş gibi yap - Click to show Spoiler - click again to hide... «

Bu da Dockers by Gerli satan Ziylan Grup'un hikayesi

» Tıkla Katili Öğren - Tekrar Tıkla Bilmiyormuş gibi yap - Click to show Spoiler - click again to hide... «

Bu ileti MaTRiX tarafından Jun 10 2010, 11:30:39 AM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
Sirkeci74
mesaj Jun 10 2010, 11:41:29 AM
İleti #40

Member
**

Mal 10 dolara üretilebilirde 11 dolara alıcısı yoksa on para etmez. Herşey bu kadar kolaysa üretsinler 10 dolara aynı kalitedeki ürünü, satsınlar 100 lira yerine 50 liraya. Ama demekki bukadar basit değil. Bence Türk malınada gereğinden fazla kıymet biçmek yanlış. Mal maldır, türkü osu busu kalmadı artık. Bir tane dünya piyasını kasıp kavuran ürünümüz yok, hala törkişş dilayyttt , şişşkebappp ve dönerrr tabi yerseennn smile.gif Bunlar tamamen hava işi, misal converseler bence basit bez ve lastik parçası ama son 3 senedir almayanı dövüyorlar. Bu mevzu bitmez, tek tük ürünlerde ileride olabiliriz ama markaşalma ve kalite konusunda hala çok geriyiz. Bu sebeple dockers'a temkinli yanaşacağım artık.
+Quote Post
doctor_jivago
mesaj Jun 10 2010, 11:45:25 AM
İleti #41

Selam sana Bosna, minnet sana Alija
Group Icon

Grup: Veteran
Üye No.: 10,369

QUOTE(Sirkeci74 @ Jun 10 2010, 12:17:59 PM) *

Tekstil ürünlerinden bahsetmiyoruz. Spor ayakkabıda, hangi Türk malı spor ayakkabı ürünü adidas'tan daha kaliteli?

Cevap veriyorum: Lescon.

3-4 sene önce keşfettim ve spor giyim ürünlerini artık Lescon'dan alıyorum. Hatta şu anda üstümde Lescon'dan aldığım mikro fiber spor gömlek var. Sitesinde aynısını bulamadım ama şuna benziyor:

forum resmi

Nike'ın da mikro fiber ürünlerini kullanıyorum ama rahatlıkla söyleyebilirim ki, Lescon'un mikro fiber tekstil ürünleri Nike'ınkinden çok daha üstün.

Ayakakbıları da aynı şekilde. Çok sağlam ve rahat. Hatta iki sene önce Nike'dan aldığım botun dikişleri patlarken, ondan bir buçuk sene önce aldığım Lescon taş gibiydi. Hâlâ da öyle.

Bu ileti doctor_jivago tarafından Jun 10 2010, 12:14:45 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
MaTRiX
mesaj Jun 10 2010, 12:42:54 PM
İleti #42

Pucca & Garu

Türkiye'de üretilen "Dockers by Gerli" ayakkabılarla Uzakdoğu üretimi Adidas'ların kalitesini bir karşılaştırın. Eğer bu Dockers'lar ithal olsaydı gözü kapalı alacaktınız değil mi?
+Quote Post
limni
mesaj Jun 10 2010, 06:20:24 PM
İleti #43

Advanced Member

Üye No.: 65,660

Dockers ayakkabı, çok kaliteli olduğunu söyleyebilirim. Yurtdışında çok daha fazla model mevcut.
+Quote Post
barcatamer
mesaj Sep 26 2010, 06:43:47 PM
İleti #44

Member
**

Üye No.: 25,054

QUOTE(dj_tallboy @ Jun 9 2010, 07:58:52 PM) *

Ah AH !

Keşke büyük numaraları da olsa sad.gif

Var hocam varmış. Ve aldım dün. Güzel rahat kullanışlı.
Bir de botunu alacağım.
Dockers yerli malı işte. Orjinali Çin malı smile.gif
tercih sizin
Bence ayakkabıda yerli malları çok kaliteli.
+Quote Post
3 Sayfa V < 1 2 3
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

rss Basit Görünüm Şuan: 26th July 2014 - 05:09:55 PM