left DivX Sinema Forum logo_right

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Sinema Filmleri

Pamukkale Turizm Teknobüs USB'den Film İzlemek

3 Sayfa V  1 2 3 >  
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
left > Pamukkale Turizm Teknobüs USB'den Film İzlemek seperator Ayarlar V right
OnurD
mesaj Dec 16 2010, 03:06:13 PM
İleti #1

Ichi-go ichi-e

Grup: Üyeler
Nereden: Izmir
Üye No.: 71,117

Uzun süre önceki Pamaukkale yolcuğumda altyazıyı gömerek Usb'ye attığım filmi başarı ile izlemiştim. Ama 2 hafta önceki yolculuğumda USB'ye attığım filmin sadece sesi geldi görüntü elde edemedim. Formattan sonra tekrar yüklemeyip unutmuşum sanırım programı buydu sanırım diyerek kullandığım programda sadece ses elde edebildim. Araştırmalarım sonucu kullandığım USB'nin fat file system olması söylenmiş. Şu anda 2 farklı USB'ye birini fat birini ise NTFS olarak biçimlendirip filmleri attım, hem avi hemde mp4 dosya formatına çevirdim. Ama çıkacak sonuç hakkında yine şüpelerim var.
Kullandığım Program Ultra Video Converter.

Bilgisi olan bu işi başarıya ulaştırmış arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Çünkü otobüsteki arşivdeki filmleri yada izlemiş yada sevmiyor oluyorum..
Şimdiden teşekkür ederim.
User is offlineProfiline GitÖM
Go to the top of the page
+Quote Post
OnurD
mesaj Dec 16 2010, 04:44:35 PM
İleti #2

Ichi-go ichi-e

Pamukkale neoplandan sesleniyorum. Bir gb olan ntfs olarak bicimlendirdigim ve icinde bir avi birde mp4 uzantili 2 film olan usbyi hic okumadi. Ote yandan öbür 4gblik usbimi gordu ve icindeki mP4 uzantili haric diger 3 filmi listeledi. Fakat sonuc yine hüsranla sonuclandi! Ses var ama görüntü yine yok. Öteki otobuslerde kategori halinde farkli filmler olmasina ragmen bu sefer tek kanaldan 4 türde türkçe dublajli filmler veriyorlar. 3 saatim böyle geçicek sanirim. Dönene kadar umarim çözüme kavuşurm
+Quote Post
Fastboy73
mesaj Jan 10 2011, 07:33:13 PM
İleti #3

Member
**

Nereden: ADANA
Üye No.: 65,588

Öncelikli olarak otobüsteki sistem Fat32 formatını tanıyor olabilir. Bu yüzden NTFS formatlı flas belleği tanımamıştır..

Filmlerin sadece sesi gelmesi yine uyum probleminden kaynaklanıyor. elinizdeli filmlerin Riplenirken DİVX player cihazlarına uygun olacak şekilde riplenmesi gerekir. Bu yüzden filmleri izleyememiş olabilirsiniz... Otobüsteki sistemin yüksek çözünürlüklü Divx, H264, X264 vb... formatları desteklemesi gerekir. Bu bahsedilen video formatlarını yeni çıkan media player cihazları desteklemektedir.

Bence en iyisi siz firmaya bir dilekçe ile durumu bildirin ve çözüm isteyin... Benim bildiğim Pamukkale seyahat bu konuyu kesin çözüme kavuşturur... smile.gif

Bu ileti Fastboy73 tarafından Jan 10 2011, 07:36:01 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
achfighter
mesaj Jan 10 2011, 07:41:58 PM
İleti #4

Master

Nereden: İstanbul
Üye No.: 25,763

Ben sürekli Pamukyol'a biniyorum. Onda kategorilere ayrıldığı halde filmleri beğenmiyorum. Zaten hepsi korsan kayıt gibi ve bazen film sonlanmadan dosya bitiveriyor. Ben de bu zamana kadar USB belleğime attığım hiç bir filmi seyredemedim. Müzik dosyaları ayrı bir komedi zaten. Oradan buradan indirip dinletiyorlar gibi.
+Quote Post
boncuklu
mesaj Feb 2 2011, 09:04:43 PM
İleti #5

Advanced Member

Nereden: İzmir
Üye No.: 96,187

Öncelikle böyle bir imkanın sağlanmış olması güzel.Keşke teknik bazı konuları şirket yetkililerine sorsaydınız.Yoksa 2,4,6,8gb boyutlarında çeşitli bellek.Birde bunların Fat ve Ntfs biçimlendirilmiş halleri.Birde içlerinde mp4 avi mkv flv vesaire.Demekki bayağı donanımlı olmak lazım.
+Quote Post
achfighter
mesaj Feb 2 2011, 09:17:51 PM
İleti #6

Master

Üye No.: 25,763

QUOTE(boncuklu @ Feb 2 2011, 09:04:43 PM) *

Keşke teknik bazı konuları şirket yetkililerine sorsaydınız.

Daha önce hiç binmediniz diye tahmin ediyorum.

"Ripped by ..." gibi altyazılara sahip olan videolar mevcut. Hadi müzikleri oradan buradan indirdin de bari isimlerini düzelt dimi.

Bu altapıya sahip olan bir firmada yetkiliye soracağınız zaman aldığınız cevaba gülseniz mi ağlasanız mı bilemezsiniz. smile.gif
+Quote Post
OnurD
mesaj Feb 26 2011, 02:46:24 AM
İleti #7

Ichi-go ichi-e

Fastboy73

Hem Fat32 hemde ntfs şeklinde farklı dosya sistemleri kullandım. Hatta 1,2,4 gblık usbler kullandım. O konu hakkında bir sorunum yok zaten. Farklı video türleride kullandım. Avi, mp4 gibi. Pazartesi tekrar bir yolculuk yapacağım yine yumurta kapıya dayandı yani. smile.gif
+Quote Post
LastProxy
mesaj Mar 14 2011, 09:17:47 PM
İleti #8

Member
**

Üye No.: 65,835

Otobüste usb takıp kendi filmini çatır çatır izleyen varsa bize de yardım etsin.Boşuna yapmamışlardır heralde ama bilen de yok o da enteresan.
+Quote Post
Bl@ckh@wk
mesaj Mar 14 2011, 09:42:40 PM
İleti #9

Şarlo

Üye No.: 70,466

Ben de Anadolu Turizm'de izleyemedim...
+Quote Post
OnurD
mesaj Mar 31 2011, 10:07:37 AM
İleti #10

Ichi-go ichi-e

Ben sorunu çözdüm. Önce Ultra Video Conventer programı ile altyazıyı gömdüm (En kaliteli altyazı stiline böyle eriştim). Sonra Format Factory programı ile tekrar convert ettim ve sonuca gayet başarılı şekilde ulaştım. Biraz uzun zaman alsada sonuç başarılı. Sanırım UVC'nin kullandığı codec'leri okumuyor otobüsteki yazılım. Ama FF'inkileri okumayı başardı.

clap2.gif cheers.gif fool.gif

Bu ileti selcukcuk tarafından Mar 31 2011, 10:32:39 AM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
mtlpwr
mesaj Mar 31 2011, 10:43:07 AM
İleti #11

I procrastinate, therefore I exist.
**

Nereden: İstanbul | Mersin
Üye No.: 78,834

QUOTE(OnurD @ Mar 31 2011, 11:07:37 AM) *

Ben sorunu çözdüm. Önce Ultra Video Conventer programı ile altyazıyı gömdüm (En kaliteli altyazı stiline böyle eriştim). Sonra Format Factory programı ile tekrar convert ettim ve sonuca gayet başarılı şekilde ulaştım. Biraz uzun zaman alsada sonuç başarılı. Sanırım UVC'nin kullandığı codec'leri okumuyor otobüsteki yazılım. Ama FF'inkileri okumayı başardı.

clap2.gif cheers.gif fool.gif

Başarıya ulaştığın videolardan birinin mediainfo dökümünü paylaşabilir misin rica etsem?
+Quote Post
OnurD
mesaj Mar 31 2011, 11:14:09 AM
İleti #12

Ichi-go ichi-e

Akşam evdeki bilgisayarımdan alıp gönderebilirim.
+Quote Post
HainDomdom
mesaj Mar 31 2011, 11:41:22 PM
İleti #13

Follow The White Rabbit
Group Icon

Grup: Kıdemli Üye
Nereden: Rabbit Hole
Üye No.: 17,873

Ankara - Bursa arasında Nilüfer Turizm otobüsündeki usb girişine bu başlık aklıma gelerek sadece deneme amaçlı olarak WD 500 Gb'lık harici diskimi bağladım. 720p dahil tüm dizi ve filmleri takılma olmadan çalıştırdı. smile.gif Mp3'leri de dinleme imkanı sağladı. Sadece altyazıları açmadı. smile.gif
+Quote Post
OnurD
mesaj Apr 2 2011, 10:43:20 AM
İleti #14

Ichi-go ichi-e

QUOTE(HainDomdom @ Apr 1 2011, 12:41:22 AM) *

Ankara - Bursa arasında Nilüfer Turizm otobüsündeki usb girişine bu başlık aklıma gelerek sadece deneme amaçlı olarak WD 500 Gb'lık harici diskimi bağladım. 720p dahil tüm dizi ve filmleri takılma olmadan çalıştırdı. smile.gif Mp3'leri de dinleme imkanı sağladı. Sadece altyazıları açmadı. smile.gif

İndirdiğim filmleri izleme hakkında hiçbir zaman sorun yaşamadım zaten. Sadece Altyazıları gömdüğümde ya ses alabiliyordum yada görüntü alabiliyordum ama çözdüm sorunu şu anda bir sıkıntı yok
+Quote Post
dracarys
mesaj Apr 8 2011, 11:11:43 AM
İleti #15

Master

Nereden: nikomedya
Üye No.: 94,740

arkadaşlar filmleri normal converter ile baska bir biçime dönüştürmemiz gerekli mi yoksa avi mpeg uzantılarını otobüslerdeki funtofo denen lcd gösterir mi.İnternetden indirdiğimiz gibi atsak usb ye gösteriri mi.Ayrıca filmleri klasörün içine koymak şart mı.Bilen biri nasıl izlenir tam detaylı yazarsa sevinirim çok makbule geçecek.Ben hiç izlemedim usb den ilk olacak da.İlla ki convert etmek mi lazım altyazılı filmleri başka yolu yokmudur.

Bu ileti dr12345esk tarafından Apr 8 2011, 11:12:34 AM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
3 Sayfa V  1 2 3 >
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

rss Basit Görünüm Şuan: 31st July 2014 - 03:17:51 AM