left DivX Sinema Forum logo_right

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Sinema Filmleri

Öğrenim Kredisi

4 Sayfa V < 1 2 3 4 >  
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
left > Öğrenim Kredisi, Yapılandırma Sorunu seperator Ayarlar V right
dracarys
mesaj Sep 8 2011, 10:13:12 AM
İleti #31

Master

Grup: Üyeler
Nereden: nikomedya
Üye No.: 94,740

QUOTE(zaccar @ Sep 8 2011, 10:08:51 AM) *

QUOTE(VTS @ Sep 7 2011, 09:32:54 PM) *

Benim gibi hala Kyk ile ilişiğini kesemeyenler için yazayım; bildiğim kadarıyla internet bankacılığı ile kesinlikle ödenemiyor. Ekşi sözlükte otomatik ödeme ile de ödenemediği yazılmış. Yani Ziraat yolları taştan hepimiz için...

Ziraat bankasında hesabınız varsa internet bankacılığı ile ödeniyor.Hatta eşimin öğrenimini ziraatte hesabı olduğu için ablası ödüyor.Kaç kişide ziraat var oda ayrı bir mesele.

Kredi alırken ki kullandığın heasbın açık kalıyor hep.O banka kartı ve hesaptan yatırılabilir.
Ama ziraat bankasına hesaba bankamatikten para yatırılabiliyormu ?
Yatırılıyorsa kolayca yapılabilir.
Bu internet bankacılığından yatırıldığını öğrendiğim çok iyi oldu.
Teşekkürler zaccar
User is offlineProfiline GitÖM
Go to the top of the page
+Quote Post
zaccar
mesaj Sep 8 2011, 10:29:07 AM
İleti #32

KARŞIYAKA

Nereden: Bursa
Üye No.: 32,162

Şöyle açıklayayım.Eşimin kardeşinin maaş kartı ziraat ve kendi ihtiyaçları için internet bankacılığı kullanıyor.Tam olarak bilmiyorum ama tahminim ediyorum ki ziraat bankasının internet bankacılığında ödemeler kısmında öğrenim ile ilgili bir kısım vardır.Oradan da t.c kimlik ile yatırıyordur diye düşünüyorum.Akşama öğrenir yazarım.Kısacası illa öğrenimi aldığın hesabı kullanman gerekmiyor.

Atm'den de para yatırılmıyor ise dükkanı kapatsınlar flaugh.gif
+Quote Post
VTS
mesaj Sep 8 2011, 06:58:51 PM
İleti #33

Advanced Member

Nereden: İzmiR
Üye No.: 62,738

Ziraat'in para yatırmalı atm olarak tanımladığı zamazingolardan koca İzmir'de üç tane varmış; Bornova, Konak ve Karşıyaka'da.

Bu konuda sitemde bulunan bir müşteriyi paylamıştı güvenlikçi dayı: ''Maaşı çekmeden kiranı falan öde bankamatikten. Sonra çek parayı yeğenim.''

Esasında bankanın hantallığı vs hikaye. Kyk kıysın paraya, online ödeme sistemi yapsın; biz de kartla ödeyelim borcumuzu.

+Quote Post
zurrani
mesaj Oct 5 2011, 08:44:49 PM
İleti #34

Member
**

Nereden: istanbul
Üye No.: 66,086

Ben kredi borcumu yapılandırmaya gittiğimde sistemde gözükmemişti, kyk'nın sitesinden girip borç dökümü al dedi memure hanım. Neyse boş birlgisayardan girdim aldım dökümü. Dökümde borcun sırf hangi vergi dairesine bağlı olduğu gözükmüyor diye yapılandırma yapamayız dediler. Halbuki ben biliyorum, Kadıköy vergi dairesinde o kayıt. Dedim ne yapacağız peki? Dedi Memura Hanım: "KYK'yı arayın, böyle böyle diyin ya da dilekçe ile isteyin, dökümde vergi dairesi bilgisi gözüksün.". Hatuna baktım, sonra döküme baktım, KYK'yı aradığımı canlandırdım gözümde, bir daha baktım hatuna... Tamam dedim. Uzatmanın son 3 günüydü zaten, kaldı öyle.

Benim ödemem Eylül 2010'da başladı, toplamda 4. taksidinin ödemesi geldi. Daha ödeme yapamadım, ödemek istemediğimden değil tabi smile.gif Benim gibi yapılandırma yapmamış olup ödemesi de başlayıp daha ödeme yapmamış arkadaşlardan ihbarname falan yiyen var mı? Sizce devlet baba ne zaman peşimize düşer?

İşe girmeye yakınım, gireyim ufak ufak ödeyeceğim. Bizde borcun kalmaz Türkiye Cumhuriyeti smile.gif
+Quote Post
Supreme
mesaj Oct 5 2011, 11:17:59 PM
İleti #35

Master
Group Icon

Grup: Etkin Üye
Nereden: Virginia
Üye No.: 1,590

Ödeme yapılabilecek bankaların listesi;

http://www.gib.gov.tr/fileadmin/haberler/6...NKA_LISTESI.htm

6111 Sayılı Kanuna Göre
Nakit Tahsilata Başlayan Bankalar

T.C. Ziraat Bankası

Yapı ve Kredi Bankası

Garanti Bankası

Tekstilbank

Alternatifbank

Anadolubank

Türkiye Halk Bankası

Türkiye İş Bankası

Türk Ekonomi Bankası

Akbank

Denizbank

Finansbank

Vakıfbank

Şekerbank

ING Bank

Asya Katılım Bankası

Citibank

HSBC Bank

Eurobank Tekfen

Albaraka Türk

Turkish Bank

Turkland Bank

Bu ileti Supreme tarafından Oct 5 2011, 11:18:30 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
dracarys
mesaj Dec 5 2011, 10:17:03 PM
İleti #36

Master

Arkadaşlar bu kredi borçları bilindiği gibi eğitim öğretim süresiyle eşit olacak şekilde geri ödenecek.
Ben 6 yıllık okul okudum ve geri ödemem 6 yıla bölünmüş durumda.
Şöyle bir durum var ki ben 6 yıl içinde kesinlikle bu geri ödemeyi ve tarihleri unutabilirim.Hatırlamak için bilgisayara ve telefona kaydetmek de çok saçma 6 yıl boyunca bunların değişme ihtimali çok yüksek.
Aklıma dahiyane bir fikir geldi.
Bu son ödeme tarihlerini hatırlatacak şekilde kendime ileriye dönük mail atmak.Sonuçta mail adresimi yıllardır kullanıyorum ve büyük ihtimalle yıllarca da kullanacağım.
Ancak ileriye dönük mail nasıl atılır bilmiyorum.Lisedeyken kendime atmıştım , bir aralar modaydı.Mail gelince çok hüzünlenmiştim smile.gif
Bilen birileri varsa hotmail için ileriye dönük mail nasıl atılır ,
en güvenilir olanı hangisidir acaba.
Edit : http://www.futureme.org/ adresinden hesap alıp kolayca yapılabiliyormuş.

Bu ileti dr12345esk tarafından Dec 5 2011, 11:05:43 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
CRiUS
mesaj Dec 12 2011, 11:55:50 PM
İleti #37

Advanced Member

Üye No.: 107,272

Bu kredi beni bitirdi. 2 ayda bir 360 TL ödüyordum, Kasımda ödedim, Ocak ayında ödeme yapamayacağım. Yapılandırma bozulacak sanırım. Var mı bu şekilde yapılandırması bozulan, borç bulup bir şekilde ödemeli mi, yoksa kasmaya gerek yok mu? Hiç vadesini geçirmedim yapılandırmadan sonra.

Bir de fazla ödeme yapılmaması kötü, yazın para varken 3-5 fazla öderim diye düşünmüştüm ama kabul etmediler. Yani 360 TL ise 500-600 vs.. yatırılmıyor.
+Quote Post
royalslayer
mesaj Dec 15 2011, 04:19:46 PM
İleti #38

Advanced Member

Üye No.: 81,578

Merhaba, bu kredi/burs işlerinden anlamayan bir adamım, çok basit bir şey soruyorsam affedin şimdiden. biggrin.gif

Ben ya burs çıkarsa diyerek formu doldurmuştum, şimdi sonuçlar kısmında 1. TAHSİSDE ÖĞRENİM KREDİSİ KAZANDINIZ yazıyor ve ben bu krediyi almayı istemiyorum. En altta da "Bankamatik Kartınızı ve ilk Kredinizi Alacağınız Şube: TC.ZİRAAT BANKASI ODTÜ ŞUBESİ" yazıyor. Benim Ziraat Bankasında bir hesabım yok. Ben bu krediyi almak istemediğime göre hiçbir şey yapmayacak mıyım, yoksa bir yerlerden bir şekilde iptal falan mı ettirmem gerekiyor?
+Quote Post
dracarys
mesaj Dec 15 2011, 04:21:50 PM
İleti #39

Master

QUOTE(royalslayer @ Dec 15 2011, 04:19:46 PM) *

Merhaba, bu kredi/burs işlerinden anlamayan bir adamım, çok basit bir şey soruyorsam affedin şimdiden. biggrin.gif

Ben ya burs çıkarsa diyerek formu doldurmuştum, şimdi sonuçlar kısmında 1. TAHSİSDE ÖĞRENİM KREDİSİ KAZANDINIZ yazıyor ve ben bu krediyi almayı istemiyorum. En altta da "Bankamatik Kartınızı ve ilk Kredinizi Alacağınız Şube: TC.ZİRAAT BANKASI ODTÜ ŞUBESİ" yazıyor. Benim Ziraat Bankasında bir hesabım yok. Ben bu krediyi almak istemediğime göre hiçbir şey yapmayacak mıyım, yoksa bir yerlerden bir şekilde iptal falan mı ettirmem gerekiyor?

İptal ettirt yoksa o para hesabına yatar durur.
+Quote Post
residentour
mesaj Dec 15 2011, 04:23:53 PM
İleti #40

Master
Group Icon

Grup: Kıdemli Üye
Nereden: Geldim Nerelere Gideceğim.
Üye No.: 72,444

Kredi ödemesi bitince herhangi bir işlem yapmak gerekiyor mu? Sadece ödenmiş dekontları tutumak yeterli mi yoksa KYK dan herhangi bir işlem yapılmalı mı?
+Quote Post
royalslayer
mesaj Dec 15 2011, 04:36:13 PM
İleti #41

Advanced Member

QUOTE(dr12345esk @ Dec 15 2011, 04:21:50 PM) *

QUOTE(royalslayer @ Dec 15 2011, 04:19:46 PM) *

İptal ettirt yoksa o para hesabına yatar durur.

Korktuğum cevap buydu benim. Nereden nasıl iptal ettireceğime dair bir bilginiz var mı? Ziraat'e gidip hocam ben bunu istemiyorum mu diyeceğim, yoksa başka bir kuruma mı gideceğim, nedir prosedürler tam olarak? KYK'nın sitesinde "KURUMA" iptal edileceği bildirilecektir'den başka bir bilgi verilmemiş ya da ben bulamadım.
+Quote Post
mehmet_roer
mesaj Dec 15 2011, 04:55:29 PM
İleti #42

Member
**

Üye No.: 66,015

Bende Kredi ve Bursa başvurmuştum ama çalıştığınız için alamazsınız gibi bir şey çıktı bugün sorguladığımda ama ben sadece bu sene 8 gün çalışmıştım ve askeri ücretden değildi bu. KYK'yı aradığımda bana SGK'dan işten çıkış belgesi getirirsem hallolacağını söylediler bu konu hakkında başka bilgisi olan var mı acaba ?

Edit: İmla hataları

Bu ileti mehmet_roer tarafından Dec 15 2011, 04:56:10 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
ronaldo
mesaj Dec 15 2011, 05:02:18 PM
İleti #43

Advanced Member
Group Icon

Üye No.: 107,752

Ben de aynı durumdayım ama ben hiçbir şey yapmaya gerek yok sanıyordum varsa bilen biri paylaşırsa sevinirim.

Ek: Ben hâlâ bir şey yapılmayacağını çünkü notere gitmediğimizden yükümlülüğümüz olmadığını düşünüyorum. Neyse ben yine de mail attım cevaba göre arar sorarım ama bence durum budur.

Bu ileti ronaldo tarafından Dec 15 2011, 05:11:52 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
royalslayer
mesaj Dec 15 2011, 05:14:13 PM
İleti #44

Advanced Member

Benim sorduğum arkadaşlarım iptal ettir hemen falan dediler, Ziraat'te sırf kredi çekebildiğimiz bir hesabı adımıza açıp yatırmaya başlıyorlarmış.
+Quote Post
ronaldo
mesaj Dec 15 2011, 05:19:28 PM
İleti #45

Advanced Member
Group Icon

Üye No.: 107,752

Benim bildiğim notere gitmezsen kredi alamıyorsun olay bu. Ama sen iyice sor içini rahatlat aksi bir durum varsa da burada paylaşırsan sevinirim.
+Quote Post
4 Sayfa V < 1 2 3 4 >
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

rss Basit Görünüm Şuan: 24th July 2014 - 04:08:23 AM