left DivX Sinema Forum logo_right

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Sinema Filmleri

Samsung LED TV optik çıkış sorunu

3 Sayfa V < 1 2 3 >  
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
left > Samsung LED TV optik çıkış sorunu seperator Ayarlar V right
sarveniko
mesaj May 9 2012, 12:55:44 PM
İleti #16

Moskof
Group Icon

Grup: Çevirmen
Nereden: Tevekkeli
Üye No.: 15,889

Seçmedim. Seçip akşam bildireceğim.Mantik olarak optik girişli bir anfiye bağlarsam external hoparlor secilmesi gerektigini dusundum.
User is offlineProfiline GitÖM
Go to the top of the page
+Quote Post
Stakeout
mesaj May 9 2012, 01:15:49 PM
İleti #17

Member
**

Grup: Üyeler
Üye No.: 118,274

[quote name='Nâyî' date='May 9 2012, 10:54:13 AM' post='1063671992']
Samsung TV'lerin optik çıkışından 5.1 ses almakla ilgili olarak şu işlemi deneyebilirsiniz.

Orada PCM, DTS ve Dolby Digital seçenekleri vardır. PCM'le işimiz yok, onu geçiyoruz.
DTS veya Dolby Digital'den biri aktif durumdadır. Hangisi aktifse onu seçiyoruz. Mesela DTS olduğunu farz edelim. Bu demektir ki o an oynattığınız film DTS seslidir ve artık 5.1 ses alabilirsiniz.

Teşekkürler. Hiç farkında değildim bu işlemin. Harika oldu. smile.gif
+Quote Post
Nâyî
mesaj May 9 2012, 02:50:51 PM
İleti #18

Hiç
Group Icon

Grup: Emekli
Nereden: Âsûde Bahar
Üye No.: 25,335

QUOTE(judas priest @ May 9 2012, 11:35:02 AM) *

Samsung TV'lerin optik çıkışından 5.1 ses almakla ilgili olarak şu işlemi deneyebilirsiniz.

Optik çıkıştan 5.1 sadece TV'nin dahili oynatıcısından film izlerseniz mümkün oluyor. Harici bir medya player kullanıyorsanız, sesi TV üzerinden aktarmaya çalışırsanız 5.1 olmuyor. Bu durumda playerdan direk ses sistemine bağlantı yapmalısınız.

Şöyle yaparsanız sürekli tv ses ayarlarıyla oynamanıza gerek kalmaz.
Media player hdmi out> amfi hdmi in > amfi hdmi out > tv hdmi in.

Benim ses sistemim de HDMI yok. Bu nedenle HDMI üzerinden 5.1 aktarımı ile ilgili bir şey diyemem.

Samsung TVlerdeki optik bağlantı aracılığıyla 5.1 ses, ses sisteminize daha önceki mesajımda açıkladığım gibi aktarılmaktadır. Tabi bu işlemi PS51D550 modelini baz alarak söylüyorum.

Ama dediğim gibi muhtemelen tüm Samsung serileri aynı özelliklere sahiptir.
+Quote Post
divxdsl
mesaj May 9 2012, 08:01:09 PM
İleti #19

Master
Group Icon

Grup: Etkin Üye
Üye No.: 4,922

Tv'nin 5+1 ses desteği yok yani ister optik, isterse hoparlör çıkışı olsun gerçek 5+1 ses çıkışı yapmaz, dahili media playerı bunu destekmelez. Çıkan stereo ses, 5+1 sisteme bir şekilde iletilebilir ama bu gerçek 5+1 ses olmaz. HDMI'dan aktarsanız da TV'den gelen ses 5+1 olmaz. Bunun yerine 5+1 destekleyen bir media player olması gerekiyor, yani 5+1 medyaplayera sahip olmak gerekiyor.
+Quote Post
judas priest
mesaj May 9 2012, 10:25:00 PM
İleti #20

PUXA VIDA
**

Nereden: İstanbul
Üye No.: 58,811

QUOTE(divxdsl @ May 9 2012, 09:01:09 PM) *

Tv'nin 5+1 ses desteği yok yani ister optik, isterse hoparlör çıkışı olsun gerçek 5+1 ses çıkışı yapmaz, dahili media playerı bunu destekmelez. Çıkan stereo ses, 5+1 sisteme bir şekilde iletilebilir ama bu gerçek 5+1 ses olmaz. HDMI'dan aktarsanız da TV'den gelen ses 5+1 olmaz. Bunun yerine 5+1 destekleyen bir media player olması gerekiyor, yani 5+1 medyaplayera sahip olmak gerekiyor.

Yanılıyorsun, filmleri harddisk i tv ye bağlayarak, tv den optik çıkışla anfi üstünden 5.1 seyrediyorum. Tv samsung 40c750.

Benim ses sistemim de HDMI yok. Bu nedenle HDMI üzerinden 5.1 aktarımı ile ilgili bir şey diyemem.

Samsung TVlerdeki optik bağlantı aracılığıyla 5.1 ses, ses sisteminize daha önceki mesajımda açıkladığım gibi aktarılmaktadır. Tabi bu işlemi PS51D550 modelini baz alarak söylüyorum.

Ama dediğim gibi muhtemelen tüm Samsung serileri aynı özelliklere sahiptir.

Doğru, dahili medi player i kullandığım için ben de senin gibi kullanıyorum. Harici kullanacaklar için açıklama yapmıştım.

Bu ileti judas priest tarafından May 9 2012, 10:28:53 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
Sinekli
mesaj May 10 2012, 12:29:53 AM
İleti #21

B¥_Sinekli

Nereden: Sinekli'den
Üye No.: 54,265

Bende yeni kurduğum sistemimin resimlerini ekleyeyim..
Anfim Pioneer vsx-920 hopaelör takımım infinity primus 5+1
Film ve müzik'te mükemmel. Anfi ve tv'ye direk bilgisayarı bağladım... ilk başta Creative Audigy 2 ZS karta coaxial üzerinden bağladım ama bir türlü istediğim performansı alamadım zaten sürücüleride problemliydi. Bende onboard ses kartına optik kablo ile bağladım codek işinide halledince ses ne ise anfinin ekranında beliriyor. ilk denememde 2 kat üstümde oturan annem deprem oluyor sanmış.. oleyo.gif
+Quote Post
evrim07
mesaj May 10 2012, 01:39:01 AM
İleti #22

Torrent Ustasının Çırağı

Nereden: Antalya
Üye No.: 21,244

QUOTE(sarveniko @ May 9 2012, 01:44:24 PM) *

Tv arkasinda kirmizi-beyaz line out'dan Anfi arkasinda line in giriş yaptim.Ses alamadim.Anfi arkasinda 3 adet line in giriş var.Video-Cd-Phono.Hepsini denedim olmadi.

Merhabalar, televizyonun arkasındaki kırmızı-beyaz audio in bildiğim kadarı ile. Bu yüzden ses alamamanız normal. Audio out sadece optik ve kulaklık çıkışından alınabiliyor.
+Quote Post
judas priest
mesaj May 10 2012, 08:57:32 AM
İleti #23

PUXA VIDA
**

QUOTE(evrim07 @ May 10 2012, 02:39:01 AM) *

QUOTE(sarveniko @ May 9 2012, 01:44:24 PM) *

Tv arkasinda kirmizi-beyaz line out'dan Anfi arkasinda line in giriş yaptim.Ses alamadim.Anfi arkasinda 3 adet line in giriş var.Video-Cd-Phono.Hepsini denedim olmadi.

Merhabalar, televizyonun arkasındaki kırmızı-beyaz audio in bildiğim kadarı ile. Bu yüzden ses alamamanız normal. Audio out sadece optik ve kulaklık çıkışından alınabiliyor.

Anlaşılan arkadaşın anfisinde line in (3,5 mm) giriş yok.
+Quote Post
sarveniko
mesaj May 10 2012, 09:18:17 AM
İleti #24

Moskof
Group Icon

Seçmedim. Seçip akşam bildireceğim.Mantik olarak optik girişli bir anfiye bağlarsam external hoparlor secilmesi gerektigini dusundum.

Olmadı.

Sebebi de yukarıda anlatıldığı sebepten sanırım.

Optik çevirici bakacağım bu akşam Karaköy alt geçitte.

Bu ileti sarveniko tarafından May 10 2012, 09:26:59 AM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
judas priest
mesaj May 10 2012, 09:52:26 AM
İleti #25

PUXA VIDA
**

Fiyat konusunda bilgin olsun diye şu linke bir bak

Bu ileti judas priest tarafından May 10 2012, 09:52:54 AM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
sarveniko
mesaj May 11 2012, 07:27:25 PM
İleti #26

Moskof
Group Icon

Aldım, bu da olmadı. Bu tip malzemeler Karaköy Selanik pasajında satılıyor. Optik girişli bir anfi almak şart oldu.
+Quote Post
sarveniko
mesaj Sep 5 2012, 01:55:39 PM
İleti #27

Moskof
Group Icon

Cort yapiyim konuya. panelin durumu bu arkadaşlar. Hala HD'den izlerken hoparlörden ses alamıyorum. Mecburen optik girişli bir sistem edinmem gerekiyor. Ne yaptıysam olmadı. Belki geçen zamanda farklı tekniklerle harici hoparlörlerden ses alabilen olmuştur.

Resim(ler) Küçültüldü
Yüklenmiş Resim
+Quote Post
eozen81
mesaj Sep 5 2012, 02:21:17 PM
İleti #28

..addicted to the past..
Group Icon

Üye No.: 1,779

QUOTE(sarveniko @ Sep 5 2012, 02:55:39 PM) *

Cort yapiyim konuya. panelin durumu bu arkadaşlar. Hala HD'den izlerken hoparlörden ses alamıyorum. Mecburen optik girişli bir sistem edinmem gerekiyor. Ne yaptıysam olmadı. Belki geçen zamanda farklı tekniklerle harici hoparlörlerden ses alabilen olmuştur.

Eğer ampfi alacaksanız artık AVR alın yani "Audio&Video Receiver". Siz kullanmıyorsunuz sanırım ama genelde uydu alıcılarında HDMI çıkış olur ve bu çıkışların hepsi AVR'ye girer, buradan diğer cihazlara (TV, Projector vs...) aktarılır. Böylece AVR sayesinde ses direk hoparlörlere gider, görüntü de işlenmiş olur (upscale yeteneği varsa AVR sayesinde görüntü de upsacele edilebilir).

O yüzden artık AVR alırken sadece optic olsun diye değil, bence vizyonu geniş tutup en azından 2. el bu tarz bir AVR (Onkyo 607, 707 tarzı) bakmak gerekir.
+Quote Post
cosmos
mesaj Sep 5 2012, 02:50:47 PM
İleti #29

Member
**

Üye No.: 38,359

QUOTE(divxcope @ Oct 4 2011, 10:21:40 AM) *

Merhaba arkadaşlar.

Biraz araştırdım ancak benzer başlık göremedim. Samsung 40D6000 yeni bir LED LCD televizyon aldık. USB HD den mkv ve avi leri rahatlıkla oynatıyorum. TV nin optik çıkışınıda Philips HTS ses sisteminin optik girişine bağladım. Ancak stereo ses alabiliyorum sadece. Benzer sorunu yaşayan oldumu.

Sistem konusunda bilgi vereyim

TV ye scarttan digiturk normal yayın ( HD olmayan ) bağlı.
USB den HD bağlı
Philips HTS ses sitemine ise hem hdmi hemde optik le bağlı. İlk aklıma gelen HDMI yı devre dışı bırakmak oldu ancak çözüm olmadı.

TV nin kendi oynatıcısı ile hard diskten film izlerken ses menüsünde çıkışı PCM değil, Dolby yada DTS (filmde hangi codec varsa o görünür zaten) olarak seçersen 5.1 dinleyebilirsin
+Quote Post
Tuck Tucker
mesaj Sep 5 2012, 09:10:45 PM
İleti #30

Väinämöinen
Group Icon

Grup: P2P Düzenleme
Üye No.: 27,518

QUOTE(sarveniko @ Sep 5 2012, 02:55:39 PM) *

Digital Sound Decoder isimli cihazın işinize yarayabileceğini düşünüyorum, satan firmadan bilgi alabilirsiniz:

forum resmi

E-bay'de 55$ civarına benzerlerini bulabilirsiniz, mesela: Digital Audio converter 5.1 Channel DTS/AC-3/6CH Surround Sound Audio Decoder
+Quote Post
3 Sayfa V < 1 2 3 >
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

rss Basit Görünüm Şuan: 21st April 2014 - 01:27:08 AM