left DivX Sinema Forum logo_right

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Sinema Filmleri

En "sert" acemi / usta birlikleri

Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
left > En "sert" acemi / usta birlikleri seperator Ayarlar V right
kio
mesaj Oct 25 2011, 12:06:00 AM
İleti #1

New Member
*

Grup: Üyeler
Üye No.: 59,766

Ben jandarma olarak yaptığım için bildiklerimi yazayım

Acemi:
İzmir, Foça Jandarma Komando Er Eğitim Alayı
Manisa, Kırkağaç Jandarma Komando Er Eğitim Alayı
Karabük, Safranbolu 125. Jandarma Er Eğitim Alayı
Hatay, Serinyol 121. Jandarma Er Eğitim Alayı

Usta:
Hatay İl Jandarma'da yazıcı olarak yaptım, ama eminim çok daha zor yerler vardır. O yüzden oraya zor diyemeyeceğim. Sanılanın aksine güneydoğuda karakollar askerlik açısından o kadar da zor değilmiş diye biliyorum. Yani komutanlar daha insanca ve alt üst devre konuları daha rahat, ama terör tehlikesi var tabi. Çok denetim alan yerler Ankara, Kıbrıs da çok zor diye duydum.

Ben acemiliği Safranbolu'da yapmıştım, zorluğundan dolayı seneye Komando eğitimi vermeye başlayacağı söylenirdi. Ama sonra askerlikte bu tür değişikliklerin öyle bi kaç yılda kolayca olmadığını ve bu tür söylentilerin ise her yıl çıktığını anladım. Ustalığımı Hatay İl Jandarmada yaptığım için Serinyol'u biraz biliyorum, saydıklarımın içinde en rahatı sanırım.

Safranbolu, belene kampı gibi bi yerdi. Kimseye tavsiye etmem. Bi kitap dolusu "unrated" yazabilirim ama şimdilik bunla yetineyim.

Bu ileti kio tarafından Oct 25 2011, 12:09:50 AM yeniden düzenlenmiştir.
User is offlineProfiline GitÖM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hitokiri_JohnDoeSai
mesaj Nov 6 2011, 11:53:02 AM
İleti #2

Better call Saul...

Nereden: Dağın başı...
Üye No.: 17,690

Ankara Etimesgut Zırhlı Birlikler de Türkiye'nin en büyük tümeni olması dolayısıyıla zordur. Yolda yürürken (Subaylara çarpılmamak için tümen içerisinde ana caddelerden uzak durmanızı tavsiye ederim. Mümkünse araziden gidin. flaugh.gif ) albaylar, hatta generallerle karşılaşmanız olasıdır. Kamuflajınızın sağ koluna vitrin mankeninin kolunu takıp selam vaziyetinde tutmanızda fayda var; zira birine selam vermeden 200 metre gitmeniz düşük bir olasılıktır. Onun dışında devamlı yabancı heyetler gelir ve onlar gelince de herkese "arazi olma" emri verilir. Devamlı yabancıların gördüğü bir tesis olunca da her şey dört dörtlük olmak durumunda. Varın gerisini siz düşünün. Askerliğinin tamanını orada yapanlara Allah kolaylık versin.

Bu ileti Hitokiri_JohnDoeSai tarafından Nov 6 2011, 11:54:41 AM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
lkuzgun
mesaj Nov 6 2011, 12:13:08 PM
İleti #3

Advanced Member

Üye No.: 67,541

Isparta 40.piyade alayı adamın iflahını kesiyor.Hiç yürümedeğiniz gün 10 km sırtınızda kumtorbası bulunan çantanızla yürürsünüz.Hele hele iç güvenlik eğitimleri başladığında Allah yardımcınız olsun.Zaten ordan doğu ve güneydoğuya mecburen.Ben Şırnak ta dağın tepesindeki bir tabura gitmiştim.
+Quote Post
gameofspy
mesaj Dec 13 2011, 11:28:47 AM
İleti #4

Member
**

Üye No.: 166,589

bolu usta birliğinde nam salmış bir yer sanırım. gidenler anlatırlar
+Quote Post
leventt
mesaj Jun 30 2012, 01:23:21 AM
İleti #5

Member
**

Üye No.: 76,780

QUOTE(lkuzgun @ Nov 6 2011, 01:13:08 PM) *

Isparta 40.piyade alayı adamın iflahını kesiyor.Hiç yürümedeğiniz gün 10 km sırtınızda kumtorbası bulunan çantanızla yürürsünüz.Hele hele iç güvenlik eğitimleri başladığında Allah yardımcınız olsun.Zaten ordan doğu ve güneydoğuya mecburen.Ben Şırnak ta dağın tepesindeki bir tabura gitmiştim.

Aynen Ben Isparta da yaptığım acemiliği askerlikten sayıyorum.Alaydan eğitim alanına yürüyerek gittiğimi hatırlamıyorum.Sürünmekten dizlerim kabuk bağlamıştı.Kar yağar cıbıl cıbıl koştururlar.Gece eğitimleri bitmez.Hele bir davraz dağı vardırdı orda. Her sabah saydırırdım o dağa ) o dağ yüzünden sabah güneşini geç görürsünüz ayazdan kulaklarınız yara olur .(kulağa vurma şakası yapılmaz memesi düşerdi)İç güvenlik eğitimi alırsınızki amanda aman . Ordan kesin güney e Beni suriye sınırına islahiyeye yollamışlardı smile.gif
+Quote Post
masterclubber
mesaj Jun 30 2012, 01:35:29 AM
İleti #6

Say it to my little friend here...
**

Nereden: İzmir
Üye No.: 75,643

Acemilik Hatay Serinyol... Arazi eğitimleri zordu. Eğitim alanı yemekhaneye çok uzaktı yol bitinceye kadar insanda iştah kalmıyordu biggrin.gif

Ama usta birliği Hakkari/Çukurca/Üzümlü Karakolu offfff biggrin.gif Tim çavuşuydum ve hayatımın en zor günleriydi. Uykuya hasrettim. akşam 5 sabah 5 görev. Bölüğe mesafe uzak olduğundan bir de üstüne kahvaltı falan derken yatmamız 8'i bulabiliyordu. 13:30 koğuş kalk, içtima, öğlen yemeği sonra bölüğün çevresine taşlardan duvar ör canın çıksın sonra haydi göreve biggrin.gif Görev bölgesi git gel 7 km kadar. Dönüşü yokuş yukarı dağ smile.gif Haftasonu izni yok, çarşı yok, sivil insan yok ve terör... 7/24 tetikte. 12 ay. Tek farkımız çavuş maaşı 120 liraydı smile.gif

Batıda yapan arkadaşlar anlatıyordu gece kalkıp 2 saat nöbet tutmak zor geliyormuş smile.gif Daha ne diyim.

Bu ileti masterclubber tarafından Jun 30 2012, 01:38:48 AM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
billypostman
mesaj Aug 13 2012, 02:26:58 PM
İleti #7

# Clark Kent #
Group Icon

Grup: Kıdemli Üye
Nereden: İstanbul
Üye No.: 61,714

Isparta Eğirdir Dağ Komando Okulu en baba acemilik yeri olabilir. Günde 3 sefer camili yaylaya (full teçhizat)-(yaklaşık 8,5km) çıkışlarımız aklımdan çıkmıyor. Sabah eğitimi için çıkardık, öğle yemeği yemek için aşağıya inerdik, sonra öğleden sonrası eğitimi için yine çıkardık kar yağmur eşliğinde akşam yemeği için yine inerdik, sonra da gece eğitimi için çıkardık. Hele ki son 10 gün, efsanedir son 10 gün... Dağda kalırsın, bina görmek için bir yer ararsın. Aralık celbinde gittiysen 10 günün 6, 7 günü yağmuru yersin.

Usta birliği Ağrı acemiliğe göre rahattı ama dağdan inmedik hiç orada da. 3 günlük operasyona giderdik, geri dön 2 gün istirahat sonra yine 3 gün dağdasın.

Askerlikten sonra 3 farklı zaman diliminde rüyamda tekrar askere gittiğimi gördüm.

Karşıki dağlar...
Issız dağlar...
Sert kayalıklar...
Geliiiyooorr komandolar...

smile.gif
+Quote Post
kerberos
mesaj Jan 9 2013, 12:17:52 AM
İleti #8

Ord.Kd.Bçvş
Group Icon

Grup: Etkin Üye
Nereden: istanbul
Üye No.: 3,188

QUOTE(billypostman @ Aug 13 2012, 02:26:58 PM) *

Isparta Eğirdir Dağ Komando Okulu en baba acemilik yeri olabilir. Günde 3 sefer camili yaylaya (full teçhizat)-(yaklaşık 8,5km) çıkışlarımız aklımdan çıkmıyor. Sabah eğitimi için çıkardık, öğle yemeği yemek için aşağıya inerdik, sonra öğleden sonrası eğitimi için yine çıkardık kar yağmur eşliğinde akşam yemeği için yine inerdik, sonra da gece eğitimi için çıkardık. Hele ki son 10 gün, efsanedir son 10 gün... Dağda kalırsın, bina görmek için bir yer ararsın. Aralık celbinde gittiysen 10 günün 6, 7 günü yağmuru yersin.

Usta birliği Ağrı acemiliğe göre rahattı ama dağdan inmedik hiç orada da. 3 günlük operasyona giderdik, geri dön 2 gün istirahat sonra yine 3 gün dağdasın.

Askerlikten sonra 3 farklı zaman diliminde rüyamda tekrar askere gittiğimi gördüm.

Karşıki dağlar...
Issız dağlar...
Sert kayalıklar...
Geliiiyooorr komandolar...

smile.gif

+1 dahasıda varda korkmasın millet smile.gif bu rüya konusu tüm komandolarda varmış herhalde bende çok ağır eğitim aldım ara ara zırt pırt askere gidiyorum rüyalarımda,ya diyorum arkadaş ben askerliğimi yaptım yok anlayan dinleyen smile.gif herkese oluyormuş demekki.smile.gif

Bu ileti kerberos tarafından Jan 9 2013, 12:23:41 AM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
Mickey Mouse
mesaj Jan 9 2013, 12:32:16 AM
İleti #9

SSRI
Group Icon

Grup: Moderator
Üye No.: 66,889

QUOTE(kerberos @ Jan 9 2013, 12:17:52 AM) *

+1 dahasıda varda korkmasın millet smile.gif bu rüya konusu tüm komandolarda varmış herhalde bende çok ağır eğitim aldım ara ara zırt pırt askere gidiyorum rüyalarımda,ya diyorum arkadaş ben askerliğimi yaptım yok anlayan dinleyen smile.gif herkese oluyormuş demekki.smile.gif

Rüya olayı sadece komandolarda değil, tankçılarda da oluyor. biggrin.gif Askerden sonra bu şekilde ne çok kabus gördüm.

Bu ileti Mickey Mouse tarafından Jan 9 2013, 12:41:36 AM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
5 kullanıcı bu başlığı okuyor (5 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

rss Basit Görünüm Şuan: 25th October 2014 - 03:20:07 PM