left DivX Sinema Forum logo_right

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Sinema Filmleri

> Bölüm Kuralları

1-Hukukçu olmayanlar bu odada açılan iletilere hukuksal içerikli ve/veya hukuki yol gösteren cevap yazmamalıdır.

2-Gruba üye olmayan Hukukçu arkadaşların cevap verdiği başlıklara grup üyelerinden hiçkimse ayrıca herhangi bir cevap yazmayacaktır.
Hukukçu olup da gruba üye olmayanların cevaplarında hukukçu olduklarını belirtmeleri halinde iletileri silinmeyecektir.

Bu kurallara uymayan iletiler haber verilmeden silinecektir.

Hukukçular Grubu

Cezaevleri görüş günleri

2 Sayfa V  1 2 >  
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
left > Cezaevleri görüş günleri, Bütün cezaevlerinde aynı mıdır? seperator Ayarlar V right
Tolga ÖZMERAL
mesaj Dec 23 2011, 01:42:06 PM
İleti #1

Uy anamlal
**

Grup: Üyeler
Nereden: Sinop
Üye No.: 116,998

Belki hukukçu arkadaşların bir malumatı vardır.
Bir mahkum arkadaşımı ziyaret etmek istiyorum ama kapıdan da dönmek istemiyorum o kadar yol gitmişken.
Bu işlerin belli bir prosedürü vs.. varmıdır acaba arkadaşlar?
Tatlı aldık bir şey aldık mesela, sokarlarmı içeriye?

Biraz araştırayım dedim ama pek dişe dokunur bilgi bulamadım malesef internette.
Cezaevi nin telefonunu da buldum fakat güncel numara değil sanırım.
Hangi cezaevinin hangi gün ziyaretçi kabul ettiğine dair bir liste varmıdır acaba?

Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum arkadaşlar.

Ekleme: Şimdi telefon ile ulaştım ve cuma günlerinin ziyaret günü olduğunu öğrendim. Ancak aileden olmadığım için oranın başsavcısından bir izin gerekiyormuş öncesinde.
O kadar kolay değilmiş demekki bu işler.

Bu ileti Tolga ÖZMERAL tarafından Dec 23 2011, 01:49:49 PM yeniden düzenlenmiştir.
User is offlineProfiline GitÖM
Go to the top of the page
+Quote Post
courtes
mesaj Dec 23 2011, 01:50:21 PM
İleti #2

Master
Group Icon

Grup: Co-Admin
Nereden: İstanbul
Üye No.: 33,578

Arkadaşı olarak ziyaret edebilir misiniz bilmiyorum, ziyaretçiler çok kısıtlı tutuluyor ne yazık ki. Yalnızca yakın akrabalar alınıyor sanırım. Yine de en sağlıklı bilgiyi telefonla cezaevinin kendisinden alırsınız. Görüş günleri değişiyor. Hangi cezaevi olduğunu yazmamışsınız, İstanbul ise buradaki telefonları bir deneyin.
http://www.istanbulbarosu.org.tr/Document..../cezaevleri.htm
+Quote Post
Tolga ÖZMERAL
mesaj Dec 23 2011, 01:55:18 PM
İleti #3

Uy anamlal
**

Courtes.
Çok teşekkür ederim.
Yok İstanbul'da değil ziyaret edeceğim cezaevi.
Gitmeden öğrenemeyeceğim anlaşılan. Görüş için izin vermeleri biraz keyfekeder bir durum anladığım kadarı ile.
+Quote Post
nedsret
mesaj Dec 23 2011, 02:09:37 PM
İleti #4

Member
**

Üye No.: 71,120

Cezaevinde askerliğini yapmış biri olarak eğer içerdeki kişi adınızı yazdırmamıssa giremezsiniz.Cezaevi hangi savcılığa bağlı ise savcıdan izin belgesi alırsanız (Akrabası falan olmadığınız için bir zor olabilir ) bunu nizamiyede görevli asker yada cezaevi memuruna gösterirseniz yardımcı olacaklardır.Giderken yanınızda metal eşya,sigara çakmak gibi şeyler götürmezseniz sırada daha hızlı geçiş yapabilirsiniz.Çünkü 2-3 arama noktasında tekrar takrar aranıp 2-3 tanede x-ray cihazından geçirileceksiniz.
+Quote Post
Tolga ÖZMERAL
mesaj Dec 23 2011, 02:15:33 PM
İleti #5

Uy anamlal
**

Berkaymoon, bilgiler için teşekkürler.

Ben bu kadar teferruatlı ve zor olduğunu bilmiyordum açıkçası bu işin.
Arkadaşım ismimi belirtmişmidir bilemiyorum. Belirtmedi ise savcıdan izin bile alsam giremem her halde.

Neyse ben yine paşa paşa gidip biraz uğraşmayı deniyeceğim bakalım.
+Quote Post
courtes
mesaj Dec 23 2011, 02:34:03 PM
İleti #6

Master
Group Icon

Grup: Co-Admin
Üye No.: 33,578

QUOTE(berkaymoon @ Dec 23 2011, 02:09:37 PM) *

Giderken yanınızda metal eşya,sigara çakmak gibi şeyler götürmezseniz sırada daha hızlı geçiş yapabilirsiniz.

Cep telefonu ve simkarta dikkat edin. Hatta kemerinizi bile götürmeyin. Metal parçası olan kot, ayakkabı türü kıyafetler de giymeyin.

En kolayı cezaevine girerken yanınıza kimlikten ve biraz paradan başka bişey almayın. biggrin.gif
+Quote Post
Tolga ÖZMERAL
mesaj Dec 23 2011, 02:49:14 PM
İleti #7

Uy anamlal
**

İzin alabilirsem X-Ray tabi ki sorun olmaz. Cihaza takılacak ne varsa bırakırım arabada.
Neyse anladığım, oraya gitmeden hiç bir şey açıklığa kavuşmayacak.

Önümüzdeki cuma gider öğrenirim artık ne yapalım. Tatlımızı da içeri almazlarsa gardiyanlara veririm.

Verdiğiniz bilgilere teşekkür ederim arkadaşlar.
+Quote Post
nedsret
mesaj Dec 23 2011, 03:04:33 PM
İleti #8

Member
**

Üye No.: 71,120

Bence yanınızda tatlı götürmenize gerek yok içeri sokamazsınız.Gardiyanlarında alacağını zannetmıyorum çünkü cezaevlerinde güvenlik en sıkı seydir her taraf kameralar ile izleniyor Rüşvet diye birisi yorumlayabilir.Cezaevine gidip bilgi isteyebilirsiniz ama size söyleyecekleri savcılıktan izin almanız olacaktır.Ve izni alıp 9.30 gibi orada olursanız içeriye giren ilk grup gibi sıkıntı yaşamazsınız.
+Quote Post
pkxp1150
mesaj Dec 23 2011, 10:12:04 PM
İleti #9

Öğreten Adam
Group Icon

Grup: Etkin Üye
Üye No.: 62,635

Akrabadan birisi olmadan da görüşebilirsiniz. Önemli olan savcıya neden mahkum veya tutuklu ile görüşeceğinizi net şekilde belirtmeniz ve geçerli bir nedeninizin olması.

Örneğin; Kartal Cezaevinden yatan bir mahkum arkadaşım vardı. Karşılıksız çekten dolayı içerdeydi. Cevizli adliyesine gidip nöbetçi savcılıktan görüşme için izin istedim. Savcıyla görüşmedim bile. Görevli memur "nesi oluyorsunuz?" dedi. Arkadaşıyım dedim. "Ne için görüşeceksiniz?" dediğinde ise arkadaşım karşılıksız çekten içerdeymiş. taraflarla muhattaplığım var. sorunu çözmek için iki tarflada konuşup ortak yol bulacağım dedim. İzin kağıdın imzaladılar ve gittim bir saate yakın görüştüm. Normalde yarım saattir görüşme süresi.

Arkadaşların tüm uyarıları doğrudur. Ne yiyecek nede eşya, hiç bir şeyi boş yere götürmeyin. Ancak para verebilirsiniz onu da makbuz karşığı göreviye teslim ediyorsunuz. Sigara, iç çamaşırı türü herşey kantinde satıldığı için içeri sokmanız yasak. Yolladığnız paradan alışveriş yapmak zorunda.

Yanlış hatırlamıyorsam listede adınız yoksa ayda ancak bir kez görüşme yapabiliyorsunuz. Ama ben 15 gün sonra tekrar savcılığa gidip gelişme var, haberdar edip duruma göre hareket etmemiz lazım dedim ikinci kez izin aldık.

Sadete gelirsek 1 ay sonra da tutuklamanın, tebligatın vs bir sürü ıvır zıvırın hatalı olmasından dolayı serbest bıraktılar. smile.gif
Şimdi ödeme konusunda anlaştılar da sorun çözüldü. Diyeceğim o ki, konunuzu bilmediğim için sadece bir örnekleme yapıyorum. Siz de kendi durumunuza göre bir yol çizebilirseniz görüşebilmeniz mümkündür.

Bu arada o ortamı görmek bile özgürlüğün kıymetini insana çok derinden hissettiriyor...
+Quote Post
felermun
mesaj Dec 23 2011, 10:15:26 PM
İleti #10

New Member
*

Üye No.: 170,855

Arkadaşım ben askerliğimi cezaevinde yaptığım için bilgim var yardımcı olmaya çalışıyım...
Ziyarete gitmeden evvel savcılıktan 1 kereye mahsus verilen görüş izni alırsın ama gidince yine hemen görüştürmezler cezaevi koğuş numaralarına göre pazartesi, salı, çarşamba, perşembe, cuma günleri görüş olur ve bu görüş saatleri de keyfi değildir görüş günlerinde de öğleden önce ve öğleden sonra diye ayrılır.
Örneğin arkadaşın D20 koğuşunda kalıyor olsun cezaevine gidip nizamiyeden D20'nin görüş günü ve saati öğreniyorsun
ordan zaten hemen söylerler cuma öğleden önce gibi..
Cuma günü sadece öğleden önce gidebilirsin, öğleden sonra gidersen yine almazlar ve savcılık belgenle kimliğin yanında olmalı.

II. YOL: arkadaşına haber gönderirsin ailesiyle birlikte falan arkadaşın cezaevi müdürlüğüne dilekçe yazar şu şahız ziyaretime gelecek diye onlar notunu düşer oraya gittiğinde zorluk çekmeden hemde savcılıkla uğraşmadan görüşürsünüz.

Son olarak bütün cezaevlerinde aynıdır prosedürde farklılık olmaz aileden değilsen biraz uğraştırıcı olur yarım günün ziyaret formalitelerini halletmekle geçirirsin diyebilirim savcılık, cezaevi vs.
+Quote Post
felermun
mesaj Dec 23 2011, 10:22:51 PM
İleti #11

New Member
*

Üye No.: 170,855

yorumlar da yiyecektir çamaşırdır o konulara değinilmişte yiyecek zaten götürsende kandin yemek zorunda kalırsın çamaşır alınır ama sen kendi elden teslim edemezsin onlar arar sonra kendileri verir.
Birde girerken arama yapılır o aramada anadan doğma soysalar daha az utanç verici olur gardiyenler ve askerler ayrı ayrı arar seni olaki kazayla unuttuğun bir sım kart veya elektronik bir şey çıkarsa direk hakkında dava açılır o tür şeylere de dikkat etmek gerekir.
para verecek olursan da girişte gişe var oraya arkadaşının adına yatırırsın onlar kantinden alışveriş yaparken hesaptan düşerler.
cezaevi kantileri ucuz olur ordan da birşeyler alıp kendin teslin edebilirsin.
+Quote Post
Tolga ÖZMERAL
mesaj Dec 24 2011, 10:07:58 AM
İleti #12

Uy anamlal
**

Çok değerli bilgiler için teşekkür ederim arkadaşlar.
Benim ziyaret için savcıya verebileceğim önemli bir sebep yok.
Sadece hal hatır sormak, moral desteği vermek amacım.
Üzerimden unutulmuş herhangi bir şey çıkması durumunda hakkımda dava açılabileceği, oldukça önemli bir bilgi oldu benim için.
Tekrar, tekrar teşekkür ederim zahmetinize.
+Quote Post
Tolga ÖZMERAL
mesaj Jan 28 2012, 11:04:44 AM
İleti #13

Uy anamlal
**

Malesef izin alamadım görüş için.

Cezaevi kapısında ki astsubay aileden olup olmadığımı sordu, değilim dedim.
Kiminle görüşeceğimi sordu söyledim, listeye baktı ve burada adınız belirtilmemiş dedi.
Son çare savcıya gidin, görüşme için izin isteyin isterseniz fakat izin çıkması biraz zor dedi.
Savcıya gittim, savcı ne için görüşmek istediğimi sordu, bende; "Hal hatır sorma biraz moral desteği için" dedim.
Savcı, ancak çok önemli durumlarda böyle bir izin verebileceğini ve yapacak birşeyi olmadığını söyledi.
+Quote Post
alpalp84
mesaj Jan 28 2012, 11:36:20 AM
İleti #14

Kaptan
Group Icon

Grup: Etkin Üye
Üye No.: 8,779

Jandarmayken cezaevinde görüş günlerinde üst baş araması yapardım. Akraba harici alınmıyor evet. Ama tanıdığınız gardiyanlara rüşvet vererek rahatlıkla içeri girebilirsiniz smile.gif Savcı izni zor evet ama inanın ondada rüşvetmi vardı ne vardı bilmiyorum tamamı ile alakasız kişilere izin veriliyordu. Adamı içeri almadık 15-20 dk sonra savcı izniyle geldi. Elini kolunu sallaya sallaya içeri girdi huh.gif
+Quote Post
Tolga ÖZMERAL
mesaj Jan 28 2012, 02:52:47 PM
İleti #15

Uy anamlal
**

QUOTE(alpalp84 @ Jan 28 2012, 11:36:20 AM) *

Jandarmayken cezaevinde görüş günlerinde üst baş araması yapardım. Akraba harici alınmıyor evet. Ama tanıdığınız gardiyanlara rüşvet vererek rahatlıkla içeri girebilirsiniz smile.gif Savcı izni zor evet ama inanın ondada rüşvetmi vardı ne vardı bilmiyorum tamamı ile alakasız kişilere izin veriliyordu. Adamı içeri almadık 15-20 dk sonra savcı izniyle geldi. Elini kolunu sallaya sallaya içeri girdi huh.gif

Tatlımı alıp gideyim birdaha thinking.gif
+Quote Post
2 Sayfa V  1 2 >
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

rss Basit Görünüm Şuan: 26th July 2014 - 01:10:22 PM