left DivX Sinema Forum logo_right

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Sinema Filmleri

RGH/JTAG Kullanım Rehberi

27 Sayfa V « < 6 7 8 9 10 > »   
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
left > RGH/JTAG Kullanım Rehberi seperator Ayarlar V right
Warlords
mesaj Jul 1 2012, 05:26:33 PM
İleti #106

Kızsız Adam

Grup: Üyeler
Üye No.: 28,004

Fez diye bi XLBA oyununu oynamak istiyorum. FSD ile açmak istediğimde orjinal Xbox Dashboard'a atıyor 2 farklı yerden indirdim yine aynı sonuç yoksa bazı oyunlar çalışmıyormu.
User is offlineProfiline GitÖM
Go to the top of the page
+Quote Post
asimo
mesaj Jul 3 2012, 02:36:57 PM
İleti #107

Attım Hafızaya
**

Üye No.: 165,956

Arkadaşlar; ben oyunları iso2god ile çevirip xbox a atıyorum. Bu formatta atınca oyuna hem orjinal dashboard dan girebiliyoruz hem de birden çok diskli oyunlarda disk geçiş sorunu olmuyor, oyun sanki tek diskmiş gibi hiç belli etmeden diğer diske geçiveriyor. Ama bu başlık altında gördüğüm kadarıyla herkes exiso ile oyunu çeviriyor ve birden fazla diskli oyunlardaki problem için değişik değişik çözüm önerileriyle uğraşılıyor ve herkes exisoda hemfikir gibi gördüm. Merak ediyorum bunun sebebini. jtag, fsd vs.. ye çok hakim değilim bir bilgi eksikliğim varsa affola.
+Quote Post
Kvothe
mesaj Jul 3 2012, 06:06:17 PM
İleti #108

Advanced Member

Üye No.: 95,491

QUOTE(asimo @ Jul 3 2012, 03:36:57 PM) *

Arkadaşlar; ben oyunları iso2god ile çevirip xbox a atıyorum. Bu formatta atınca oyuna hem orjinal dashboard dan girebiliyoruz hem de birden çok diskli oyunlarda disk geçiş sorunu olmuyor, oyun sanki tek diskmiş gibi hiç belli etmeden diğer diske geçiveriyor. Ama bu başlık altında gördüğüm kadarıyla herkes exiso ile oyunu çeviriyor ve birden fazla diskli oyunlardaki problem için değişik değişik çözüm önerileriyle uğraşılıyor ve herkes exisoda hemfikir gibi gördüm. Merak ediyorum bunun sebebini. jtag, fsd vs.. ye çok hakim değilim bir bilgi eksikliğim varsa affola.

http://forum.divxplanet.com/index.php?s=&a...mp;p=1063689669
+Quote Post
keymaker13
mesaj Oct 5 2012, 11:43:47 AM
İleti #109

Member
**

Nereden: İstanbul
Üye No.: 95,337

Selamlar,

Konuyu hortlatmış olacağım ama yeni RGH yaptıran biri olarak 1-2 sorum olacak.

-Makinemde hem xexmenu hem freestyler dash var, ancak freestylerdash'in sürümü 1.xx (devamını hatırlamıyorum). Sürüm yükseltme işlemini en kolay nasıl yaparım veya sürüm yükseltmeme gerek var mı?

- Oyunların bazıları xbox'un dahili hdd'sinde bazıları harici hdd'de. Hariciye yüklediğim oyunları jtagrip ile çevirip xexmenüden oynuyorum. Ancak ne dahili ne haricide oyunların coverlarını göremiyorum.

-Son sorum internette çok güzel temalı menüler gördü, coverlar filan, nasıl yaparım onları biggrin.gif

Şimdiden teşekkürler.

+Quote Post
mermi85
mesaj Oct 7 2012, 02:55:27 PM
İleti #110

Grup: Yeni Üye
Üye No.: 209,391

sevgili xbox dosları,xbox360mın xex menu programına girdiğim zaman siyah ekranda kitlenim kalıyor.xex menu hdd1 kısmının ana dizinine games kılasörü için de fable3 oyununu kopyaladığım andan itibaren sorun ortaya çıktı,makinaya harici hdd baglı değil.xex menu silip tekrar yüklememe rağmen problemi çözemedim çok acil yardımlarınızı bekliyorum.Saygılarımla
+Quote Post
Mickey Mouse
mesaj Oct 7 2012, 03:19:07 PM
İleti #111

SSRI
Group Icon

Grup: Moderator
Üye No.: 66,889

@mermi85

xexmenu'yü ne amaçla kullanıyorsunuz? RGH'li cihaz için; FSD, PC için; filezilla ve exiso-gui yeterli. Hiç xexmenü kullanmadğım için yorum yapamayacağım.

@keymaker13

Orjinal dashboard'un games menüsü altında gördüğünüz FSD 1.XX, sürüm numarası değildir. Sürümü FSD içindeki settings altındaki sekmelerden birinde bulabilirsiniz.

Oyun cover'larını ancak FSD üzerinde görebilirsiniz. Öncelikle http://covers.jqe360.com/ sitesine üye olun ve üyelik bilgisini xbox fsd'deki yere girin. Daha Oyunu başlattığınız menüde "Y" tuşuna basın. Şimdi tam karşılığını hatırlamıyorum ama oradaki seçeneklerden biri ile internet üzerinden cover/screenshot/banner vs indirebiliyorsunuz.

http://spiffy360.com/index.php sitesinden FSd için tema indirebilirsiniz. Temaların nasıl yükleneceği yine sitede anlatılıyor.
+Quote Post
mermi85
mesaj Oct 7 2012, 03:42:29 PM
İleti #112

QUOTE(Mickey Mouse @ Oct 7 2012, 04:19:07 PM) *

@mermi85

xexmenu'yü ne amaçla kullanıyorsunuz? RGH'li cihaz için; FSD, PC için; filezilla ve exiso-gui yeterli. Hiç xexmenü kullanmadğım için yorum yapamayacağım.

@keymaker13

Orjinal dashboard'un games menüsü altında gördüğünüz FSD 1.XX, sürüm numarası değildir. Sürümü FSD içindeki settings altındaki sekmelerden birinde bulabilirsiniz.

Oyun cover'larını ancak FSD üzerinde görebilirsiniz. Öncelikle http://covers.jqe360.com/ sitesine üye olun ve üyelik bilgisini xbox fsd'deki yere girin. Daha Oyunu başlattığınız menüde "Y" tuşuna basın. Şimdi tam karşılığını hatırlamıyorum ama oradaki seçeneklerden biri ile internet üzerinden cover/screenshot/banner vs indirebiliyorsunuz.

http://spiffy360.com/index.php sitesinden FSd için tema indirebilirsiniz. Temaların nasıl yükleneceği yine sitede anlatılıyor.

cevap için çok teşekkürler
cihazı yeni aldım içerisin de FDS yüklü olup olmağıdını bilemiyorum.indirdim oyunları xexmenu olmadan oynaya bilirmimiyim harici hdd le.veya xexmenu olmadan indirdim oyunları dahili hdd atıp oynamak mümkün mü?
+Quote Post
Mickey Mouse
mesaj Oct 7 2012, 03:54:11 PM
İleti #113

SSRI
Group Icon

@mermi85

Orjinal dashboard'ta "games" menüsünün altında Freestyle Dash kısa yolu olması lazım. Xexmenü'de aynı yerde zaten. Oyunları ister dahili ister harici disk üzerinden oynayabilirsiniz. Aşağıdaki rehber size yardımcı olacaktır.

http://www.dosya.tc/server21/VZN1xQ/ckyapt...ehber_.pdf.html
+Quote Post
mermi85
mesaj Oct 7 2012, 04:34:21 PM
İleti #114

QUOTE(Mickey Mouse @ Oct 7 2012, 04:54:11 PM) *

@mermi85

Orjinal dashboard'ta "games" menüsünün altında Freestyle Dash kısa yolu olması lazım. Xexmenü'de aynı yerde zaten. Oyunları ister dahili ister harici disk üzerinden oynayabilirsiniz. Aşağıdaki rehber size yardımcı olacaktır.

dostum Orjinal dashboard'ta "games" menüsünün altın da Freestyle Dash kısa yolu yok my games klasörü var.onun için de de oyunlar ve xexmenü var. Freestyle Dash kurmak için de xexmenü girmek gerekiyomuş deli olucam. makinenin hdd1 ne xexmenü olmadan giremiyormuyuz.
+Quote Post
Mickey Mouse
mesaj Oct 7 2012, 04:42:03 PM
İleti #115

SSRI
Group Icon

QUOTE(mermi85 @ Oct 7 2012, 05:34:21 PM) *

QUOTE(Mickey Mouse @ Oct 7 2012, 04:54:11 PM) *

@mermi85

dostum Orjinal dashboard'ta "games" menüsünün altın da Freestyle Dash kısa yolu yok my games klasörü var.onun için de de oyunlar ve xexmenü var. Freestyle Dash kurmak için de xexmenü girmek gerekiyomuş deli olucam. makinenin hdd1 ne xexmenü olmadan giremiyormuyuz.

FSD'yi kurmak için xexmenü şart değil. Usb veya Ftp üzerinden kurabilirsiniz. Pm'den nasıl yapacağınıza dair link gönderiyorum. biggrin.gif
+Quote Post
Drama
mesaj Oct 7 2012, 04:58:21 PM
İleti #116

a.k.a darkmenx
Group Icon

Grup: Veteran
Nereden: İzmir
Üye No.: 7,864

Evet arkadaşlar smile.gif xbox orjinal dashboard tan açılsın diye dahili hdd teki launch.ini dosyasını sildim ( yedeği duruyor) fakat kısayolu hazırlamadığım için önceden games sekmesinden FSD yi açamıyorum. FTP ile bağlanıp launch.ini yi geri de atamıyorum. Ne yapmam lazım şimdi benim ? biggrin.gif

Edit: Tamam arkadaşlar hallettim. Harici usb ye launch.ini dosyasını atıp çalıştırdım xbox ı açıldı FSD biggrin.gif

Bu ileti Drama tarafından Oct 7 2012, 05:05:57 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
magicstigvolki
mesaj Oct 7 2012, 08:31:33 PM
İleti #117

Advanced Member

Üye No.: 62,953

Büyük bir sorunum var lütfen yardım =)

ŞURDAKİ Harddiski aldım diski ikiye böldüm 165 GB lık kısmı FAT32 olarak formatladım ve adınıda XBOX_DRV yaptım ancak FSD menüde bu harddiski xbox görmüyor sorun nedir acaba yapmam gereken birşey var mı ?
+Quote Post
Onüçüncüjedi
mesaj Oct 7 2012, 09:04:37 PM
İleti #118

つづく

Nereden: Afşar Boyundan
Üye No.: 74,344

QUOTE(magicstigvolki @ Oct 7 2012, 09:31:33 PM) *

Büyük bir sorunum var lütfen yardım =)

ŞURDAKİ Harddiski aldım diski ikiye böldüm 165 GB lık kısmı FAT32 olarak formatladım ve adınıda XBOX_DRV yaptım ancak FSD menüde bu harddiski xbox görmüyor sorun nedir acaba yapmam gereken birşey var mı ?

Hdd'yi bilgisayara bağlayın ve yönetten böldüğünüz kısımların durumuna bakın "Sağlam (Birincil bölüm)" yazması gerekiyor, eğer bu yazmıyorsa Hdd'yi oradan tekrar komple sıfırlayıp tekrar bölün elbette Windows sadece NTFS olarak bölecek, olsun bu işlemden sonra o kutucuklarda hangi bölünmüş kısım birincil bölüm olarak(yani kutucukta sol tarafta görünen kısım) geçiyorsa o bölümü Fat32 formatına çevirin ve tekrar deneyin, kendim denemedim, gerçi duyduğum kadarıyla bölünmüş Hdd'lerde Xbox sadece ilk bölünen kımı görüyor deniliyor ama bölme olmaksızın formatlama işlemlerinde yönet kısmında "Sağlam (Birincil bölüm)" yazması mecburi bunu denedim ondan biliyorum.good.gif

Bu ileti Onüçüncüjedi tarafından Oct 7 2012, 09:11:06 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
magicstigvolki
mesaj Oct 7 2012, 09:08:58 PM
İleti #119

Advanced Member

Üye No.: 62,953

İkiye böldüğüm kısımların birincide Primary yazıyor Xbox için olan kısımda logical yazıyor sanırım demek istediğin Xbox için olan kısımda primary yazması lazım değilmi ?
+Quote Post
Onüçüncüjedi
mesaj Oct 7 2012, 09:15:32 PM
İleti #120

つづく

Nereden: Afşar Boyundan
Üye No.: 74,344

Evet öyle olmalı Primary kısmı olanı Xbox için ayarla ve Logical kısmı silip tekrar formatla(yada tamamını tekrar formatlayıp ilk kısmı Xbox'a ayarla nasıl istersen) onunda Primary yazması lazım logical işi bozuyor(Logical=Mantıksal olarak geçiyordu Türkçe Windows'ta sen diyince hatırladım), Primary(Birincil bölüm) yazmalı hep.good.gif

Bu ileti Onüçüncüjedi tarafından Oct 7 2012, 09:19:07 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
27 Sayfa V « < 6 7 8 9 10 > » 
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

rss Basit Görünüm Şuan: 26th October 2014 - 03:46:51 AM