left DivX Sinema Forum logo_right

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Sinema Filmleri

PC tv ye nasıl bağlanır

Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
left > PC tv ye nasıl bağlanır, Bıktım bu divx player arastırmasından seperator Ayarlar V right
Xantia
mesaj Feb 6 2005, 09:49:10 PM
İleti #1

Member
**

Grup: Üyeler
Üye No.: 1,490

Arkadaşlar leadtek 5200 ekran kartım var . Ben tv den divx seyretmek istiyorum ne yapmam lazım sizce ? Neler önerirsiniz ? Kullanılabilecek kablonun uzunluğu na kadar hatta kablosuz çözümler ? Aklınıza ne gelirse yazın lütfen .
User is offlineProfiline GitÖM
Go to the top of the page
+Quote Post
Buffy
mesaj Feb 6 2005, 11:11:14 PM
İleti #2

Buffy the Divx Player
Group Icon

Grup: Kıdemli Üye
Nereden: Sunnydale
Üye No.: 13,536

Bir tane ses için, bir tane de svideo çıkışı için kablo almanız yeterli. Uzunluğu, ekran kartınız ile televizyonunuz arasında ki mesafe kadar olmalı biggrin.gif . Bunları bağladıktan sonra bilgisayarınızı açıyorsunuz, görüntü ayarlarından televizyonunuzu PAL (A,B,C... artık hangisinde net görüntü var ise) olarak ayarlıyorsunuz (ki bu otomatik oluyor normalde).

Kablosuz sistem alacağınıza, DivX Player alabilirsiniz. Aynı fiyattalar neredeyse...
+Quote Post
Xantia
mesaj Feb 7 2005, 10:20:04 AM
İleti #3

Member
**

Buffcim elimde kablolar mevcut zaten terslikler yüzünden iyi bir sistem yapıp pc yi ona bağlayacaktımda şimdilik bazı şeyler hayal oldu . O yüzden bari divx player alayım dedim , bu kez oku oku kafam karıştı çünkü ; beynim kaliteli ürün al diyor bir taraftanda vestel yerli malı sakatlık çıkarsa derdin olmaz BELKİ ! diyor . Şaşırdım kaldım . confused1.gif
Eski ekran kartım ile bağlantı kurmuştum ama ses alamıyordum tv den .Kenarda atıl duruyorlar öyle (15-20m her kablolar ) .Ekran kartı değişince ucundaki çıkış ta değişti , bu kez kablo uyumsuz geldi . blink.gif Hadi kablo yu en iyi şekilde ayarladım diyelim shake2.gif . Fakat görüntüyü temiz almak sanırım biraz uğraştırıyor ve tv ye ne kadar yakınsa pc o kadar iyi bir görüntü alabiliyorsun . Çok bilgim yok ama siz daha iyi bilirsiniz biri s-video , diğeri composite (yanlışım olabilir ) , diğeride scart girişi .Hadi bir şekilde tv-out un görüntü kalitesi divx playerdan kötü diyebilirsiniz . Tamam ama bende epey divx film var divxplanet.gif . Okuyorum yazıları yok biri şu altyazıyı şu şekilde olmadığından görmüyor , diğeri şu dosyaları açamıyor , biri xvid e uyumlu değil ..... İçlerinde bana göre en iyi çalışan Vestel . Yazılım hususunda hiç olmazsa uğraşıyorlar , çünkü gırtlağına çöküyor bunca insan.
gun1.gif Philips whip.gif ve gun1.gif Lg whip.gif lere ne demeli ? Philips mal gönderiyor iyi güzel kaliteli alıyorsun türkçe altyazı ile uyumlu değil , yok aynı klasörde aynı adla olmalı falan . Lg alalım türkiye için üretmiş Koreliler diyorsun , alanın elinde patlıyor aynı problemler vede daha fazlası bundada var . BENİM ANLAMADIĞIM BEN OLSAM LG Yİ DE PHİLİPS İ DE MAHKEMEYE VERİRDİM thumbdown.gif . Neden mi ? Adamlar Türkiye için mal üretip gönderip satıyorlar ama aletler çalışmıyor ki salak aracı firmalar da hiç sorgu sual denetleme yapmadan getirip satıyorlar "ulus zengin ya koymaz bize ,biz dolar saçıyoruz " . Alanın elinde patlasın maksat. Bu piyasada ki ucuz pc malzemeleri gibi aynı mantık . 1000$ alete 5$ lık PS bağlıyorlar .Yanıncada "Eee neden oldu bu " derler. whistling.gif
Bir zamanlar buna benzer bir sitede epey 5+1 sitem araştırmazı yapıp yazmıştım .Ama malum bu benim hobim asıl işim bundan alakasız o yüzden teknik terimlerde hata yapmış olabilirim . Görüntüyü sorunsuz aktarırsam işlerim düzeldiğinde worshippy.gif ONKYO TX-NR1000(veya enaz ONKYO TX-SR702 ) worshippy.gif anfi üzerine bir sistem yapacağım . o yüzden şimdilik masraf çıkartmasın bana istiyorum . Ama derseniz bana kablosuz veri aktarma imkanlarıda var -ki bir zamanlar okumuştum- yardımcı(bilgilendirirseniz) olursanız sevinirim . gleam.gif

Bir linkete burda vereyim bunca yazıyı yazdıktan sonra tesadüfen gördüm
tık tık
+Quote Post
Gaspadin
mesaj Feb 7 2005, 10:25:44 PM
İleti #4

Master
Group Icon

Grup: Veteran
Nereden: İstanbul -Ankara - Antalya
Üye No.: 1,225

Bir de BURAYA bakın. edison_emre güzel bir şekilde anlatmış.Ben de dün bleucry arkadaşımın yardımlarıyla hallettim.Yaklaşık 20m lik kablom var ve görüntü ve sesde problem yaşamadan divx seyredebiliyorum.Kolay gelsin...
+Quote Post
EgoisT
mesaj Feb 7 2005, 10:52:09 PM
İleti #5

Member
**

Üye No.: 13,155

Ekran kartıkm Winfast A340 GeForce 5200 256 mb.
bende pc i tv e bağladım ve izliyorum.
Fakat nvidia ayarlarıyla max 1024x768 çözünürlük oluyor.Nasıl yükseltebilirim bunu ?

Yardımcı programlar varmı acaba bunu düzeltmeye yarayan ?
+Quote Post
SilverShadow
mesaj Feb 7 2005, 11:32:15 PM
İleti #6

Злая Игра
Group Icon

Grup: Veteran
Nereden: Made in DP
Üye No.: 592

Zaten ekran kartının max TV-Out çıkış çözünürlüğü o.
Daha yüksek çıkış alamazsın. Almak istiyorsan HDTV kart yada HDTV desteği olan bir ekran kartına ihtiyacın var. Tabi onların bağlantı kablosu da ne yazık satılmıyor.

Zaten 1024X768 Film için fazlasıyla yeterli.

Bu arada 100Hz bir televizyonla DivX Player'a filan hiç gerek kalmıyor.
+Quote Post
Xantia
mesaj Feb 8 2005, 06:13:47 PM
İleti #7

Member
**

Arkadaşlar tamam görüntü gidiyor gitmesine de çok kötü ve net olmayan bir görüntü gidiyor !!!!!!! 100 mhz Sony tv . Kullandığınız özel bir program var mı netlik için . Şimdi bir kere daha denicem antenli antensiz falan bakalım ne olcak .
+Quote Post
Xantia
mesaj Feb 9 2005, 12:27:32 AM
İleti #8

Member
**

Birde arkadaşlar bende 2 kablo var. Gayet kaliteli hazırlanmış . Geçen sene 60m ye almıştım . Biri 3 yollu kablo , diğeri tek yollu . 3 yollu olanın ucu işaretli kırmızı siyah beyaz diye . Ben neyin ne olduğunu nasıl anlarım . Birde bunların uçları erkek compozit out mu oluyor ? Bendeki ekran kartını çıkışı yuvarlak sanırım s-video out. Kutusunun içinden kısa bir kablo çıktı 5-10 cm lik bir tarafı s-video için diğer tarafı dişi . Sanırım buda compozit çevirici . Ben bu kabloları nasıl kullanabilirim . Görüntüyü aktaran tek olan mı yoksa 3 lü olan mı ? Çok aptalca belki sorularım ama ben bu görüntü aktarma olayını geçen sene yapmıştım ve beğenmedim . Kabloyu bana satan SATICI BİR DOSTUMDU . Yardımcı olmayınca şiştim smile.gif
+Quote Post
Lethe
mesaj Feb 9 2005, 10:23:23 AM
İleti #9

Master of Puppets

Grup: Validating
Nereden: Bakırköy/İstanbul
Üye No.: 8,215

Arkadaşlar tamam görüntü gidiyor gitmesine de çok kötü ve net olmayan bir görüntü gidiyor !!!!!!! 100 mhz Sony tv . Kullandığınız özel bir program var mı netlik için . Şimdi bir kere daha denicem antenli antensiz falan bakalım ne olcak .

AV kanallarına dikkat edin!AV-1'de görüntü kötü olurken,AV-'2'de çok net bir görüntü alabiliyorsunuz. wink.gif
+Quote Post
Xantia
mesaj Feb 9 2005, 10:40:11 AM
İleti #10

Member
**

Fotograf makinası olsa buraya koyarım kabloların resmini . Neyi nne olduğunu anlamaya çalışıyorum . Dedim ya aldığım kişi güya dostumdu confused1.gif Zırnık yardımcı olmadı . Eve çağırdım kaç kere gelip gösterirmisin diye , tenezzül edip uğramadı bile .Atıl duruyorlardı . Sıkıldım onca para verdim kullanayım dedim . Ben görüntüyü eski ekran kartı ile aktarmıştım ama geçen sene(zaten gözü yoran iğrenç bir görüntüydü, hiç bir şey okunmuyordu) .Şimdi bağlantıları bile hatırlamıyorum .Kabloları 5+1 sistem alacağım diye yaptırmıştım . Biri ses biri görüntü ama neyin ne olduğunu hatırlamıyorum sad.gif
+Quote Post
Xantia
mesaj Feb 9 2005, 06:04:26 PM
İleti #11

Member
**

Şansa bakın görüntü tamam ses gitmiyor smile.gif.
Tek li kablo görüntü için 3 lü kablo 5+1 için miş .Onu çözümledik . Fakat 3 lülerin uçları erkek olduğundan tv ye girmiyordu gittim yeni bir parça aldım . Bir ucu dişi ki bu kabloların erkeklerine uygun olsun diye , diğer ucu 2 kablo -ki rahat rahat tv ye de bağlandı - Fakat ses yok iletilmiyor . Nedendir ? Anlayamadım . Bu esnada kesinlikle kablolar takılıyken anteni çıkarın görüntü ile ilgili netlik elde ediyorsunuz.
+Quote Post
Xantia
mesaj Feb 9 2005, 08:40:17 PM
İleti #12

Member
**

Hehehe onca uğraş tepin , kabloları kontrol ettir , tam kafayı kırmak üzereyken bir kelime fısıldandı kulağıma " Zayıf gelmesin bu kablo " .
Hemen kumandayı aldım elime sesi kontrol ettim ve sese yüklendim . Evet arkadaşlar 2 şeyi öğrendim .

* Bana hazırlanan kablo hatalıymış kırmızıya siyah , siyaha beyaz gibi onu çözdüm
* Diğeride ses zayıf aktarılabiliyormuş sesi epey açın gelmezse , sağlamsa kablo mutlaka aktarılıyordur . Ama tekrar yazıyorum MUTLAKA anteni çıkarın . Antenli denememde -ki kablo var bende - görüntü çok kötüydü .
Bende sorun kalmadı . TÜM DİVX LERİM KURTULDU . YAŞASIN FREE DİVX PLAYERLARIMIZ . ( Hemde kusursuz )
+Quote Post
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

rss Basit Görünüm Şuan: 26th July 2014 - 07:05:36 AM