left DivX Sinema Forum logo_right

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Sinema Filmleri

ağda en çok kim internet kullanıyor

2 Sayfa V  1 2 >  
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
left > ağda en çok kim internet kullanıyor, çok yavaşlıyor internet seperator Ayarlar V right
chatnoire
mesaj Feb 16 2005, 11:51:43 PM
İleti #1

Member
**

Grup: Üyeler
Üye No.: 2,961

Arkadaşlar merhabalar şirketimizde 1024 Kb dsl bağlantı mevcut fakat kimi zaman pinglerimiz 1000-2000 hatta 3000 'lere kadar ulaşıyor muhtemelen o anda bir kullanıcımız upload yada benzeri bişey yapıyor (TEST EDİLDİ AĞ SORUNU YOK)fakat ben bunu tespit edemiyorum yani istediğim windows'sun kendi özelliğinde varmı yada bir program; bana hangi ip'nin o anda interneti yoğun bir şekilde kullandığını gösterebilmesi

İŞLETİM SİSTEMLERİNİN HEPSİ XP. Herkese teşekkürler.
User is offlineProfiline GitÖM
Go to the top of the page
+Quote Post
Shoother
mesaj Feb 16 2005, 11:54:22 PM
İleti #2

Master

Üye No.: 20,722

eğer server siz iseniz, netlimiter programını yükleyip, ağda tüm bilgisayarların internet kullanma hızlarını tek tek sınırlayabilirsiniz
+Quote Post
chatnoire
mesaj Feb 17 2005, 12:06:16 AM
İleti #3

Member
**

QUOTE(chatnoire @ Feb 16 2005, 11:51 PM)
Arkadaşlar merhabalar şirketimizde 1024 Kb dsl bağlantı mevcut fakat kimi zaman pinglerimiz 1000-2000 hatta 3000 'lere kadar ulaşıyor muhtemelen o anda bir kullanıcımız upload yada benzeri bişey yapıyor (TEST EDİLDİ AĞ SORUNU YOK)fakat ben bunu tespit edemiyorum yani istediğim windows'sun kendi özelliğinde varmı yada bir program; bana hangi ip'nin o anda interneti yoğun bir şekilde kullandığını gösterebilmesi

İŞLETİM SİSTEMLERİNİN HEPSİ XP. Herkese teşekkürler.
*

Kısıtlamadan hangi kullanıcının ne kadar meşgul ettiğini öğrenmem mümkün değilmi? Ben bu seçeneğini kullanmak istemiyorum çok haksızlık oluşur yoksa...
+Quote Post
Shoother
mesaj Feb 17 2005, 12:12:06 AM
İleti #4

Master

kısıtlamak zorunda değilsiniz, bu sadece bir opsiyon
+Quote Post
ambitious
mesaj Feb 17 2005, 12:42:18 AM
İleti #5

En olgunu sensin!
Group Icon

Grup: Etkin Üye
Nereden: Central Perk
Üye No.: 16,255

NetLimiter da tam olarak nasıl bakacaz ağdaki kullanıcılara? Bir ss olursa iyi olur. Tam olarak bulamadım... sad.gif
+Quote Post
Shoother
mesaj Feb 17 2005, 12:44:15 AM
İleti #6

Master

sanırım onu kurarken, internet zone yerine local zone diyerek kurmak gerekiyor, kurulum değil de ilk açılışta
program şu an yüklü olmadığından ss yollayamıyorum kusura bakmayın
+Quote Post
chatnoire
mesaj Feb 17 2005, 08:58:47 AM
İleti #7

Member
**

kısıtlamak zorunda değilsiniz, bu sadece bir opsiyon

--------------------

QUOTE(Hansolo @ Jan 31 2005, 06:05 AM)
Yok çıldırmak için değil, bu forumda karı-koca gibi didişip tartışıp, birbirimize kötü söz sarf etmeden, yermeden, dövünmeden, kendi bildiğimiz doğruların ışığında bilgimizi paylaşacağız. Kimi zaman sesimiz çıkacak, kimi zaman bağıracak, kimi zamansa sadece okumakla yetineceğiz. Hepimiz buranın bir parçası olduk artık, öyle ya da böyle ortak noktayı bulana kadar yuvarlanıp gideceğiz. wink.gif

öncelikle ilgi ve alakan için teşekkür ederim ben mesela netasyst Vs.1.0 (Network Analyser System) ama bu program hem oldukça agır ve cok teferruatlı program yaklaşık 50 mb ama bu benim istediğim işi görmedi. Benim aradığım pinglerin yükseldiği andan itibaren interneti en çok meşgul eden clientın ya ip nosu yada makina adı bu kadar yani teşekkürler

+Quote Post
[_aa_]
mesaj Feb 17 2005, 09:32:27 AM
İleti #8

Master
Group Icon

Nereden: Hep aynı yerden
Üye No.: 3,267

Bandwidth Controller ile yapabilirsiniz.
www.bandwidthcontroller.com adresinden programı indirip kurun.Daha sonra domain altında bulunan bilgisayarların hareketlerini buradan grafiksel olarak takip edip kısıtlayabilirsiniz.
+Quote Post
chatnoire
mesaj Feb 17 2005, 11:32:00 AM
İleti #9

Member
**

QUOTE([_aa_] @ Feb 17 2005, 09:32 AM)
www.bandwidthcontroller.com adresinden programı indirip kurun.Daha sonra  domain altında bulunan bilgisayarların hareketlerini buradan grafiksel olarak takip edip kısıtlayabilirsiniz.
*

teşekkürler simdi hemen bakıyorum
+Quote Post
chatnoire
mesaj Feb 17 2005, 11:37:45 AM
İleti #10

Member
**

QUOTE([_aa_] @ Feb 17 2005, 09:32 AM)
www.bandwidthcontroller.com adresinden programı indirip kurun.Daha sonra  domain altında bulunan bilgisayarların hareketlerini buradan grafiksel olarak takip edip kısıtlayabilirsiniz.
*

bu bandwith controllerun bir dokumanı varmı hiçbirşey anlamadım sanki bana net meşguliyetinide gostermiyor gibi geldi....
+Quote Post
[_aa_]
mesaj Feb 17 2005, 12:25:44 PM
İleti #11

Master
Group Icon

Daha önce oluşturduğunuz çalışma grubunun program üzerinde çift tıklayıp (Send-Receive) gelen giden trafiği görebilirsiniz.
+Quote Post
ambitious
mesaj Feb 18 2005, 03:06:28 AM
İleti #12

En olgunu sensin!
Group Icon

Nereden: Central Perk
Üye No.: 16,255

Programın kullanışını biraz daha açıklayabilir misin? Bazı bölümlerde fazla seçenek var, tam ne diyeceğimi bilemedim. Ss olursa iyi olur...
+Quote Post
RedStar
mesaj Feb 18 2005, 08:25:01 AM
İleti #13

Shal'kek nem'ron
Group Icon

Nereden:  
Üye No.: 16

Netlimiter ve bandwithcontrol icin agdaki bir makina ise yarami yoksa server a mi kurmak gerekli. Eger agdaki bir makina uzerinde de calisabiliyorsa harika bir program demektir
+Quote Post
chatnoire
mesaj Feb 18 2005, 09:26:35 AM
İleti #14

Member
**

QUOTE(RedStar @ Feb 18 2005, 08:25 AM)
Netlimiter ve bandwithcontrol icin agdaki bir makina ise yarami yoksa server a mi kurmak gerekli. Eger agdaki bir makina uzerinde de calisabiliyorsa harika bir program demektir
*

bu programların ağda bulunan bir client üzerinden çalıştığını zannetmiyorum çok denedim ama bişeye yaramadı sad.gif varsa çözen birileri lütfen anlatsın inanın çok lazım bana bu yada başka bir program
+Quote Post
[_aa_]
mesaj Feb 18 2005, 09:30:52 AM
İleti #15

Master
Group Icon

Programın kullanılışı çok basit.Network de bulunan çalışma grup(larını) otomatik olarak tanıyor.Örnek;
"X" çalışma grubunu programa dahil ediyorsunuz ve "Receive" seçeneğini atıyorsunuz.Aynı şekilde tekrar atama yaparken "Send" seçneğini işaretliyorsunuz.Şimdi, bu çalışma grubuna alma-verme gibi seçenekler geldi.Bunları isterseniz menüden 1 byte dan başlayan seçenekler ile trafiğini kısıtlayabilirsiniz veya tamamen trafiğini kesebilirsiniz(Block).

X grubunun send seçeneğine çift tıklarsanız o anki trafiği grafik ve rakam olarak görebilirsiniz aynı şekilde receive den de görüntü alabilirsiniz.

Dilerseniz o grupta bulunan herhangi bir bilgisayarını ip numarasını girerek engelleyebilir veya kısıtlayabilirsiniz.

Ben bu programı 2 yıldır evdeki network için kullanıyorum ve paylaşımı kendime doğru "çok adil" yahoo.gif olarak idare ediyorum (evde 3 bilgisayar ve üçünde de P2P + 256adsl)

Programa müdahale edilmesini istemiyorsanız kurulu bulunduğu klasör içindeki exe dosyasını winzip ile şifreleyip açıkta kalan exe dosyasını silerseniz kimse band genişliğine karışamaz.
Unutmamanız gereken bir konu; "Program kernel çekirdeğini kullanıyor" olmasıdır.Yapacağınız hatalar ağ yapılandırmasına zarar verebilir.
+Quote Post
2 Sayfa V  1 2 >
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

rss Basit Görünüm Şuan: 20th September 2014 - 07:54:44 AM