left DivX Sinema Forum logo_right

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Sinema Filmleri

> Genel Sohbet Odasında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

-Lütfen; "Posta kutuma şu geldi, paylaşayım" şeklinde başlık açmayınız, spam sayılabilecek elektronik postaları forumda paylaşmayınız...
Ve siyasi tartışmalardan kaçınınız...

- Dilimizde "dahi" anlamına gelen "de"nin ayrı yazılması gerekmektedir. Ayrıca dilimiz "w" ve "q" harflerini barındırmamaktadır. Bununla birlikte, "s" harfi süreksiz sert ünsüz değildir ve hiçbir durumda yumuşamaz, sonucunda "herkez" kullanımı hatalı bir kullanımdır. ( Bunları hepimiz biliyoruz, sadece hatırlatmak istedik. )

- "DiVXPlanet Genel Sohbet" odası "chat" odası değildir. Bu odada açılan konular diğer odalarımıza uymayan konulardır. Forum kuralları ve forum ilkeleri aynen bu oda için de geçerlidir. "chat" amaçlı olarak Yahoo, Hotmail, Google gibi içerik sağlayıcılarının "IM" araçları son derece işlevsel araçlardır.

- "Face'de şunu gördüm paylaşayım"."MySpace'imde bu var, bir bakın", "Face'de beni beğenin" tarzında sosyal içerik ortamlarındaki öğeleri bu oda altında paylaşmayınız.

Klima alırken nelere dikkat etmeli?

10 Sayfa V  1 2 3 > »   
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
left > Klima alırken nelere dikkat etmeli? seperator Ayarlar V right
Ehed
mesaj Jun 11 2005, 11:00:04 PM
İleti #1

Member
**

Grup: Üyeler
Üye No.: 19,217

Herkese selamlar,

Hazır yaz gelmişken ev ve ofis için duvar tipi split klima düşünüyorum ama klimalar hakkında hiçbir bilgim ve fikrim yoktu, şimdi internetten araştırmaya başladım.

Bir klima cihazında genel olarak nelere dikkat edilmeli, 35m2 salona kaç btu klima alınmalı, 20m2 için kaç btu? Bunların dışında bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Bu klima önerisini Donanım önerileri kısmına açmayı düşündüm ama orasının tam yeri olmadığını zannediyorum

Herkese şimdiden teşekkürler.
User is offlineProfiline GitÖM
Go to the top of the page
+Quote Post
Lethe
mesaj Jun 12 2005, 02:23:52 AM
İleti #2

Master of Puppets

Grup: Validating
Nereden: Bakırköy/İstanbul
Üye No.: 8,215

Klima da ilk önce markasına dikkat etmelisin.Önereceğim markalar : Isısan Goodman(Biraz pahalı ama en iyisidir.),Mitsubishi(Pahalı ama kaliteli),Alarko Carrier(Orta Fiyat ama kaliteli),Acson(En ucuzu-Orta Kalite...Referans: Irak ta bulunan baz istasyonlarında kullanılıyor.)
Alarko General marka klimadan uzak durmanı tavsiye ederim.

BTU hesaplamak için de aşağıdaki sayfadan yararlanabilirsin.(Sayfanın en altında BTU Hesaplayıcı mevcut.Diğer yararlı bilgileri sayfa da bulabilirsin.

BTU Hesaplama
+Quote Post
minik70
mesaj Jun 12 2005, 02:33:09 AM
İleti #3

Sıradanlıklardan uzak olmalı
Group Icon

Grup: Veteran
Üye No.: 7,689

Klimalarda en önemli özelliklerden biri gece yatarken açık bıraktığında sesinin seni rahatsız etmemesidir bizzat yaşadığım için biliyorum..

Bunun yanında hesabı iyi yap ben 12000 btu ile yaklaşık 25 m² yi ısıtıp soğutabiliyordum
Tabi bodrum gibi yerde....Buna göre değerlendirme yapabilirsin...
+Quote Post
imphotep_2000
mesaj Jun 16 2005, 10:05:18 PM
İleti #4

Member
**

Üye No.: 1,163

hazır başlık açılmışken yeni başlık açmayayım dedim 3 gün önce odama klima taktırdım ve 16 dereceye ayarladığımda klimadan su damlamaya başlıyor biraz önce 3-4 dakka içinde koca bir su bardağı doldu sizce bu normal mi ? klimanın markası siemens .
+Quote Post
Lethe
mesaj Jun 16 2005, 10:13:05 PM
İleti #5

Master of Puppets

İç üniteden su damlıyorsa normal değildir.İç ünitenin eğimi yanlış verilmiş olabilir.Veya hiç eğim verilmemiş olabilir.Suyun gittiği hortumun eğimi de düzgün olmayabilir.Montaj hatası gibi gözüküyor. wink.gif
+Quote Post
minik70
mesaj Jun 16 2005, 10:15:38 PM
İleti #6

Sıradanlıklardan uzak olmalı
Group Icon

Grup: Veteran
Üye No.: 7,689

QUOTE(imphotep_2000 @ Jun 16 2005, 11:05 PM)
hazır başlık açılmışken yeni başlık açmayayım dedim 3 gün önce odama klima taktırdım ve 16 dereceye ayarladığımda klimadan su damlamaya başlıyor biraz önce 3-4 dakka içinde koca bir su bardağı doldu sizce bu normal mi ? klimanın markası siemens .
*

İçeriye akması normal değil onun suyunu boşaltacak plastik bir hortumu olmalı ve dışarıya bir yere onu kanalize etmeliler tahliye borusuda diyebiliriz ...Doğru olan budur...
+Quote Post
imphotep_2000
mesaj Jun 16 2005, 10:31:03 PM
İleti #7

Member
**

dereceyi 18 e çıkartım ve değişen bişey olmadı bir bardak daha buz gibi suyumuz oldu . Yarın servisi arayacağım gelip bir baksınlar bakalım onlar ne diyecek...
+Quote Post
Ehed
mesaj Jun 17 2005, 12:48:31 AM
İleti #8

Member
**

Üye No.: 19,217

Yanıtlar için teşekkürler arkadaşlar.

@imphotep_2000
Klimanın belli başlı özelliklerini ve nerden nekadara aldığını yazabilir misin? Bir de sorun neymiş?
+Quote Post
imphotep_2000
mesaj Jun 18 2005, 06:34:46 PM
İleti #9

Member
**

Klimanın sorunu içerdeki hava ve nemin dışarıdan fazla olmasıymış , bana inandırıcı gelmedi ama ailem bunu yedi wallbash.gif neyse parasını onlar veriyor ve bu konuda onlara sadece tavsiyede bulunabilirim . Daha sonraki denemelerde 18 C de çalıştırdım bi sorun çıkmadı bence su tahliye borusunda sorun var .

Klimanın markası siemens

12000 BTU - KDV dahil 630 ytl - Faturada bayi ismini bulamadım ama BOSCH-SIEMENS-PROFILO diye geçiyor .

özelden mesaj atarsan telefon nolarını mesaj atarım sana .
+Quote Post
ZeuS
mesaj Jun 18 2005, 09:16:23 PM
İleti #10

Master
Group Icon

Grup: Banned
Nereden: Ankara
Üye No.: 375

Ben evimde tuhaf bir 9000btu'luk klima kullanıyorum. Oldukça iyi. 300YTL'ye almıştım. Tıkır tıkır çalışıyor. Migros'tan almıştım.
+Quote Post
yabani
mesaj Jun 19 2005, 12:46:27 AM
İleti #11

Mafi Kalbi Gayrullah
Group Icon

Grup: Emekli
Nereden: Keçi-Armut-Yabani Diyarı
Üye No.: 659

bende de 2 yıl kadar önce güneş allerjisi çıktı, (aslında tam olarak güneş'le ilgisi yok, sıcakla ilgili) bu yaz sıcaktan fazla rahatsız olursam bir klima alacağım. fakat klima alırken benim için esas kıstas klimanın parasından çok kaç watt enerji tükettiği olacak.
ihtiyacımı 7000 btu'luk bir klima bile giderebilir, alırsam da 7000 veya 9000 btu'luk bir klima tercih edeceğim. fakat vestel'in sitesi hariç, ürettiği klimanın ne kadar enerji çektiğini yazan biryer bulamadım.

şu anda en az enerji tüketen klimaları hangi firma üretiyor? yada hangi firmanın hangi modeli en az enerji tüketiyor?
+Quote Post
Lethe
mesaj Jun 19 2005, 01:27:34 PM
İleti #12

Master of Puppets

QUOTE(imphotep_2000 @ Jun 18 2005, 06:34 PM)
Klimanın sorunu içerdeki hava ve nemin dışarıdan fazla olmasıymış , bana inandırıcı gelmedi ama ailem bunu yedi  wallbash.gif   neyse parasını onlar veriyor ve bu konuda onlara sadece tavsiyede bulunabilirim . Daha sonraki denemelerde 18 C de çalıştırdım bi sorun çıkmadı bence su tahliye borusunda sorun var . 

Klimanın markası siemens

12000 BTU - KDV dahil 630 ytl - Faturada bayi ismini bulamadım ama BOSCH-SIEMENS-PROFILO diye geçiyor .

özelden mesaj atarsan telefon nolarını mesaj atarım sana .
*

Zaten klimanın diğer bir görevi içeride ki nemi almaktır.Dediğim gibi gider hattında bir sorun var.Ya da klimanın eğimin de.

Yabani üstadım,12000 BTU'luk klimalar 3.5 kw/h(genel de..) enerji harcıyorlar.
+Quote Post
theos
mesaj Jun 19 2005, 05:31:58 PM
İleti #13

Member
**

Üye No.: 1,888

QUOTE(yabani @ Jun 19 2005, 12:46 AM)
bende de 2 yıl kadar önce güneş allerjisi çıktı, (aslında tam olarak güneş'le ilgisi yok, sıcakla ilgili) bu yaz sıcaktan fazla rahatsız olursam bir klima alacağım. fakat klima alırken benim için esas kıstas klimanın parasından çok kaç watt enerji tükettiği olacak.
ihtiyacımı 7000 btu'luk bir klima bile giderebilir, alırsam da 7000 veya 9000 btu'luk bir klima tercih edeceğim. fakat vestel'in sitesi hariç, ürettiği klimanın ne kadar enerji çektiğini yazan biryer bulamadım.

şu anda en az enerji tüketen klimaları hangi firma üretiyor? yada hangi firmanın hangi modeli en az enerji tüketiyor?
*

Arçelik en az enerji harcayan A sınıfı klima ürettiğini iddia etmişti. Göz atmanızı tavsiye ederim
+Quote Post
yabani
mesaj Jun 19 2005, 10:55:58 PM
İleti #14

Mafi Kalbi Gayrullah
Group Icon

Grup: Emekli
Nereden: Keçi-Armut-Yabani Diyarı
Üye No.: 659

QUOTE(theos @ Jun 19 2005, 06:31 PM)
Arçelik en az enerji harcayan A sınıfı klima ürettiğini iddia etmişti. Göz atmanızı tavsiye ederim
*

Arçeliğin de kataloğunu aldım, 2 modeline A sınıfı enerji etiketi koymuşlar, fakat ne internette ne de broşürlerinden kaç watt enerji tükettiklerini belirtmemişler.
vestel de 18000 btu'luk klimasına 1200 watt yazdıktan sonra inandırıcılığını kaybetti. (gazı sıkıştıracak rotary motorun o kadar az watt harcaması imkansız, bunu 9000 btu için yazsalar inanabilirim ama 18000 için imkansız)
+Quote Post
Fisherking
mesaj Jun 20 2005, 04:55:00 PM
İleti #15

Why so serious son?
Group Icon

Grup: Kıdemli Üye
Nereden: İzmir
Üye No.: 1,147

QUOTE(yabani @ Jun 19 2005, 10:55 PM)
Arçeliğin de kataloğunu aldım, 2 modeline A sınıfı enerji etiketi koymuşlar, fakat ne internette ne de broşürlerinden kaç watt enerji tükettiklerini belirtmemişler.
vestel de 18000 btu'luk klimasına 1200 watt yazdıktan sonra inandırıcılığını kaybetti. (gazı sıkıştıracak rotary motorun o kadar az watt harcaması imkansız, bunu 9000 btu için yazsalar inanabilirim ama 18000 için imkansız)
*

Cumartesi LG-Beko 7700 NS (19000 BTU, o iki A sınıfından biri) taktırdık, kullanım kılavuzunda enerji tüketim değerleri var yanılmıyorsam 1850 W/h gibi, genede akşam bakar yarın yazarım. Bir anda Sibirya'ya çeviriyor ortamı, bu yüzden bu hafif sıcaklarda nem alma modunda çalıştırıyorum yetiyor (İzmir'in sıcakları daha başlamadı). Gobeğime yirmi, ayaklarıma onsekiz. biggrin.gif
+Quote Post
10 Sayfa V  1 2 3 > » 
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

rss Basit Görünüm Şuan: 19th September 2014 - 11:50:26 PM