left DivX Sinema Forum logo_right

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Sinema Filmleri

Kablosuz Ağı kabloluya çevirmek

Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
left > Kablosuz Ağı kabloluya çevirmek, ve kablosuz olarak genişletmek seperator Ayarlar V right
yabani
mesaj Mar 13 2006, 01:09:48 AM
İleti #1

Mafi Kalbi Gayrullah
Group Icon

Grup: Emekli
Nereden: Keçi-Armut-Yabani Diyarı
Üye No.: 659

kablosuz ağımın kapsama alanını genişletmek istiyorum,
fakat zaten şu anda hali hazırda kablosuz bir network'üm mevcut. baktığım access point'ler rj-45 girişlerine takılan network'e kablosuz özellik kazandırıyor. benim yapmak istediğim ise: kablosuz ağımı, farklı bir noktaya koyacağım bir cihaz ile kabloluya çevirmek ve buraya kablolu bağlantı yapmak, aynı zamanda da bu cihazın yine kablosuz yayın yapmasını istiyorum.
bu işlemler için bir bilgisayar kullanırsam işlem yapılabilir, fakat ben bilgisayar olmadan bu işlemi yapabilmek istiyorum.
user posted image

Diagramdan da anlaşılacağı üzere öyle bir cihaz istiyorum ki, kablosuz ağımı kurulduğu yerde hem kabloluya çevirsin, hemde kendisi ayrıca kablosuz yayın yapsın.
var mıdır böyle birşey biggrin.gif
User is offlineProfiline GitÖM
Go to the top of the page
+Quote Post
ali
mesaj Mar 13 2006, 01:18:26 AM
İleti #2

sade-sadece
Group Icon

Grup: Uzman
Nereden: bjk
Üye No.: 580

Airties 4portlu ve kablosuz modemleri var. belki işini görür

edit.
Bu modemler ADSL i alıp dağıtıyor. ama modemi varsa routeri de vardir diye umuyourm

Bu ileti ali tarafından Mar 13 2006, 01:20:20 AM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
mertkn
mesaj Mar 13 2006, 01:25:53 AM
İleti #3

Member
**

Grup: Üyeler
Üye No.: 60

Benim anladığım kadarıyla modemli bir kablosuza ihtiyaç yok burada.Sadece mevcut olan kablosuz networkun yayını alacak repeater özellikli bir Acces Point.Zaten şimdikilerinde 4 tane ethernet portları oluyor.Bu portlardanda kablolu çıkış yapabilirsiniz.Burada sadece iki AP'nin birlikte kullanılması söz konusu olacak ve yeni AP'nin ip gurubu farklı olacak.
+Quote Post
yabani
mesaj Mar 13 2006, 01:42:32 AM
İleti #4

Mafi Kalbi Gayrullah
Group Icon

@ mertkn

anladığım kadarıyla hem kablosuz yayını alıp hemde aynı zamanda kablosuz yayın yapacak bir cihaz yok.
Fakat WDS Bridge Mode özelliğine sahip bir AP alıp bununla zaten var olan yayını kabloluya çevirebilir, bu AP üzerindeki portlardan birisini de başka bir AP'ye bağlayıp bununla da kablosuz yayın yapılabilir olarak, yani tek cihaz olmasa da 2 cihaz ile olayın hallolacağını söylüyorsun.
çift cihaz da kullanabilirim, yeterki repeater özelliği kablosuz yayını bana kabloluya çevirsin. bu şekilde kablosuz yayını kabloluya çevirebileceğimizden eminseniz (daha önce böylesi bir ihtiyaç olmadığı için bilmiyorum) sorunum hallolmuş demektir biggrin.gif
+Quote Post
mertkn
mesaj Mar 13 2006, 01:57:21 AM
İleti #5

Member
**

Aslında direk wireless bridge alıp kullanmanız olayı çözer.Ama extradan repeater özelliğinin olması aynı ip numaralarını kullanarak yayını bir üçüncü kablosuz ağa ulaştırabilir.Böyle bir ihtiyacınız yoksa sizin için aşağıdaki özelliklerinde bir cihaz fevkalade işinizi görür.
AP+bridge+repeater özelliklerinin bir cihazda olmasıda mümkün.Böyle bir cihazı araştırmaya devam edeceğim.İlk planda bu cihazı buldum,bir göz atın:)
http://www.linksys.com/servlet/Satellite?c...FVisitorWrapper
+Quote Post
mertkn
mesaj Mar 13 2006, 02:21:09 AM
İleti #6

Member
**

Viewsonic WAPBR-100 802.11G Wireless Repeater Bridge

Buyrunuz,hepsi bir arada,istediklerinizin hepsini yapar.

http://cgi.ebay.com/Viewsonic-WAPBR-100-80...1QQcmdZViewItem

Verdiğim link Ebay'dan.Sadece bir örnek,TR'ye teslim olanını bulabilirsiniz.TR piyasasında böyle bir cihaz bulmakta problem olursa,ebay'dan alışveriş yapabilirsiniz.20-30 USD kargo ücreti ödeseniz dahi genede ucuza gelir.Problem açısından ben iki kez alışveriş yaptım,bir sorun çıkmadı.

Cihazın Özellikleri:
The ViewSonic WAPBR-100 three-in-one AP/Repeater with 802.11g connectivity. Extends your wireless networking options. You may use it as a Wireless Access Point for networking internal users allowing them to wirelessly share files, printers and other peripherals. Extend your WLAN range by using the WAPBR-100 as a repeater, relaying the wireless connection to remote users within the WLAN. Also acting as a bridge, the WAPBR-100 can turn your Ethernet-connected game consoles, TVs and PCs into wireless devices. This 3-in-1 box boasts a stylish, compact design that offers high performance wireless 802.11g connectivity and high-level security features.

802.11g Networking Options: Wireless Access Point; Wireless Repeater and Ethernet Bridge.

Buda orijinal linki:
http://www.viewsonic.com/support/networkin...apter/wapbr100/

Kolay gelsin:)

Bu ileti mertkn tarafından Mar 13 2006, 02:24:24 AM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
yabani
mesaj Mar 13 2006, 02:27:03 AM
İleti #7

Mafi Kalbi Gayrullah
Group Icon

bende şöyle birşey buldum, cihazın sadece 1 adet rj-45 portu varmış ama buraya bir switch bağladığımda sorun kalmayacak sanırım.
http://www.usr-emea.com/products/p-wireles...erview&loc=trky
+Quote Post
mertkn
mesaj Mar 13 2006, 02:40:34 AM
İleti #8

Member
**

Evet bu sadece Repeater olanı.İlk mesajımda söylediğim gibi buda işinizi görür.Yalnız fiyat konusunu araştırmanızı öneririm,belki bu cihaz fiyatına 3'ü bir arada olanıda alabilirsiniz,ebay'dan.Fazla özellik göz çıkarmaz:)
+Quote Post
mertkn
mesaj Mar 13 2006, 03:36:10 AM
İleti #9

Member
**

Bu arada bir şey farkettim,artık bazı normal Access Point'lerede bu bridge ve repeater özelliklerini koymaya başlamışlar,üstelik TR'de satılıyor ve fiyatları cazip seviyede.Sanırım TR'deki online mağazalardan bu özelliklere sahip olanları araştırıp,ekonomik olanını almak mümkün.

AIRTIES AP-300 ACCESS POINT
Özellikleri:Airties AP-300, 54 Mbps hızında iletişim sağlayabilen kablosuz erişim noktasıdır. Cihaz, tekrarlayıcı fonksiyonu sayesinde kablosuz ağı genişletebilme özelliğine sahiptir. AP-300’ün en dikkat çekici özelliklerinden biri de, ethernet çıkışı olan cihazların, kablosuz ağa dahil edilebilmesini sağlayan “köprü(bridge)” fonksiyonudur.

http://www.hepsiburada.com/productDetails....roductId=bd5895

D-LINK DWL-2100AP 108MBIT AIR PLUS EXTREMEG ACCESS POINT
http://www.hepsiburada.com/productdetails....oductid=bd60366

ASUS WL-330 Pocket Wireless Access Point
Kompak WL-330 sadece bir kablosuz bağlantı için access point (AP) değildir. Aynı zamanda kablosuz bridge/repeater ve kablosuz Ethernet adaptörüdür. Kablosuz ortamlarda cok daha iyi esneklik sağlar.
3ü 1arada — Access Point + Ethernet Adapter + Bridge
Pocket Access Point : Kompak ve taşınabilir
Kolay taşınabilirlik özelliği ile her zaman her yerde wireless LAN kurulumu yapabilirsiniz.
Ethernet Adapter: Esnek ve Pratik
Tüm ethernet tipi aygıtlar artık kablosuz olabilir.
Wireless Bridge : Geniş Network Alanı
Extend the coverage with tangling wires and cables
WDS Desteği
WDS (wireless distribution system) desteği
Bu gelişmiş teknoloji ile MIS profesyonelleri birden çok WLAN kurabilirler. WDS , çoklu WLAN lar arasında kablosuz direkt bağlantı kurulmasına izin verir

Sade ve Basit AP
Basit AP: Tak & Çalıştır, Sürücü Gerektirmez.
WL-330 sürücü gerektirmeyen, tak ve çalıştır özellikli AP.

Kullanıcı dostu arabirimle güvenlik sisteminin ayarlarını yapmak oldukça kolay. Daha ileri düzeyde ayar yapmak isteyen kullanıcılar ise web tabanlı arayüzü kullanabilirler.

Özellikler
İskambil kağıdı büyüklüğünde Pocket wireless access point
3ü 1arada: Access Point + Ethernet Adapter +Bridge
WDS desteği :Extend network coverage by acting as a bridge and repeater
İki güçlü ve yeni teknoloji ürünü tümleşik anten
Tak ve çalıştır özelliği

Bu cihaz çok enteresanmış iskambil kağıdı büyüklüğünde olduğundan bahsediliyor. smile.gif

http://tr.asus.com/products4.aspx?l1=12&l2...=58&modelmenu=1

Bu ileti mertkn tarafından Mar 13 2006, 03:48:36 AM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

rss Basit Görünüm Şuan: 30th September 2014 - 09:52:03 PM