left DivX Sinema Forum logo_right

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Sinema Filmleri

Kasa Önerisi

3 Sayfa V  1 2 3 >  
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
left > Kasa Önerisi, Centurion CAC-T05 Çelik Kasa 380W seperator Ayarlar V right
osmanak
mesaj Mar 14 2006, 10:25:53 PM
İleti #1

O şimdi BABA...
Group Icon

Grup: Kıdemli Üye
Nereden: Sınıf tahtasının önü...
Üye No.: 1,308

Arkadaşlar size danışmak istediğim bir konu var. Yeni kasa alacağım ve aşağıdaki kasayı çok beğendim. (Aslında mavi-siyah modeli daha güzel ama bulabileceğimi sanmıyorum sad.gif ) Sizin bu kasa hakkındaki görüşlerinizi ve varsa farklı kasa önerilerinizi almak isterim. Şimdiden yardımcı olan arkadaşlara Teşekkür Ederim.

user posted image
User is offlineProfiline GitÖM
Go to the top of the page
+Quote Post
kabus_kkk
mesaj Mar 14 2006, 10:53:41 PM
İleti #2

Kötüyüm ben kötüyüm, kötüyüm, kötüyüm...
Group Icon

Grup: Veteran
Nereden: From Hell...
Üye No.: 28,228

QUOTE(osmanak @ Mar 14 2006, 10:35 PM)
Arkadaşlar size danışmak istediğim bir konu var. Yeni kasa alacağım ve aşağıdaki kasayı çok beğendim. (Aslında mavi-siyah modeli daha güzel ama bulabileceğimi sanmıyorum sad.gif ) Sizin bu kasa hakkındaki görüşlerinizi ve varsa farklı kasa önerilerinizi almak isterim. Şimdiden yardımcı olan arkadaşlara Teşekkür Ederim.

user posted image
*

İncelemeler:
http://www.darkhardware.com/st.php?u=reviews/enlight-en7247
http://www.tomshardware.com.tr/community/s...=collapsed&sb=5
user posted image

Bu ileti kabus_kkk tarafından Mar 14 2006, 11:10:13 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
göki
mesaj Mar 14 2006, 10:56:20 PM
İleti #3

Trader Asabi Üye

Grup: Üyeler
Nereden: Ankara
Üye No.: 2,450

Bence aopen al. Arkadaşım aldı. Çok memnun bende alacağım.Ayrıca kasanın fanları sessiz diyebilirim...
+Quote Post
orboris
mesaj Mar 14 2006, 10:58:26 PM
İleti #4

.

Üye No.: 11,810

Bir tek konuyu eleştireceğim bu kasayla ilgili. USB,ses ve firewire çıkışları en altta olan kasalarda eğer kasa yerdeyse bunlara ulaşmak sorun oluyor. Eğilmek, bükülmek gerekiyor.
Kasa önerisinde bulunamayacağım, şimdiye dek hep ucuz kasaları kaliteli PSUlarla kullandım. Şu anda üzerinde 25000 kadar delik olan ilginç bir kasayı ASUS PSU ile kullanıyorum. Yalnızca şu Packard Bell'in şu kasasını görüntüsü ve bağlantı yerleri itibarıyle çok beğendiğimi yazmadan geçemiyeceğim. Tek başına edinmek mümkün müdür bilemiyorum.

user posted image
+Quote Post
nosferatu
mesaj Mar 14 2006, 11:02:24 PM
İleti #5

the man who sold the world
Group Icon

Grup: Etkin Üye
Nereden: Ankara
Üye No.: 631

Biraz daha tuzlu ancak bende 2 gün önce yeniledim kasamı smile.gif
Ve kesinlikle tavsiye ederim.

user posted image

http://www.newance.net/gb/htm/design.htm

Aslında kasa Enermax CS-028 BLUE VIPER sadece dış kısım görünümü ve bir kaç ufak tefek değişiklik var.
+Quote Post
Deutscher
mesaj Mar 14 2006, 11:30:12 PM
İleti #6

Berserker

Nereden: Adlerhorst / Valhalla
Üye No.: 1,003

3 gün önce yeni bir PC topladım. Kasayı da ASUS TA-581 aldım. Tavsiye ederim good.gif

user posted image

Bu ileti Deutscher tarafından Mar 14 2006, 11:30:50 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
tigger
mesaj Mar 15 2006, 01:21:38 AM
İleti #7

Master
Group Icon

Üye No.: 1,836

Walla herkes kendi kasasını övmüş biggrin.gif . Ben de kendi kasamı ve durumunu anlatıyım kararı sen dostum.

Kasa ASUS TA250

user posted image

Ayrıntılı bilgi

Mavi bilgisayarda 60$ + kdv gibi bir fiyatı var.

Şimdi gelelim tecrübelerime ve görüşlerime:

- Kasanın içindeki power supply 300W. Bu az görülebilir. Ama kesinlikle öyle değil. Şöyle anlatyım. Sistemim: AMD 2500+ Athlon XP, 2x512 DDR 400mhz Kingston ram, 80 GB Samsung 7200 rpm HD, 160 GB 7200 Rpm HD, Saphire Ati Radeon x1600 pro 256 MB ekran kartı. Bu kasa bu bilgisayarı 7/24 hiç bir sorun olmadan çalıştırıyor. Bilgisayar sürekli dl yaptığı için 7/24 açık. Üstelik oldukça sık olarak sistemi zorlayan Doom 3 ve Far Cry gibi oyunları uzun süreler boyunca oynamama rağmen herhangi bir kitlenme sorunu olmuyor.

- Gelelim ikinci önemli konuya. Isı. Kasada ki ısı sirkülasyonu gayet güzel sağlanmış. Yan kapak da oldukça fazla sayıda küçük delik var ve bunlar kasanın gayet iyi hava almasını sağlıyor. Ön bölgede ise Büyük sayılabilcek bir ızgara var. Kasa kendine ait 2 adet fanla geliyor. Fakat bu fanlar az da olsa gürültülü sayılabilir. Ben sadece 1 tanesini çalıştırıyorum. Gürültü sorununu da kendiniz sessiz bir fan alarak çözebilirsiniz. O kadar öenmli değil yani. Bütün bu saydıklarımla beraber bilgisayar hiç kapanmamasına rağmen sistem sıcaklığı 30-32 derece arasında değişiyor. Yani gayet makul değerlerde.

- Son olarak kasanın ön tarafında 4 adet usb, kulaklık mikrofon gibi ihitiyaç duyulan her türlü giriş mevcut.

İşte bunlar benim TA250 ile olan tecrübelerim. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Saygılar.

Bu ileti tigger tarafından Mar 15 2006, 01:24:40 AM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
goner
mesaj Mar 15 2006, 01:44:28 AM
İleti #8

Advanced Member

Üye No.: 12,833

üstteki resimdeki kasada arka tarafta 2 adet fan var ve çok gürültülü (asus olan ) ve de çok hafif bir kasa

ben aopen kullanıcısım gayet memnunum içi geniş extra fan takmak gerktiğinde rahatlıkla takılabiliyor içerisinde baca olayıda var işlemcinin üzerine denk geliyor bu tabiki isteğe göre çıkartılabiliyor

Bu ileti goner tarafından Mar 15 2006, 01:49:16 AM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
Bishop
mesaj Mar 15 2006, 06:07:52 AM
İleti #9

Derin
Group Icon

Nereden: İzmit
Üye No.: 1,389

Eğer elin yatkınsa çok pahalı olmayan büyük bir kasa al ve baştan aşağıya mod'la yani kes biç zevkine göre hem hayalindeki kasaya sahip olursun hemde tek olur başka biri gördüğünde "aaa benim kasamdan" demez:)
Eğer uğraşamam dersen alacağın kasanın dışına değil içine bak çünkü senin işin tümüyle kasanın içinde..
+Quote Post
osmanak
mesaj Mar 15 2006, 06:41:46 AM
İleti #10

O şimdi BABA...
Group Icon

Arkadaşlar çok sağolun. Bahsettiğim kasasyı tercih etmekte çeşitli sebepler var. Öncelikle PSU'su sıradan kasalara göre daha güçlü görünüyor. Ayrıca Hdd, DVD-ROM gibi donanımları takarken vida kullanılmıyormuş. Bir diğer güzellik ise soğutma bakımından gayet iyi bir kasa olduğunu donanımhaber forumlarında okumuştum. Ancak yukarıda da dediğim gibi benim için asıl önemli olan sizin tecrübeleriniz, deneyimleriniz.

@Bishop usta aslında bahsettiğin meseleyi düşünmedim değil. Ancak bunu yapmak için ne yeterli donanıma ne de zamana sahibim. Aynı zamanda yeterli teknik bilgim de yok sad.gif Ama zaten elimdeki kasayı satmayacağım. Yaza doğru arkadaşlarla üzerinde ne gibi değişiklikler yapılabileceğini planlıyorum da biggrin.gif (Balyozla darbe alırsa hala çalışır mı, acaba ortadan ikiye kessem içinden kurt çıkar mı gibi... biggrin.gif )
+Quote Post
BuRaK
mesaj Mar 15 2006, 07:22:44 AM
İleti #11

!!??
Group Icon

Grup: Veteran
Üye No.: 25,393

osmanak resimde sorduğun kasa gerçekten Cooler Master olmasından ötürü güzel bir kasa,Psu suda gerçek 380 watt CM.
Almanı öneririm,Tabi Aopen h600b de çok güzel ve kaliteli kasa aopende öneririm...
+Quote Post
Bishop
mesaj Mar 15 2006, 09:24:44 AM
İleti #12

Derin
Group Icon

Nereden: İzmit
Üye No.: 1,389

QUOTE(osmanak @ Mar 15 2006, 05:51 AM)
Arkadaşlar çok sağolun. Bahsettiğim kasasyı tercih etmekte çeşitli sebepler var. Öncelikle PSU'su sıradan kasalara göre daha güçlü görünüyor. Ayrıca Hdd, DVD-ROM gibi donanımları takarken vida kullanılmıyormuş. Bir diğer güzellik ise soğutma bakımından gayet iyi bir kasa olduğunu donanımhaber forumlarında okumuştum. Ancak yukarıda da dediğim gibi benim için asıl önemli olan sizin tecrübeleriniz, deneyimleriniz.

@Bishop usta aslında bahsettiğin meseleyi düşünmedim değil. Ancak bunu yapmak için ne yeterli donanıma ne de zamana sahibim. Aynı zamanda yeterli teknik bilgim de yok sad.gif Ama zaten elimdeki kasayı satmayacağım. Yaza doğru arkadaşlarla üzerinde ne gibi değişiklikler yapılabileceğini planlıyorum da biggrin.gif (Balyozla darbe alırsa hala çalışır mı, acaba ortadan ikiye kessem içinden kurt çıkar mı gibi... biggrin.gif )
*

Sen kasanı iç donanımını iyice incelemişsin ve beğenmişsin yukarıda da dediğim gibi önemli olan bu, inşallah memnun kalır ve güle güle kullanırsın wink.gif
ama bi gün senide bekleriz aramıza gleam.gif
+Quote Post
necro
mesaj Mar 15 2006, 12:39:01 PM
İleti #13

Ulquiorra Schiffer
Group Icon

Üye No.: 17,968

Paran varsa Feel Hurricane yada Feel Hurricane II al derim.Eğer ona o kadar para veremem dersen Asus T231 yada Aopen tercih et hepsi iyi kasadır
+Quote Post
Deutscher
mesaj Mar 15 2006, 06:45:29 PM
İleti #14

Berserker

Nereden: Adlerhorst / Valhalla
Üye No.: 1,003

ASUS TA-581'i aldığım gün önce tigger'in ASUS TA-250 modeli dikkatimi çekmişti. Ancak bundan sonra Floppy sürücü kullanmam diye bu kasayı tercih etmemiştim. (çünkü ön kısmında floppy sürücü için tasarlanmış bir kısım var. Bakınız tigger'in iletisindeki şekil)

ASUS TA-581'i alıp, eve getirdim. Ama floppy sürücüsü satın almadığım için tuhaf bir burukluk oldu içimde biggrin.gif İhtiyaç duymadım floppy'ye. Çok uzun zamandır kullanmıyorum zaten. Evde disketten eser yok.. Ama yaklaşık 20 senedir kullandığım donanımdan da vazgeçmek istemedim ve gidip, siyah renkli bir floppy sürücü satın aldım (7$) wub.gif

Konuyla teknik yönden direkt alakası yok ama aklıma geldi, paylaşayım dedim smile.gif
+Quote Post
osmanak
mesaj Mar 15 2006, 07:10:27 PM
İleti #15

O şimdi BABA...
Group Icon

@Deutscher Asus'lar da iyi kasalar ancak ben Coolmaster'da karar kıldım.

@necro Feel Hurricane kasaların önündeki o kocaman fan beni korkuttu desem yalan olmaz aslında. Hem pek janjanlı bir şey üstad yaa smile.gif Yine de öneri için Teşekkür Ederim.

Öneride ve yorumda bulunan tüm dostlara TEŞEKKÜR EDERİM!!!
+Quote Post
3 Sayfa V  1 2 3 >
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

rss Basit Görünüm Şuan: 23rd October 2014 - 06:28:27 AM