left DivX Sinema Forum logo_right

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Sinema Filmleri

"Adını hatırlayamadığım bir film" başlığı

420 Sayfa V « < 121 122 123 124 125 > »   
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
left > "Adını hatırlayamadığım bir film" başlığı seperator Ayarlar V right
RaveN
mesaj Jan 22 2009, 09:33:06 PM
İleti #1831

Murat Tolga Şen
Group Icon

Grup: Sinefil
Üye No.: 625

QUOTE(EvilDUTCH @ Jan 18 2009, 02:42:29 AM) *
Benim adını anımsayamadığım filmin konusu anımsayabildiğim kadarıyla şöyle :

Çölde yaşayan 1 arap var, ki büyük olasılıkla bedevi. 1 gün bu adama 1 kaçak geliyor, bedevi adamı misafir ediyor ve kısa süre sonra kaçağı kovalayanlar bedevinin mekanına geliyorlar. Bedevi de kovalayanlara "bu adam benim misafirim, kendisi gitmek istemedikçe ben misafirimi koyvermem" dese de, kaçak 1 biçimde bedevinin yanından alınıp götürülüyor. Orda kavga dövüş mü vardı, diplomasi mi vardı hiç anımsamıyorum !

Bu bedevi, "ben misafirime sahip çıkarım" tribine bağlayıp, devesine atlayıp, kılıcını kuşanıp "kovalayanların" izini sürmeye başlar, bu sırada susuz kalıp devesini keser, devesinin kanını içer, vesaire...

Ben bu filmin adını anımsayamıyorum. Tahminimce forumda bu filmi izlemiş olan pek çok arkadaş vardır. Yardımcı olursanız sevinirim...

Sanırım aradığınız film şu:
IMDB
» Tuareg - Il guerriero del deserto (1984)

Tuareg - Il guerriero del deserto (1984)
Yönetmen: Enzo G. Castellari
Tür: Adventure
Ülke: Spain,Italy,Israel
Dil: English,Italian
Konu: In a desolate section of the Sahara once ruled by the French, two thirsty men stumble into the camp...
Süre: Italy:95 min | Spain:97 min | USA:97 dk
Oyuncular (ilk 5) : Mark Harmon, Luis Prendes, Ritza Brown, Paolo Malco, Aldo Sambrell

IMDB: http://imdb.com/title/tt0086484/

Edit: Soru sahibi banlanmış doh.gif Neyse, en azından başka merak eden olursa işine yarayabilir.

Bu ileti RaveN tarafından Jan 22 2009, 10:31:15 PM yeniden düzenlenmiştir.
User is offlineProfiline GitÖM
Go to the top of the page
+Quote Post
Belbo
mesaj Jan 28 2009, 11:53:41 PM
İleti #1832

Batıl inanç uğursuzluk getirir
**

Grup: Üyeler
Nereden: Foucault
Üye No.: 63,382

Bir okul gezisi filmi vardı. Bir sebepten dolayı yaramaz öğrenciler Washington'a geziye gönderiliyorlardı. Bu öğrencilerin arasında çok şişman birisi vardı ve sarı saçlı, zenci bir japon ile sevgili olmak veya evlenmek istiyordu. Geziye gittikleri otelde asansör kapısı açılınca bu kızı karşısında görmüştü.
+Quote Post
Hellraiser
mesaj Jan 29 2009, 12:36:30 AM
İleti #1833

Luftwaffe Fighter Ace
Group Icon

Grup: Etkin Üye
Nereden: Kocaeli
Üye No.: 50,162

@Belbo
IMDB
» Senior Trip (1995)

Senior Trip (1995)
Yönetmen: Kelly Makin
Tür: Comedy,Adventure
Ülke: Canada,USA
Dil: English
Slogan: Stupid tricks. Outrageous chaos. Total destruction. They're taking it on the road.
Konu: While on detention, a group of misfits and slackers have to write a letter to the President explaining what is wrong with the education system...
Süre: 91 dk
Oyuncular (ilk 5) : Matt Frewer, Valerie Mahaffey, Lawrence Dane, Tommy Chong, Jeremy Renner

IMDB: http://imdb.com/title/tt0113936/

divxplanet.gif
+Quote Post
Belbo
mesaj Jan 29 2009, 03:07:41 AM
İleti #1834

Batıl inanç uğursuzluk getirir
**

Nereden: Foucault
Üye No.: 63,382

Arkadaşlar bu ne hızdır, nasıl bir hizmettir böyle smile.gif 3'te 3 yardımcı oldunuz. Teşekkür ederim Hellraiser.
+Quote Post
pygmalion
mesaj Jan 29 2009, 03:58:03 AM
İleti #1835

Master

Nereden: Cosmos
Üye No.: 41,734

Afrika çöllerinde ve saraylarında ( tahmini tunus veya cezayir)geçen mistik bir hikaye, küçük zenci bir erkek çocuğu oynuyordu, binbir gece masalları tadında ama oldukça gerçekçi çöl kumları arasıda geçen bir hikayeydi, Filmihatırlayan arkadaşlar varmı acaba ?
+Quote Post
megablast
mesaj Jan 29 2009, 06:55:23 AM
İleti #1836

" .. sehnsucht .. "
Group Icon

Grup: Uzman
Nereden: Planet Earth
Üye No.: 975

QUOTE(doctor_jivago @ Jan 14 2009, 03:15:34 PM) *

Çok küçükken izlemiştim...
1- Bir ev var; evde de bir aile. Her şey normalken bir gün uyandıklarında evin çevresinin çelikten bir duvarla kaplı olduğunu görüyorlar. Kapıyı açıyorlar, karşılarına çelik duvar çıkıyor. Pencereyi açıyorlar yine aynı. Ve ev gitikçe ısınmaya başlıyor... Sonradan anlaşılıyor ki, meğer bu ev oyuncak evmiş ve içindeki aile de oyuncak bebeklermiş. Ev de, oyuncağın sahibi çocuk, evi fırına koyduğu için ısınıyormuş. O çelik duvar da fırının iç kısmıymış...

2- Konusunu tam haırlamıyorum. Kovboyların olduğu zamanlarda geçiyor. Bir kadın var. Sanırım tecavüze uğradığı için erkek kılığına girip inzivaya çekiliyor. Çevredeki herkes bunu gerçekten erkek sanıyor. Sonra bir kadın, kahramanımızı gerçekten erkek zannedip aşık oluyor. vs vs...

Bu filmlerin isimlerini bilen var mı?

Sevgili doktor_jivago,
İlk sorunda tarif ettiğin film inan bana bugün 30'lu yaşlarını yaşayan her bireyin beynini kemiriyordur.
Aradım taradım ve en nihayetinde buldum. Cevabı Hammer House Of Mystery And Suspense serisinde bir bölüm olan Child's Play.
IMDB
» "Hammer House of Mystery and Suspense" (1984) TV series

poster yok
Tür: Horror,Mystery,Sci-Fi,Thriller
Ülke: UK
Dil: English
Süre: 90 dk
Oyuncular (ilk 5) : Dirk Benedict, Deborah Raffin, Barbi Benton, David Carradine, Mary Crosby

IMDB: http://imdb.com/title/tt0147770/

Filmi tekrar hatırlamak isteyen arkadaşlar için buyrun linklerini de veriyorum.
Tıklayıp izleyebilirsiniz.

Hammer House Of Mystery And Suspense - Child's Play
1.Bölüm 2.Bölüm 3.Bölüm 4.Bölüm
5.Bölüm 6.Bölüm 7.Bölüm 8.Bölüm

Böylece bir çocukluk dönemi kabusumuzu daha hatırlamış ve çözmüş olduk sevgili divxplanet dostları.
biggrin.gif

Bu ileti megablast tarafından Jan 29 2009, 07:34:28 AM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
oldman
mesaj Jan 29 2009, 10:49:30 AM
İleti #1837

sinemasever
**

Üye No.: 50,813

merhaba arkadaşlar Zaloğlu Rüstem'i anlatan bir film arıyordum. yıllar önce yaklaşık 12-13 yıl önce Ramazan ayında Kanal D'de izlemiştim. Sanırım İran yapımı bir filmdi ama tem emin değilim. Türk filmi olmadığından eminim ama.

Bu ileti zisxiri tarafından Jan 29 2009, 10:54:42 AM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
Kastore
mesaj Jan 30 2009, 06:05:55 PM
İleti #1838

Adanian boy without your names...
**

Nereden: Monitör karşısı.
Üye No.: 63,736

Ben bu filmi bulmayı pek ummuyorum çünkü anlatamayacağım...

Film bir soygun çetesi gibi bir şeyin etrafında dönüyordu. Filmden hatırladığım en önemli sahne, bir tuvalette çetenin bir elemanın boynunu kırıyorlardı, hani şu bilindik, boynu çevirerek kırma sahnesi ama, izlediğim fimler içerisinde, ilk defa bu filmde öyle anlık cart kırdın oldu bitti şeklinde geçiştirmemişlerdi...

Boynu kırılan kişi doğal olarak soluk alamıyor, ağzından salyalar sarkıtıyor, köpükler çıkarıyordu, diğerleri de onu tuvalletten çıkarmaya çalışıyordu...

Sonra aynı çete içerisinde genç bir eleman vardı, sürekli aletinin büyüklüğünden falan bahsediyordu, cinsel göndermeler yapıyordu. Sonra nasıl yasadışı bir adam oldugunu anlatıyordu, çocuk yaşlarda bir sevgilisinin olduğunu, sürekli onunla seviştiğini, bir gün sevgilisinin babasının onları bastığını, ve onu öldürdüğünü anlatıyordu sanırım...

Tek hatırlayabildiğim bunlar filmden smile.gif
+Quote Post
liber arce
mesaj Feb 1 2009, 10:54:56 PM
İleti #1839

Master
Group Icon

Grup: Veteran
Üye No.: 61,894

Engin İnal'ın Kore Tugayı'ndaki bir Türk subayını oynadığı bir televizyon filmi vardı. Adını hatırlayan çıkar mı acaba?
+Quote Post
The Ghost
mesaj Feb 6 2009, 09:41:56 AM
İleti #1840

Member
**

Üye No.: 11,359

Mrb. arkadaşlar. Yaklaşık 2 sene önce Kanal D de izlediğim bir filmdi. Konusunu hayal mayal hatırlıyorum. Üniversitede çalışan bir profesöre isimsiz bir not gelerek belli bir tarihte belli bir saatte öleceği bildiriliyor. Öleceği söylenen o saate (saat gece 10 diye hatırlıyorum.) kadar bu olayı çözmeye çalışıyor. Üniversitede gözlüklü salak görünen bir öğrencisi de vardı. Yaptığı hareketlerden notu onun gönderdiğinden şüphelenmeye başladı. Yanlış hatırlamıyorsam genç bir kızı da vardı adamın. Son final sahnesi depo gibi bi yerde bitiyordu. Hatırlayabildiklerim bunlar. Umarım bu filmi bilen vardır. Çok aramama rağmen bulamadım. Şimdiden teşekkür ediyorum.
+Quote Post
lovend
mesaj Feb 11 2009, 12:01:19 AM
İleti #1841

Member
**

Üye No.: 66,329

QUOTE(The Ghost @ Feb 6 2009, 09:41:56 AM) *

Mrb. arkadaşlar. Yaklaşık 2 sene önce Kanal D de izlediğim bir filmdi. Konusunu hayal mayal hatırlıyorum. Üniversitede çalışan bir profesöre isimsiz bir not gelerek belli bir tarihte belli bir saatte öleceği bildiriliyor. Öleceği söylenen o saate (saat gece 10 diye hatırlıyorum.) kadar bu olayı çözmeye çalışıyor. Üniversitede gözlüklü salak görünen bir öğrencisi de vardı. Yaptığı hareketlerden notu onun gönderdiğinden şüphelenmeye başladı. Yanlış hatırlamıyorsam genç bir kızı da vardı adamın. Son final sahnesi depo gibi bi yerde bitiyordu. Hatırlayabildiklerim bunlar. Umarım bu filmi bilen vardır. Çok aramama rağmen bulamadım. Şimdiden teşekkür ediyorum.

forum resmi "5ive Days to Midnight" (2004)
Yönetmen:Michael W. Watkins

Yapım : 2004
Ülke : Amerika Kanada
Tür : Action
Süre : 210 dakika
IMDB Puan : 6.6/10 imdb
IMDB : http://www.imdb.com/title/tt0386907/

A.K.A
5 Days to Midnight : USA), alternative spelling
Oyuncular
Timothy Hutton - J.T. Neumeyer
Randy Quaid - Irwin Sikorski
Kari Matchett - Claudia Whitney

Aradığın bu olabilirmi bilmiyorum. Ama film değil mini dizi. Konusu ve finali söylediğin gibi.L...
+Quote Post
lovend
mesaj Feb 11 2009, 12:32:37 AM
İleti #1842

Member
**

QUOTE(bashkentli @ Jan 4 2009, 02:50:04 PM) *

Bende Bruce Willisin bir filmini arıyorum.
Mafya için tetikçi yetiştiren Bruce, gelen acemiyi eğitirken rehbere bir bıçak atıyor ve çıkan ismi öldürmesini söylüyor. Çıkan kız paranoyak birisi, fark ediyor ve çelik yelek alıp kurtuluyor. Bruce çırağa kızıyor ve bir kafasına bir kalbine atış yapıp işi garantiye al falan diyor.
Hatırladıklarım bunlar ama filmin adını bulamadım sad.gif
Yardımcı olursanız şimdiden teşekkürler.
kolay gelsin...

edit: Düzgün Türkçe kullanmaya özen gösteriniz.

Ben öyle bir film hatırlıyorum. Ama başrolde James belushi oynuyordu.
Hatun garip biriydi herşeyi kitap okuyarak öğreniyordu. Buzdolabı bozuluyordu kitaptan tamir etmeyi öğrenip işini görüyordu.L...
Filmin adı; Angel's Dance
Altyazısını sitede bulamadım ama imdb linki bu: http://www.imdb.com/title/tt0159995/

Bu ileti lovend tarafından Feb 11 2009, 12:52:35 AM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
manas
mesaj Feb 11 2009, 12:37:03 AM
İleti #1843

Member
**

Nereden: Hayaller ülkesinden
Üye No.: 66,135

Selamlar benim aradağım ortalama 7-8 sene öncesine ait bir asya filmi.Konu okulda geçiyor hocaların özel güçleri var su bükme gibi.Okulda herkesin bir grubu vardı güreşçi ,baseball grubu,karate vs. final dövüşünü hatırlıyorum sadece yağmurlu bir havada çılgınlar gibi kung-fu yapıyorlardı bizim has elaman ile kötü hoca smile.gif en sonunda bizim has elman su bükmeyi öğrenip bir güzel pataklıyordu hocayı.Aklıma gelenler bu kadar şimdiden teşekkürler.
+Quote Post
MaSiVa
mesaj Feb 11 2009, 12:39:07 AM
İleti #1844

A moment to remember
**

Nereden: Mavera
Üye No.: 64,252

Arkadaşlar ben filmi tam hatırlamıyorum,ama hatırladığım sahneler şöyle;film bir banka soygununu ele alıyor.Doberman köpekleri eğitilip banka soygununda kullanılıyordu.Filmi googlede araştırmama rağmen bulamadım,şayet yardım eden olursa sevinirim.

Not:köpekler yazınca biraz garipsedim unsure.gif
+Quote Post
lovend
mesaj Feb 11 2009, 12:51:18 AM
İleti #1845

Member
**

QUOTE(abxx @ Feb 11 2009, 12:39:07 AM) *

Arkadaşlar ben filmi tam hatırlamıyorum,ama hatırladığım sahneler şöyle;film bir banka soygununu ele alıyor.Doberman köpekleri eğitilip banka soygununda kullanılıyordu.Filmi googlede araştırmama rağmen bulamadım,şayet yardım eden olursa sevinirim.

Not:köpekler yazınca biraz garipsedim unsure.gif

sanırım aradığın film bu sayfada. Daha önceden verilmiş.L...
http://forum.divxplanet.com/index.php?show...2388&st=735

Bu ileti lovend tarafından Feb 11 2009, 12:52:06 AM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
420 Sayfa V « < 121 122 123 124 125 > » 
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

rss Basit Görünüm Şuan: 19th September 2014 - 05:44:35 AM