left DivX Sinema Forum logo_right

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Sinema Filmleri

Çocuk Filmleri

Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
left > Çocuk Filmleri, Eski TRT yılları seperator Ayarlar V right
DurunSizKardessiniz
mesaj Aug 20 2006, 04:41:14 PM
İleti #1

Grup: Yeni Üye
Üye No.: 60,706

Arkadaşlar bilmiyorum hala hatırlayanlar var mı eskiden pazar sabahları trt'de çocuk filmleri olurdu ne zamandır düşünüyorum acaba biryerlerden bulabilir miyim o filmleri diye en sonunda sizlere sorayım dedim örneğin aklımda kalanlar bir adam vardı korkusuz hiçbirşeyden korkmazdı en sonunda bir şatoya kapatıyorlardı bunu şatoda korkunç iskeletler felan yine de korkmuyordu bu adam en sonunda uyurken bir kova canlı balığı üstüne döküyorlardı ve balıklar zıpladıkça bu uyku sersemi uyanıp korkuyordu ve korkamama hastalığını yeniyordu aşk böceği herbie vardı bunun gibi filmler vardı çocuk maceraları aklınızda kalanları aktarırsanız veya kaynak site gösterirseniz çok işimize yarar belki benim gibi başka arkadaşlar da vardır
User is offlineProfiline GitÖM
Go to the top of the page
+Quote Post
Bob le Flambeur
mesaj Aug 20 2006, 10:22:34 PM
İleti #2

Kumarbaz Bob

Grup: Üyeler
Üye No.: 52,532

divxplanet imagedivxplanet imagedivxplanet image

Eskiden derken hangi yılları kastettiğinizi bilmiyorum ama ilkokul yıllarımdan (80'lerin ikinci yarısı) hatırladığım bir yaz tatili var. TRT, çocuklara özel bir yaz programı hazırlamıştı. Hafta içi her gün öğle saatlerine kadar bir sürü çizgi film verilirdi. Çizgi filmlerin ardındansa Walt Disney yapımı bir film başlardı. Yukarıda afişlerini gördüğünüz tarzda 70'li yıllardan kalma filmler. Üzerinden neredeyse 20 yıl geçmiş. Doğal olarak hiçbirinin isimlerini hatırlamıyorum. IMDb'de bir tek yukarıdakileri bulabildim. Onlar da Kurt Russell'ın filmleri oldukları için, onun filmografisine bakarak. O zamanlar, bu filmler arasında en sevdiğim, The Computer Wore Tennis Shoes olmuştu. Okulun en tembel öğrencisi, bir bilgisayarı kurcalarken elektrik çarpıyor ve bilgisayardaki tüm bilgiler bu şanslı veledin beynine yükleniyordu. Böylece bu tembel çocuk bir anda dünyanın en zeki insanına dönüşüyordu.

Bunların dışında da pek çok film hatırlıyorum tabii ama hepsi yarım yamalak. O hiçbir şeyden korkmayan adamı ben de hatırlıyorum mesela. Onun dışında, yine bu filmlerden birinde bir çocuk vardı; bir serüven kitabı okurken uyuyakalıyordu. Uyandığında ise kendini kitabın içinde buluyordu.

Böyle şirin şeker filmlerdi işte. Belki şimdi izlesem, bir şeye benzetemem hiçbirini ama o yıllarda bayılırdım hepsine. Güzeldi 80'lerde çocuk olmak. Çocuklara yönelik, çizgi filmler daha güzeldi, filmler daha güzeldi, programlar daha güzeldi. Belki bizim de bilgisayar oyunlarımız falan yoktu ama yine de güzeldi 80'lerde çocuk olmak...
+Quote Post
gencgiyen
mesaj Aug 20 2006, 10:28:27 PM
İleti #3

Member
**

Nereden: Ankara
Üye No.: 26,548

QUOTE(Bob le Flambeur @ Aug 20 2006, 11:22:34 PM) *

Bunların dışında da pek çok film hatırlıyorum tabii ama hepsi yarım yamalak. O hiçbir şeyden korkmayan adamı ben de hatırlıyorum mesela. Onun dışında, yine bu filmlerden birinde bir çocuk vardı; bir serüven kitabı okurken uyuyakalıyordu. Uyandığında ise kendini kitabın içinde buluyordu.

The Neverending Story
+Quote Post
Bob le Flambeur
mesaj Aug 20 2006, 10:45:20 PM
İleti #4

Kumarbaz Bob

Üye No.: 52,532

QUOTE(gencgiyen @ Aug 20 2006, 11:28:27 PM) *

QUOTE(Bob le Flambeur @ Aug 20 2006, 11:22:34 PM) *

The Neverending Story

The Neverending Story'yi biliyorum. O değildi yukarıda bahsettiğim. Yine bir Walt Disney filmiydi ve çocuğun okuduğu kitap da tarihsel bir serüven kitabıydı. Yani bir tür geçmişe yolculuk filmiydi.
+Quote Post
umudovski
mesaj Aug 20 2006, 10:49:18 PM
İleti #5

Avukat
Group Icon

Grup: Veteran
Üye No.: 21,548

3 filmi de hatırlıyorum. Sinefili olacağımız çocukluktan belliymiş. tongue.gif
+Quote Post
maverick5
mesaj Aug 20 2006, 11:04:04 PM
İleti #6

Advanced Member

Üye No.: 746

Hafta sonları dünya klasikleri serisi adı altında çıkıyordu sanırım. Pazar günleri olabilir. Hiçbir şeyden korkmayan adam, Kurbağa Prens, Uyuyan Güzel, Hansel ve Gretel....gibi seriler yayınlanıyordu. Çok beğenerek izliyordum. Her farklı hikayede aynı karakterler tarafından canlandırılıyordu.
+Quote Post
DurunSizKardessiniz
mesaj Aug 21 2006, 01:04:04 AM
İleti #7

Üye No.: 60,706

sanırım 85 - 90 yılları arasındaydı cumartesi veya pazar olduğundan eminim hafızamda çok güzel filmler olarak kalmışlar sihirli fasulye hansel gratel gibi örnekleri de sıralayabiliriz ama böyle bilindik olmayan filmler de çıkardı belli bir dönem her haftasonu mutlaka yayınlanırdı nette biraz araştırdım ama hiçbir bilgiye rastlamadım hmm garip sizlerden de ''izledim'' ''biliyorum'' desteği almasaydım çocukluk hayallerim miydi diye düşünmeye başlayacaktım smile.gif yardımlarınız için teşekkürler sanırım hafızamı zorlamaya devam etmeliyim birşeyler bulursam yine burdan sizlerle paylaşırım wink.gif
+Quote Post
sadeceali
mesaj Aug 21 2006, 01:44:36 AM
İleti #8

ESB
Group Icon

Grup: Etkin Üye
Üye No.: 842

Yazdıklarınızın çoğunu izledim bende, ne güzel şeyler izlemişiz ama o zamanlar izlediğim aile filmlerinin hiç birinin adını hatırlayamıyorum bende sad.gif Aklımda kalan bi kaç film şöyle, bir tanesi ormanda yaşayan cüceler bunlar baya baya küçükler özel adlarıda vardı bunların, bir tanesi çocuklarla iletişime geçip kendi gibi olan diğer minik canlıları arıyordu -yazarken aklıma geldi böyle bi dizide vardı sanırım biggrin.gif insanlar dünyadan geliyor ama geldikleri gezegende çok ufak kalıyorlardı onunda adını anımsamıyorum.
Diğer film ise anneleri olmayan çocukların başına gelecek anne adayının başına gelenler ve çocukların babasının seçtiği kişiyi değilde ya gerçek annelerini ya da bakıcılarını babalarına bağlamak istemeleri ile iligli klasik filmlerdendi.
+Quote Post
ritel
mesaj Sep 6 2007, 11:32:04 PM
İleti #9

Master
Group Icon

Grup: Kıdemli Üye
Üye No.: 55,472

QUOTE(DurunSizKardessiniz @ Aug 21 2006, 02:04:04 AM) *

sanırım 85 - 90 yılları arasındaydı cumartesi veya pazar olduğundan eminim hafızamda çok güzel filmler olarak kalmışlar sihirli fasulye hansel gratel gibi örnekleri de sıralayabiliriz ama böyle bilindik olmayan filmler de çıkardı belli bir dönem her haftasonu mutlaka yayınlanırdı nette biraz araştırdım ama hiçbir bilgiye rastlamadım hmm garip sizlerden de ''izledim'' ''biliyorum'' desteği almasaydım çocukluk hayallerim miydi diye düşünmeye başlayacaktım smile.gif yardımlarınız için teşekkürler sanırım hafızamı zorlamaya devam etmeliyim birşeyler bulursam yine burdan sizlerle paylaşırım ;)

aradığın film "The Boy Who Left Home to Find Out About the Shivers" 80 ler sonunda çıkan bir kuşakta yayınlanmıştı.imdb.com da "Faerie Tale Theatre" diye aratırsan bu kuşakta yayınlanan bütün filmleri bulursun.
+Quote Post
ahmetnemci
mesaj Sep 7 2007, 12:51:40 AM
İleti #10

Member
Group Icon

Nereden: İstanbul
Üye No.: 63,209

Yıllar önce izlediğim filmlerin afişlerini görmek hoş bir nostalji oldu. TRT'nin sabah kuşağındaki filmleri hiç kaçırmazdım. Zaten başka alternatifimiz yoktu ki! (TRT ve BETA)
+Quote Post
overseas
mesaj Sep 7 2007, 11:05:25 AM
İleti #11

"...Once again the animals rules the world..."

Üye No.: 22,411

offtp.gif

Bir yıl sonra cevap gelmiş. Şaşırdım baya. Nerden bulundu bu başlık onuda anlamadım smile.gif
+Quote Post
ritel
mesaj Sep 7 2007, 11:29:28 AM
İleti #12

Master
Group Icon

QUOTE(overseas @ Sep 7 2007, 12:05:25 PM) *

offtp.gif

Bir yıl sonra cevap gelmiş. Şaşırdım baya. Nerden bulundu bu başlık onuda anlamadım smile.gif

öylesine 80li yıllar diye aratıyordum karşıma bu çıktı.80ler le ilgili adını çıkaramadığınız filmler varsa yardımcı olmaya çalışırım.
+Quote Post
therionboy
mesaj Apr 14 2009, 02:23:11 PM
İleti #13

Üye No.: 75,678

uzun zamandır bu seriyi arıyordum-çocuklugumda az cok aklımda kalmıstı hıc bıseyden korkmayan adamın şatoyua kapatılması ve buzlar kralıcesnın zalımlıklerı kıbrıtcı kız...ve doıgerlerı.
allah razı olsun bu konuyu acan arkadastan ve Faerie Tale Theatre bu serının adını veren arkadastan suan ındırıyorum torrentten cok tskler.
+Quote Post
ritel
mesaj Apr 14 2009, 02:53:13 PM
İleti #14

Master
Group Icon

İki yıl önce yolladığım ilk iletim(sayılır) için, başka bir ilk iletisini yollayan arkadaştan teşekkür alıyorum. smile.gif O filmlerin bir çoğu aklımda."Sihirli Fasulye",Korkuyu Arayan Çocuk", "Rapunzel","Uyuyan Güzel".Hey gidi günler.
+Quote Post
umudovski
mesaj Apr 14 2009, 03:01:23 PM
İleti #15

Avukat
Group Icon

Grup: Veteran
Üye No.: 21,548

offtp.gif

@DurunSizKardessiniz, nickiniz tek kelime ile dahiyane ve harika ötesi ama avatarınız ne yazık ki çok korkunç ve nickinize hiç uymuyor. smile.gif

Rahmetli dayım ve annem hep alay ederdi biz çocuklarıyla. biggrin.gif Yine kedi köpek at eşek filmi mi izliyorsunuz diye. Şimdi kalmadı o güzel filmlerin tadı yahu. sad.gif

+Quote Post
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

rss Basit Görünüm Şuan: 20th October 2014 - 03:01:34 PM