left DivX Sinema Forum logo_right

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Sinema Filmleri

Kalınan Yerden Devam Etme

3 Sayfa V  1 2 3 >  
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
left > Kalınan Yerden Devam Etme seperator Ayarlar V right
vanhelsing
mesaj Oct 1 2006, 01:46:41 PM
İleti #1

Yeom Yang.
Group Icon

Grup: Uzman
Üye No.: 22,762

Forumumuzda çoğu yerde sorulan bir soru.Örneğin; BitComet 'te sürüm değişikliği yapacağım, kaldığım yerden nasıl devam edebilirim?Şeklinde sorular çoğunlukta. smile.gif Ya da diğer bir programdan başka bir programa aktarıp nasıl devam edebilirim? Şeklinde gelen bazı sorular oluyor.Ben sürüm değişikliği için olan problemin çözümünden bahsedeceğim.Diğer türlü devam edebilme yönteminde de pek fark yok.

Programımız BitComet olsun.(Diğer programlarda da devam edebilme yöntemi hemen hemen aynıdır)Öncelikle 0.70'in stabil bir sürüm olduğunu belirteyim.Daha yüksek sürümler o kadar da güzel değil.Anlatacağım yöntem biraz uzun olabilir, ancak sürüm değişikliği yapacağım sıralarda devam edilmesi gereken bir dosya olduğunda hep bu yöntem ile problemimi hallediyorum.Sizlerle paylaşmak istedim.

1 .İnen dosyanızı durdurduktan sonra,programı kapatın ve C/Program Files/BitComet/Downloads klasörü içerisindeki tüm dosyaları bir yere kopyalayın.Kopyalamayı sakın gözden kaçırmayın, çünkü devam edebilme açısından anahtar niteliği taşıyor. smile.gif

2 . BitComet 'te dosyayı indirmenizi sağlayan, ilgili Torrent sitesi'nden indirilen .torrent dosyasını silmeyin.O da lazım olacak.Ayrıca bir şeyi daha belirteyim, BitComet için kullandığınız özel bir port numarası varsa, yani modemden açtığınız bir numara.O port numarasını da bir yere not edin.

3 .Hatasız bir biçimde mevcut sürümünüzü kaldırın.

4 .Kaldırdıktan sonra C/Program Files/BitComet klasörünü silin.

5 .Denetim Masası-Windows Güvenlik Duvarı-Özel Durumlar sekmesinden BitComet 'i kaldırın.Ayrıca, gelişmiş sekmesine gelerek Ağ Bağlantısı Ayarları kısmında Ağ Bağlantınızı seçin ve yandaki ayarlar'a tıklayın.Orada da BitComet yazanları silin.Kesinlikle başka şey silmeyin,yanlışlıklar yapmayın.Yanlış bir şey silerseniz, çeşitli uyumsuzluklar meydana gelebilir.

6 .Bu işlemlerin sonunda geçmek istediğiniz BC sürümünü kurun.Program kurulduktan sonra SP2 Güvenlik Duvarı aktifse uyarı şeklinde ekrana çıkacaktır.Engellemeyi Kaldır dediğinizde Windows Güvenlik Duvarı'ndan BitComet 'in sizin için belirlediği port numarası izinli olacaktır.Ama, önce bahsettiğim gibi özel bir port numarası kullanıyorsanız BitComet-Seçenekler kısmında BitComet 'in yeni belirlediği port numarasını siler, yerine kullandığınızı yazarsınız.Ardından, Windows Güvenlik Duvarı'nda ilgili yerlere girerek BitComet kısımlarında BitComet yazan yerlerde düzenleme yapar ve kullandığınız port numarasını girersiniz. smile.gif Ancak USB modem kullanıyorsanız, özel port numarası kullanmanıza gerek olmadığını bilin.Programın yeni belirlediği numarayı kullanmanız daha iyi olur.

7 .Bilgisayarınızı yeniden başlatın.Sonra, geçmek istediğiniz sürümü kurmadan önceki mevcut sürüm kuruluyken C/Program Files/BitComet/Downloads klasörünün içindekileri 1.maddede yedeklemeniz gerektiğini söylemiştim.Geçilen sürüm kurulduktan sonra, yedeklediğiniz o dosyaları C/Program Files/BitComet/Downloads klasörünün içine yapıştırın.Bu işlem sonrasında ise, kullandığınız Torrent sitesi'nden indirilen .torrent dosyasını açın ve resim halinde nereye dikkat edeceğinizi göstereyim;

Yüklenmiş Resim

Ben D sürücüsünü kullandığım için öyle yazıyor, bilginiz olsun. smile.gif İnen klasör C/Program Files/BitComet/Downloads olmayabilir, yani bunu kullanmıyor olabilirsiniz.Ben standart bilgi olması açısından o klasörü baz aldım.Yoksa, siz nereyi kullanıyorsanız onunla ilgili işlemler yaparsınız.

Devam edelim, buradan sonra tamam butonuna tıklarsınız ve BitComet bir hash kontrolü yapacak.Eğer herhangi bir problem yoksa dosyayı kaldığı yerden indirmeye devam edecektir.

Başka bir programdan devam etme işine gelince ise, ayarlarda .bc! uzantısının yapılacağı seçeneğin aktif olmamasına dikkat edilmesi gerekebiliyor.

Biraz karışık gelebilir, ama dikkatli yapıldığında istediğiniz şey gerçekleşecektir.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

uTorrent için ;

Yüklenmiş Resim

Güzel istemcimiz uTorrentte bu işlemi yapmak kolay.Bilgisayarımızdan kaldırıp yeni bir uTorrent kuracağımız zaman şöyle yapıyoruz.C:\Documents and Settings\Bilgisayar Adı \Application Data\uTorrent bölümünün yedeğini sürümü full temizlik yapmadan önce yedeklemelisiniz.Sonrasında ; yeni sürümü kurduktan sonra bu klasörü aynı dizine yapıştırın.

Application Data gizli klasördür... smile.gif

Sevgiler.

Düzenleme: Dökümanda eklenti/düzenlemeye gidildi.UTorrent'i de önceden belirttiği için kirkedir'e teşekkürler.

Bu ileti vanhelsing tarafından Jul 8 2008, 07:49:06 PM yeniden düzenlenmiştir.
User is offlineProfiline GitÖM
Go to the top of the page
+Quote Post
sson
mesaj Oct 1 2006, 07:18:15 PM
İleti #2

Advanced Member
Group Icon

Grup: Banned
Üye No.: 47,225

Çok teşekkürler, sayende artık hepimiz BitComet uzmanı olduk. respect.gif
+Quote Post
Taurus
mesaj Oct 1 2006, 08:07:54 PM
İleti #3

Why So Serious?
Group Icon

Grup: Kıdemli Üye
Nereden: 12. Gezegen
Üye No.: 18,477

Ellerine sağlık dostum, sağlam bir doküman olmuş. Teşekkürler. flowers.gif
+Quote Post
vanhelsing
mesaj Oct 2 2006, 03:39:46 PM
İleti #4

Yeom Yang.
Group Icon

Rica ederim. smile.gif

Diğer programlarda da hemen hemen bu şekildedir zaten.Ancak BC'den başka bir programa atarken .bc! uzantısı olmamasına dikkat edin. wink.gif
+Quote Post
Athelass
mesaj Oct 17 2006, 03:52:05 PM
İleti #5

Member
**

Grup: Üyeler
Üye No.: 26,387

bir sorum olacak indirdiğim bir dosyayı başka bir sitede seed etmek için ne yapmam gerekiyor, ya da yapılabiliyor mu? teşekkürler. bitcomet 0.70 kullanıyorum.
+Quote Post
zultrix
mesaj Oct 17 2006, 06:22:35 PM
İleti #6

Observe
**

Üye No.: 35,837

Sorunun konuyla alakası olduğunu sanmıyorum ama yine de cevaplayayım. Bundan sonra doğru başlık altında sorarsınız.

İndirdiğiniz bir dosyayı/dosyalar bütününü istediğiniz sitede seed'leyebilirsiniz. Bunun için programın torrent oluşturma özelliğini kullanıp oluşan torrent'i siteye göndermeniz gerekiyor. Bu gönderme işleminin de her site için ayrı kuralları var.
+Quote Post
chonk
mesaj Nov 22 2006, 01:02:46 AM
İleti #7

Assistant Regional Manager
**

Nereden: Yerushalayim
Üye No.: 38,540

QUOTE(Athelass @ Oct 17 2006, 01:52:05 PM) *

bir sorum olacak indirdiğim bir dosyayı başka bir sitede seed etmek için ne yapmam gerekiyor, ya da yapılabiliyor mu? teşekkürler. bitcomet 0.70 kullanıyorum.

eğer seed etmek istediğin sitedeki dosya ile sendeki dosyanın boyutları vs herşeyi aynıysa seed edebilirsin.
ancak isimleri farklıysa adlarını seed edeceğin yerdei gibi değiştirmen gerekir.
örneğin torrent.avi dosyasını 1.tracker'dan indirdin. 2.trackerda aynı dosya mevcut ve orada seed etmek istiyorsun.
bitcomet listenden torrent.avi'ye ait paylaşımı silmen gerek ilk önce.
daha sonra 2.trackerdan torrent dosyasını indir ve bitcomet listene ekle.
d:/torrent.avi olarak indirdiğin eski dosyanın yerini 2.trackerdan eklediğin torrent dosyana yer olarak göster.
böylece bitcomet(veya diğer client) senin dosyanı hash kontrolünden geçirecek ve direk seed etmeye başlayacak.

eğer ismi torrent2.avi ise sende d:/torrent.avi yi torrent2.avi olarak değiştirmelisin.
+Quote Post
kirkedir
mesaj Nov 23 2006, 02:00:04 AM
İleti #8

Master

Nereden: İstanbul
Üye No.: 25,530

uTorrent ile devam etmek için BC gibi bir sürü ayar yapmanıza gerek yok. smile.gif
" C:\Documents and Settings\ bilgisayar adiniz \Application Data\uTorrent bölümünü " yedeklemeniz yeterli.
uTorrentin hangi sürümünü kullanırsanız kullanın her açtığınızda download kaldığı yerden devam eder. wink.gif

Başka sitede seed etmek için o siteden torrenti indirip listenize eklediğinizde eğer ismi aynıysa eklerken sorduğu sadece url yi güncelle ye okey demeniz yeterli.

Torrentin ismi/klasörü değişik ise ; utorrentten önce kaldır diyerek transferlerden kaldırıp utorrenti kapatın.Yeni oluşturduğu dosyanın ismini eskisine verip yeni oluşanı silin ve utorrenti yeniden açıp ekle diyerek listenize aldığınızda önce hashing yapıp kaldığı yerden devam eder. smile.gif

uTorrent için bu anlattıklarım aynı şekilde azureus için de gecerli. wink.gif

Bu arada döküman için ellerine sağlık vanhelsing flowers.gif

Bu konuyla alakalı soru gelirse direk bu başlığa yönlendiririz. wink.gif

Bu ileti kirkedir tarafından Nov 23 2006, 02:02:53 AM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
tevez
mesaj Dec 21 2006, 09:56:35 PM
İleti #9

Advanced Member

Nereden: İstanbul'un Fethinden
Üye No.: 62,709

Bir sorum olacak;
1.trackerden dosyayı indirdik.
2.siteyede seed yapmaya başladık burda fake uploader olma ihtimalimiz varmı?Hani dosyayı ordan indirmedim fakat oraya seed yapıyorum diye.
+Quote Post
alperozlu
mesaj Jan 31 2007, 05:40:24 PM
İleti #10

Master

Üye No.: 12,775

Yok hayır bende başka yerden indirdiğim dosyayı başka sitede seed ediyorum herhangibir sorun çıkmıyor.
+Quote Post
x-cey-x
mesaj Jul 3 2007, 09:38:33 PM
İleti #11

Dentist
**

Üye No.: 48,614

azureus ile indirdiğim yarım kalmış dosyaları , utorrent'le kaldığı yerden indirmeye devam edebilirmiyim ?
+Quote Post
vanhelsing
mesaj Jul 4 2007, 12:49:25 PM
İleti #12

Yeom Yang.
Group Icon

Azureus'un indirilenler klasöründeki dosyaları uTorrent'in downloads klasörüne atarsınız. Devam edebilir sanıyorum.
+Quote Post
fikide
mesaj Jul 4 2007, 05:26:00 PM
İleti #13

Kendi yağında kavrulur!

Nereden: Caracaslı Yeşil Gözlü
Üye No.: 26,393

Eğer azureusta bitmemiş dosyaların sonuna .'...' uzantısı ekle diye bi seçenek varsa ve siz seçtiyseniz problem yaşayabilirsiniz utorrentle indirmede...
+Quote Post
casusbelli
mesaj Aug 18 2007, 07:04:39 PM
İleti #14

Member
**

Nereden: Bakırköy/İstanbul
Üye No.: 8,652

Bahsedilen şekilde Bittornado'dan UTorrent'a dosyalarımı taşıdım. Hemen gördü ve tarama sonucunda 100% olarak dosyaları tanıdı. Ancak dosyalar tamamlandı gözükmüyor. Durumları "ORTALANIYOR" bu ne demek? Ratio ile ilgili bir şey mi? Yoksa taşırken birşeyi yanlış mı yaptım? Ve bu durum ne zamana kadar sürer?
+Quote Post
vanhelsing
mesaj Aug 18 2007, 07:28:20 PM
İleti #15

Yeom Yang.
Group Icon

Ortalanıyor demek dosyayı göndermeye(upload'a) açtığı anlamına geliyor.Yani dosyayı paylaşmaya başlamış. good.gif

+Quote Post
3 Sayfa V  1 2 3 >
Hızlı YanıtKonuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
3 kullanıcı bu başlığı okuyor (3 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

rss Basit Görünüm Şuan: 1st November 2014 - 09:11:16 AM