left DivX Sinema Forum logo_right

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Sinema Filmleri

PDF dosyasına yazı yazmak?

2 Sayfa V  1 2 >  
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
left > PDF dosyasına yazı yazmak?, Mümkün müdür? seperator Ayarlar V right
Hitokiri_JohnDoeSai
mesaj Jan 5 2007, 09:58:03 AM
İleti #1

Better call Saul...

Grup: Üyeler
Nereden: Dağın başı...
Üye No.: 17,690

Belki garip bir soru olacak ama ben PDF formatındaki bir başvuru formuna gerekli bilgileri girip bilgisayardan çıktısını almak istiyorum fakat bir türlü düzgün bir şekilde kopyalayıp Word'e aktaramadım. Yazıyı PDF'den Word'e düzgün bir şekilde aktarmanın ya da direkt Adobe Reader'ın içinde düzenleme (yazı ekleme) yapmanın yolu var mıdır? (Ya da bunun için hangi yazılım gereklidir?)
User is offlineProfiline GitÖM
Go to the top of the page
+Quote Post
crimson
mesaj Jan 5 2007, 10:13:10 AM
İleti #2

Confusion will be my epitaph
Group Icon

Grup: Kıdemli Üye
Üye No.: 1,015

Selamlar,
Bu iş için Acrobat Professional programına ihtiyacınız var. Şu sıralarda 8.0 versiyonu var ama daha düşük sürümlerde işinizi görür. PDF dosyalarını Word dökümanı haline çevirmek için is Solid Converter PDF isimli programı kullanabilirsiniz. Ama ben birinci yöntemi kullanmanızı tavsiye ederim.
Saygılar...
+Quote Post
Mecnun
mesaj Jan 5 2007, 11:35:39 AM
İleti #3

Master
Group Icon

Grup: Etkin Üye
Nereden: Ankara
Üye No.: 7,036

Bu işi Adobe Acrobat Pro programından daha iyi yapacak program yoktur bence. Bir çok kişi Adobe Acrobat Reader ile Adobe Acrobat Pro programlarını birbirine karıştırıyor. Reader sadece okumak için kullanılabilirken. Pro sürümü hem okuma hem de düzenleme yapmak için kullanılabilir. 7.0 sürümünü kolayca bulabilirsiniz sanırım.
+Quote Post
Shabani
mesaj Jan 5 2007, 11:36:05 AM
İleti #4

About to retire.
**

Üye No.: 46

Bahsettigin tarz isler icin Foxit pdf Editor kullanıyorum.
Word donuturmeye gerek kalmadan pdf dosyasında değişiklikler yapılabiliyor.. Kullanımı da oldukça basit.
+Quote Post
R0BlN
mesaj Jan 5 2007, 12:02:34 PM
İleti #5

Bana birini ANDROID.

Üye No.: 3,844

Bir ek yapmak istiyorum: PDF dosyaları, bir dokümanın elektronik çıktısı, son halinin fotoğrafı gibidir. Üzerinde köklü değişiklik yapmaya uygun değildir, çünkü paragraf, satır, vs formatları gereği gibi korunmaz (Boyutun küçük olmasının bir nedeni de budur). Soruda sorulduğu gibi bir formu doldurmak gibi basit işlemler için Acrobat Pro yeterli olur, ama pdf üzerinde köklü değişiklik yapmak (örneğin tercüme etmek) istiyorsanız ya kaynak kodunu (doküman hangi programda yazıldıysa o halini) bulmak, ya da pdf'i başka bir formata (örneğin Word'e) dönüştürmek gereklidir. İkinci durumda tam olarak korunmamış formattan dönüşüm yapıldığı için büyük olasılıkla elle düzeltme yapmak gerekecektir.
+Quote Post
hayhan44
mesaj Jan 5 2007, 12:34:01 PM
İleti #6

Master
Group Icon

Grup: Uzman
Nereden: Gotham City
Üye No.: 27,262

abby pdf transformeri öneririm.Pdf formatını word veya excele gayet iyi çeviriyor

Bu ileti hayhan44 tarafından Oct 12 2013, 06:06:07 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
tigger
mesaj Jan 5 2007, 02:27:12 PM
İleti #7

Master
Group Icon

Üye No.: 1,836

pdf2word adlı küçük bir program var. Bu da işinizi görebilir. Acrobat pro en iyi seçenek tabi ki. Ama basit olsun hemen halldeyim diyorsanız yukarda bahsettiğim program ile çok basit ve hızlı şekilde istediğiniz işlemi yapabilirsiniz.
+Quote Post
admer
mesaj Jan 6 2007, 07:57:49 AM
İleti #8

Team McLaren
Group Icon

Grup: Veteran
Nereden: Bursa
Üye No.: 26,828

Arkadaşlar hazır başlık açılmışken bende bir soru sorayım.

Acaba Word (.doc) ve Excel (.xls) dosyalarını PDF formatına nasıl dönüştürebiliriz. Bunun için en kullanışlı program hangisidir.
+Quote Post
skyser
mesaj Jan 6 2007, 09:32:25 AM
İleti #9

Master
Group Icon

Grup: Banned
Üye No.: 8,942

QUOTE(admer @ Jan 6 2007, 07:57:49 AM) *

Arkadaşlar hazır başlık açılmışken bende bir soru sorayım.

Acaba Word (.doc) ve Excel (.xls) dosyalarını PDF formatına nasıl dönüştürebiliriz. Bunun için en kullanışlı program hangisidir.

Bunu yapan bir dolu program var. Birçok işim için neredeyse hepsini denedim. Abby ve Adobe'unkiler dışındakiler genelde ufak tefek sorunlar çıkarıyorlar. En iyisi Abby Finereader veya Adobe Acrobat Pro kullanmak.
+Quote Post
admer
mesaj Jan 7 2007, 01:22:32 PM
İleti #10

Team McLaren
Group Icon

Grup: Veteran
Nereden: Bursa
Üye No.: 26,828

QUOTE(skyser @ Jan 6 2007, 09:32:25 AM) *

Bunu yapan bir dolu program var. Birçok işim için neredeyse hepsini denedim. Abby ve Adobe'unkiler dışındakiler genelde ufak tefek sorunlar çıkarıyorlar. En iyisi Abby Finereader veya Adobe Acrobat Pro kullanmak.

Teşekkürler @skyser, "ABBYY FineReader 7.0 Professional Edition"ı indirip kurdum ama bu program word (.dat) ve excel (.xls) dosyalarını açmıyormu yoksa ben mi bulamadım. Word'de birkaç tane ödev hazırladım ve bunları PDF dosyası yapmak istiyorum. Eğer bilen biri varsa nasıl yapılacağını anlatabilir mi acaba?
+Quote Post
Üstad
mesaj Jan 7 2007, 02:23:56 PM
İleti #11

Bitsede Gitsek!
Group Icon

Üye No.: 18,089

QUOTE(admer @ Jan 7 2007, 01:22:32 PM) *

Teşekkürler @skyser, "ABBYY FineReader 7.0 Professional Edition"ı indirip kurdum ama bu program word (.dat) ve excel (.xls) dosyalarını açmıyormu yoksa ben mi bulamadım. Word'de birkaç tane ödev hazırladım ve bunları PDF dosyası yapmak istiyorum. Eğer bilen biri varsa nasıl yapılacağını anlatabilir mi acaba?

http://www.primopdf.com/ Birde buradaki programa bak.Ayrıntılı bilgi için ise buraya bir göz at ve hatta oradaki animasyondan nasıl yapıldığını öğrenebilirsin. ;)
+Quote Post
crimson
mesaj Jan 7 2007, 03:13:33 PM
İleti #12

Confusion will be my epitaph
Group Icon

Üye No.: 1,015

Selamlar,
Acrobat Pro'yu kurduğunuzda tüm office programlarınıza bir "toolbar" eklenecektir. Bu toolbar'da "convert to adobe PDF" diye bir buton bulunur. Çevirmek istediğiniz dosyayı açıp bu tuş ile PDF haline çevirebilirsiniz. Ya da daha basit gelebilecek bir yol da dökümanı yazdır komutu ile yazdırmaya başlayıp printer olarak kendi yazıcınızı değilde "adobe PDF" yazıcısını seçerek yazdırmanızdır. Bu durumda dosya gerçekten yazdırılmaz size PDF'yi nereye kopyamak istediğinize dair bir seçenek sunar.
Saygılarımla...
+Quote Post
skyser
mesaj Jan 7 2007, 04:38:17 PM
İleti #13

Master
Group Icon

Grup: Banned
Üye No.: 8,942

Hem Finereader'ı hem de acrobat'ı yüklemelisin, birbirlerini tamamlayıcı özelliklere sahipler. Acrobat pdf-doc dönüşümlerini yapar, finereader ise pdf içerisindeki metinler üzerinde düzenlemeleri vb. yapmanı sağlar.
+Quote Post
spack
mesaj Jan 11 2007, 03:09:00 PM
İleti #14

Master
Group Icon

Üye No.: 32,086

Peki benim bir sorum olacak: Bu işlemin tersini, yani toplu bir Word belgesini PDF formatına nasıl ve hangi programla çevirebilirim?
+Quote Post
recep34
mesaj Jan 11 2007, 03:24:31 PM
İleti #15

Emule Kullanıcısı
Group Icon

Grup: Uzman
Üye No.: 25,777

@kidA
En kolay yolu Adobe Acrobat Pro kullanmaktır.
+Quote Post
2 Sayfa V  1 2 >
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

rss Basit Görünüm Şuan: 22nd September 2014 - 04:09:37 AM