left DivX Sinema Forum logo_right

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Sinema Filmleri

> Genel Sohbet Odasında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

-Lütfen; "Posta kutuma şu geldi, paylaşayım" şeklinde başlık açmayınız, spam sayılabilecek elektronik postaları forumda paylaşmayınız...
Ve siyasi tartışmalardan kaçınınız...

- Dilimizde "dahi" anlamına gelen "de"nin ayrı yazılması gerekmektedir. Ayrıca dilimiz "w" ve "q" harflerini barındırmamaktadır. Bununla birlikte, "s" harfi süreksiz sert ünsüz değildir ve hiçbir durumda yumuşamaz, sonucunda "herkez" kullanımı hatalı bir kullanımdır. ( Bunları hepimiz biliyoruz, sadece hatırlatmak istedik. )

- "DiVXPlanet Genel Sohbet" odası "chat" odası değildir. Bu odada açılan konular diğer odalarımıza uymayan konulardır. Forum kuralları ve forum ilkeleri aynen bu oda için de geçerlidir. "chat" amaçlı olarak Yahoo, Hotmail, Google gibi içerik sağlayıcılarının "IM" araçları son derece işlevsel araçlardır.

- "Face'de şunu gördüm paylaşayım"."MySpace'imde bu var, bir bakın", "Face'de beni beğenin" tarzında sosyal içerik ortamlarındaki öğeleri bu oda altında paylaşmayınız.

İngilizce Konuşmayı Geliştirmek İçin Öneriler Bekliyorum

2 Sayfa V  1 2 >  
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
left > İngilizce Konuşmayı Geliştirmek İçin Öneriler Bekliyorum, Baya hızlı bir şekilde lazım :) seperator Ayarlar V right
tivix
mesaj May 21 2007, 09:09:16 PM
İleti #1

Advanced Member
Group Icon

Grup: Banned
Üye No.: 62,804

Selam arkadaşlar.
İş için Samsundan Alanyaya geldim burada bir otelin Bodrumdaki inşaatına şantiyeye gidiyorum. Yaklaşık 1 senelik. Normalde işim yurtdışından gelen müşterilerele muhatap olmak değil ama bu durumu da göz önünde bulundurmak istiyorum. İngilizce olarak yazılan cümleleri normal anlayabiliyorum. Derdimi yazarak anlatabiliyorum. Gelgelelim konuşma konusunda bir pratiğim yok. Konuşma konusunda nasıl pratik yapabilirim. Gideceğim yer pek turistik yer değil(Bodrumun dışında). O yüzden yoldan çevirip konuşabileceğim kimseler bulmam zor. Ne önerirsiniz. Artık filmleri ingilizce altyazı ve dublaj ile mi izleyeyim smile.gif

Teşekkürler. Bu soruyu yöneltebileceğim en iyi yer burası diye düşündüm. Eğer niko ve megablast deneyimlerini benimle paylaşırlar ise memnun olurum.

Teşekkürler

User is offlineProfiline GitÖM
Go to the top of the page
+Quote Post
Albea
mesaj May 21 2007, 09:14:08 PM
İleti #2

Master
Group Icon

Nereden: İstanbul
Üye No.: 62,749

Skype kurup, ingilizce konuşan arkadaşları aratıp yüzlercesi arasından kafana göre seçip konuşabilirsin. Hatta kendini tanıttığın bölüme amacınıda yazarsan dahada kolay olabilir.

Bu ileti Albea tarafından May 21 2007, 09:22:32 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
tivix
mesaj May 21 2007, 09:19:17 PM
İleti #3

Advanced Member
Group Icon

QUOTE(Albea @ May 21 2007, 10:14:08 PM) *

Skype kurup, ingilizce konuşan arkadaşları aratıp yüzlercesi arasından kafana göre seçip konuşabilirsin. Hatta kendini tanıttığın bölüme amcanıda yazarsan dahada kolay olabilir.

Hmm bu güzel olabilir. Çalışacağım yerde işim hep internetle olacak. Teşekkür ederim.
+Quote Post
znurtedik
mesaj May 21 2007, 09:25:56 PM
İleti #4

Member
**

Grup: Üyeler
Üye No.: 4,869

çeşitli arkadaşlık sitelerine hesap açıp profilinde amacını belirterek arkadaş edinebilir ve konuşabilirsin..
ben aynen bu şekilde bir dolu arkadaş edinip lisede yerlerde olan ingilizcemi geliştirdim.. ayrıca ingilizce filmleri altyazısız izlemekte çok yararlı.. good.gif

+Quote Post
bahri1375
mesaj May 21 2007, 09:26:23 PM
İleti #5

Hürgeneral
Group Icon

Grup: Veteran
Nereden: İzmir
Üye No.: 15,444

Dil dile değmeden dil öğrenilmez oleyo2.gif
+Quote Post
Velbet
mesaj May 21 2007, 09:31:30 PM
İleti #6

Monkey D. Luffy

Üye No.: 62,731

Alt yazılı diziler filmler izlemek ile geliştirebilirsin.Eğitim cdleri var onlarla da geliştirebilirsin.
+Quote Post
tivix
mesaj May 21 2007, 09:40:43 PM
İleti #7

Advanced Member
Group Icon

QUOTE(ErmanMutlu @ May 21 2007, 10:31:30 PM) *

Alt yazılı diziler filmler izlemek ile geliştirebilirsin.Eğitim cdleri var onlarla da geliştirebilirsin.

Uzun zamandır izliyorum yabancı dizi/film. Zaten yabancı dil tercih sebebim. Tek hatam arada bir dil gelişimi için ingilizce altyazılı olarak izlememek.

Dil dile değmeden dil öğrenilmez

Gittiğim yer dağ başı. Keşke şehir merkezi olsa smile.gif
+Quote Post
just717067
mesaj May 21 2007, 09:42:31 PM
İleti #8

Kahrolsun Bağzı Şeyler
Group Icon

Grup: Kıdemli Üye
Üye No.: 3,498

Malesef yurtdışına çıkıp yerinde pratik yapmazsan konuşmanı geliştiremezsin. Bir şekilde okumayı ve duyduğunu anlamayı Türkiye'de öğrenirsin ama telafuzlu konuşmayı yurtdışında belli süre kalmadan öğrenemezsin.
+Quote Post
Seifer
mesaj May 21 2007, 09:45:25 PM
İleti #9

...
Group Icon

Grup: Kıdemli Üye
Nereden: Nereye
Üye No.: 2,819

QUOTE(bahri1375 @ May 21 2007, 10:26:23 PM) *

son nokta konulmuş dil öğrenmede, daha bir açıklama yapmamıza gerek kalmamış. clap2.gif

Bu ileti Seifer tarafından May 21 2007, 09:45:51 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
fingolfin
mesaj May 21 2007, 09:55:19 PM
İleti #10

Advanced Member

Üye No.: 26,456

Hip hop yararlı olabiliyor. Yalnız zenci aksanı kapma olasılığı var. Kendimden biliyorum.
+Quote Post
tivix
mesaj May 21 2007, 09:55:46 PM
İleti #11

Advanced Member
Group Icon

QUOTE(Seifer @ May 21 2007, 10:45:25 PM) *

son nokta konulmuş dil öğrenmede, daha bir açıklama yapmamıza gerek kalmamış. clap2.gif

Benim kuzen Ukraynaya okumaya gitmişti, Rusça namına birşey bilmiyordu. Ama 4-5 ayda döktürmeye başladı kerata. Öğrendik ki arkadaşların bahsettiği yolu denemiş. biggrin.gif

Bu ileti tivix tarafından May 21 2007, 09:56:38 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
bic
mesaj May 21 2007, 10:07:47 PM
İleti #12

Ramon Sampedro
Group Icon

Grup: Etkin Üye
Nereden: Dub Side Of The Moon
Üye No.: 7,172

QUOTE(Albea @ May 21 2007, 10:14:08 PM) *
Skype kurup, ingilizce konuşan arkadaşları aratıp yüzlercesi arasından kafana göre seçip konuşabilirsin. Hatta kendini tanıttığın bölüme amacınıda yazarsan dahada kolay olabilir.

Bu mantıklı ve de işe yarar. good.gif

Bu daha mantıklı (:

+Quote Post
tivix
mesaj May 21 2007, 10:09:45 PM
İleti #13

Advanced Member
Group Icon

İnternetten yazıştığım bir arkadaş bir kitabı 10 defa okuman sana baya yardımcı olur dedi. Kendisi fransızca için böyle yapmış.
Ne dersiniz?
+Quote Post
alpercingir
mesaj May 21 2007, 10:13:46 PM
İleti #14

Member
Group Icon

Nereden: istanbul
Üye No.: 14,406

Konuşacağınız konu her ne ise sık geçen kelimeleri bilmeniz lazım. Yoksa konuşurken tıkanıp kalırsınız. O konuyla ilgili bol bol yazı okuyun. Konuşma pratikle olacak bir şey, zorda kalınca açılırsınız önemli olan karşıdakini anlamak. Ana dili İngilizce olmayan biriyse bazen çok zor oluyor. Eğitim amaçlı film izleyecekseniz ingilizce altyazısı olan bir filmin altyazısını çıkartmaya çalışın hem kontrol edebilirsiniz hem de keyifli olur. Zaten sizinle konuşacak insan filmlerdeki gibi konuşmaz gayet kolay anlarsınız, anlamayınca da çekinmeden anlamadım diyebilirsiniz, yavaş konuşur veya başka yoldan anlatır.

Telaffuzunuz için e-mule'da Amerikan aksanı öğreten bir set var onu indirip çalışmaları yapın. Oldukça faydası olacaktır. Konuşurken nelere dikkat edilmesi gerektiğini çok güzel anlatıyor.
eMule Download
Zamanla olacak bir şey, önemli olan kelime bilgisi. Hata yapmaktan korkmayın. İçinizden geldiği gibi konuşun, merak etmeyin öyle çok daha iyi oluyor.

Kolay gelsin.
+Quote Post
fearless14
mesaj May 21 2007, 10:17:42 PM
İleti #15

Master
Group Icon

Nereden: Simeranya
Üye No.: 24,491

"Tell Me More" ingilizce eğitim setini de kullanabilirsin. İçerisinde İngilizce telaffuz bölümleri de bulunuyor. Mikrofon yardımıyla bilgisayarla diyalog kurabiliyorsun..
+Quote Post
2 Sayfa V  1 2 >
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

rss Basit Görünüm Şuan: 21st October 2014 - 12:15:30 PM