left DivX Sinema Forum logo_right

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Sinema Filmleri

2 PC ve 1 dizüstü(kablosuz) internete nasıl bağlanır?

Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
left > 2 PC ve 1 dizüstü(kablosuz) internete nasıl bağlanır?, Normal ve kablosuz modem mevcut seperator Ayarlar V right
bigboss
mesaj Jun 15 2007, 03:14:50 PM
İleti #1

3* CMAS

Grup: Üyeler
Üye No.: 2,621

Şu an elimde bir tane kablosuz US Robotics 9110(+1 ethernet çıkışı var) modem ve bir tane 4 portlu ethernet modem var. Birini kablosuz olarak bu 3 pc'yi aynı anda internete bağlamak için switch almak gerekli midir? Yoksa elimdeki modemlerle bu mümkün müdür?
Teşekkürler.
Not: Biliyorum aşağıda benzer bir başlık var fakat tam olarak benim sorumu cevaplamıyor ya da ben pek anlayamadım, o yüzden yeni başlık açtım.

Bu ileti [bigboss] tarafından Jun 15 2007, 03:26:23 PM yeniden düzenlenmiştir.
User is offlineProfiline GitÖM
Go to the top of the page
+Quote Post
vanhelsing
mesaj Jun 15 2007, 07:57:12 PM
İleti #2

Yeom Yang.
Group Icon

Grup: Uzman
Üye No.: 22,762

ZyXEL 661-HW markalı kablosuz modeminiz olsaydı çok güzel olurdu. smile.gif

Arkasında 4 adet ethernet giriş portu var. 2 masaüstü bilgisayarı ethernet kablolarıyla portlar aracılığıyla nete bağlardınız. Modemin kablosuz özelliğiyle de dizüstü bilgisayarınız internete girerdi. good.gif
+Quote Post
ergokce
mesaj Jun 15 2007, 08:20:26 PM
İleti #3

Doğmak mıdır güzel olan yoksa ölmek mi?
Group Icon

Grup: Etkin Üye
Nereden: İstanbul
Üye No.: 603

' date='Jun 15 2007, 04:14:50 PM' post='1061955483']
Şu an elimde bir tane kablosuz US Robotics 9110(+1 ethernet çıkışı var) modem ve bir tane 4 portlu ethernet modem var. Birini kablosuz olarak bu 3 pc'yi aynı anda internete bağlamak için switch almak gerekli midir? Yoksa elimdeki modemlerle bu mümkün müdür?
Teşekkürler.
Not: Biliyorum aşağıda benzer bir başlık var fakat tam olarak benim sorumu cevaplamıyor ya da ben pek anlayamadım, o yüzden yeni başlık açtım.

Bu elindekilerle yapılabilecek tek şey elindeki kablosuz modeme interneti bağlamak ve kablosuz interneti oradan sağlamak. Kablolu kısma gelincede yine bu modemde olan tek çıkışı diğer 4 portlu modemin portlarından birine bağlarsın. Daha sonra da diğer iki bilgisayarı da bu portlardan ikisine bağlarsın. Yani bir başka deyişle bu 4 portlu modemi switch olarak kullanmış olursun.
Kolay gelsin.
+Quote Post
bigboss
mesaj Jun 16 2007, 04:08:31 PM
İleti #4

3* CMAS

@ergokce
Teşekkürler bunu öğrenmek istiyordum. Peki bu her modemde olur mu? Şu an modemlerin ikisi de robotics ama switch olarak kullandığım modeme bağlı bilgisayardan internete bağlanamadım(normalde tek tek modemlerden bağlanıyor). Ağ kablosu takılı değil demiyor ama ne surf ne download ne msn var. İnternet ayarlarında değişiklik yapmak gerekiyor mu? Ip vermek gibi...
+Quote Post
bigboss
mesaj Jun 19 2007, 05:47:17 PM
İleti #5

3* CMAS

Telefon hattının girdiği modemin ip'sini vermek gerekiyormuş. Sorun çözüldü.
+Quote Post
ewerest
mesaj Jun 28 2007, 02:59:19 PM
İleti #6

Advanced Member

Üye No.: 61,785

Benzer bir durumda bende yardımlarınızı rica ediyorum.

İki adet xp yüklü pc
bir adet datron 1320 modem
Bir pc'de wifi destekli anakart var(asusm2n32)
İki pc'yi birbirine kablosuz olarak bağlama(internet,dosya paylaşımı)şansım var mı?
Varsa nasıl olmalı?Neler alınmalı?

Yardımlarını esirgemeyen dostlara şimdiden ön ödemeli teşekkürler.
Üye ForumdaProfiline GitÖM
+Quote Post
Nightstalker
mesaj Jun 28 2007, 03:04:39 PM
İleti #7

Master
Group Icon

Grup: Moderator
Nereden: Altunizade
Üye No.: 25,230

Kablosuz ağ bağdaştırıcısı bölümünden yeni bir yerel kablosuz ağ oluştur deyip diğer bilgisayarıda o ağa bağlarsanız olur. Biz yurtta kenmize ağ kurduk, sadece multiplayer oyunlar için.
+Quote Post
ewerest
mesaj Jun 28 2007, 03:09:17 PM
İleti #8

Advanced Member

@nightstalker
iyi güzel de nasıl?
Elimdeki malzemeler yeterli mi?
+Quote Post
ergokce
mesaj Jun 28 2007, 03:13:05 PM
İleti #9

Group Icon

QUOTE(ewerest @ Jun 28 2007, 03:59:19 PM) *

Benzer bir durumda bende yardımlarınızı rica ediyorum.

İki adet xp yüklü pc
bir adet datron 1320 modem
Bir pc'de wifi destekli anakart var(asusm2n32)
İki pc'yi birbirine kablosuz olarak bağlama(internet,dosya paylaşımı)şansım var mı?
Varsa nasıl olmalı?Neler alınmalı?

Yardımlarını esirgemeyen dostlara şimdiden ön ödemeli teşekkürler.

Az önce başka bir yorum yapacaktım ama anakartı biraz araştırdım ve ilginç bir özelliğine rastladım. İfade şöyle;
WiFi-AP Solo
WiFi AP Solo kablosuz ev ağı için çok yönlü bir çözüm. Artık LAN oyunları oynamak, yazıcı paylaşmak, Skype gibi programları kullanmak hiç de zor değil. PC uyku modunda iken bile çalışabilen bu özellikler ile kullanıcılar artık uzak mesafe telefon görüşmeleri için Skype’ı ciddi bir alternatif olarak görebilirler.

Yani anladığım kadarı ile anakartınız üzerindeki bu kablosuz veri dağıtım işi bilgisyar elektriğe bağlı olduğu ama kapalı durumdayken bile çalışıyor. Ayarı nasıl yapılıyordur bilmiyorum. Yorumumun neden değiştiğine gelince; diğer bilgisayar sizin üzerinizden interneti kullanacağı için bilgisayarınızın sürekli açık kalması gerektiğini söyleyecektim ama yukarıda alıntıladığım bilgiye göre bu durum ortadan kaldırılmış.
Nasıl olacağına gelince ; Diğer bilgisayara kablosuz bağlantı için bir adaptör alacaksınız ve bir network kuracaksınız. Dolayısı ile hem network üzerinden dosya paylaşımını gerçekleştirmiş hem de interneti de paylaştırmış olacaksınız.
Kolay gelsin.
+Quote Post
ewerest
mesaj Jun 28 2007, 03:20:21 PM
İleti #10

Advanced Member

@ergokce
Kablosuz ağ bağlantı adaptörü yerine,modemi kablosuz alsam(ikinci elde hemen hemen aynı fiyattalar) sorun çözülür mü?
+Quote Post
ergokce
mesaj Jun 28 2007, 04:03:44 PM
İleti #11

Group Icon

Sevgili @ewerest, şimdi her halde de diğer bilgisayarınızın kablosuz bağlanması ve o bilgisayarın bu kablosuz iletişimi yapabilmesi için bir usb wireless almanız gerekir. Ama siz kendi bilgisayarınızın kablosuz diğer blgisayarın kablolu bu iletişimi yapmasını istiyorsanız dediğiniz gibi bir modem işinizi görecektir. Benim o adaptörü önermemdeki sebep sizin isteğinizin network ve interneti kablosuz kullanmak yönünde olmasıdır.
Saygılar...

Ek: Eğer almayı düşündüğünüz modem diğer bilgisayarınızın oralarda bir yerde duracak ise hemen kısa bir kablo ile onu bağlarsınız, kendi bilgisayarınızda kablosuz bağlanır.

Bu ileti ergokce tarafından Jun 28 2007, 04:05:23 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
ewerest
mesaj Jun 28 2007, 06:28:58 PM
İleti #12

Advanced Member

Sanırım böyle birşey alırsam sorun çözülmüş olacak değil mi?
http://www.hepsiburada.com/productDetails....oductId=bd70097
Yüklenmiş Resim
+Quote Post
ergokce
mesaj Jun 28 2007, 07:55:56 PM
İleti #13

Group Icon

Evet divxplanet.gif Yalnız üstte yazdıklarımdan bir konu kafama takıldı anakartının özelliklerinden ya da elinde bir kullanım kılavuzu var ise oradan bakmanı istiyorum; pc kapalıykende kablosuz veri transferini gerçekleştirebiliyor mu? Uyku modunda demiş benim baktığım yerde ben de bu durumdan stand by dediğimiz yani açılmaya hazır halde beklemesi olarak algıladım. Eğer bir şekilde pc'nin açık kalması gerekiyorsa o özelliği kullanman için; bilgisayarın açık olmadığı takdirde diğer bilgisayar interneti kullanamaz. Almayı düşündüğün şeye para vermeden o konuyu iyice araştırmanda yarar var.
Kolay gelsin.
+Quote Post
ewerest
mesaj Jun 28 2007, 08:03:58 PM
İleti #14

Advanced Member

Klavuzda ingilizce şöyle ifadeler var:
WİFİ-AP Solo can provide these functions even when the pc is in the sleep mode.Hence,users can use Skype instead of the traditional long distance telephone service.Sleep mode(only on ASUS Digital home motherboards except for P5LD2-VM and N4L-VM DH)
+Quote Post
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

rss Basit Görünüm Şuan: 24th October 2014 - 11:32:02 AM