left DivX Sinema Forum logo_right

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Sinema Filmleri

Tecil Bozdurmak ve Erken Sevk İstemek

3 Sayfa V  1 2 3 >  
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
left > Tecil Bozdurmak ve Erken Sevk İstemek seperator Ayarlar V right
Ertunc23
mesaj Sep 4 2007, 11:30:39 PM
İleti #1

Çatlak..
Group Icon

Grup: Etkin Üye
Nereden: İstanbul
Üye No.: 4,538

Merhaba Arkadaşlar

Haziranda Tecil Etirirken (Bazı Arkadaşlar Yararlanabilir)

Önce şubeme gittim(Telf. ettim ama açan olmadı).Sonra Tecil ettirirken İlk Ve Son Yoklama kaçağı olduğumu öğrendim.Şubedeki Hanımefendi yukarı çık son yoklamanı ol dedi.Yukarı çıktım Dr. subay Önce bana baktı Sonra evraklara baktı bir hastalığın varmı diye sordu.Hayır Dedim o zaman askere elverişlisin sen Öyle yazıyorum dedi.Şaşırdım bir anda ben beni soyup kontrol edicek diye biliyordum.Neyse Belgeleri alıp tekrardan aşağıya indim.Hanımefendi dosya numaramı söyledi git arşivden dosyanı al dedi.Dosyayı aldım tekrar yanına gittim elime bir kağıt tutuşturdu doldur bunu dedi en Altınada "Askerliğimi tecil ettirmek istiyorum yaz dedi".Daha sonra kimlik fotokopimi ve 2 adet resmimi istedi.10 dk sonrada tecilin oldu 2009 un son ayına kadar tecil var artık dedi.

Tecili Bozdururken;

Ağustos 'da tekrardan şubeme gittim.Danışmaya tecillimi bozdurup askere gitmek istediğimi söyledim.Elime bir kağıt verip doldur ve 2.kapıya git dedi.Kağıdı doldurup 2. kapıya gittim.İşlemleri yapan hanımefendi dosya numaramı söyledi git arşivden dosyanı getir dedi.Arşive gidip dosyamı aldım.Doldurduğum kağıtla birlikte 1 adet kimlik fotokopimi dosyanın içine koydu ve En erken Şubat 'da askere gidersin dedi.
Not: Başımdan geçenler Halıcıoğlu / şişli askeri şubesinde olmuştur.Herkesin şansı bu kadar açık olmayabilir.Başka şubelerde tecil ettirmek veya bozdurmak 1 gün sürebiliyor...

Gelelim asıl konuya;

Ağustosun 26 'da kuzenim askerden gelmişti.Bende ona kanıp Kasım'da gideyim dedim.Sordum Soruşturdum Kasım'da erken sevk için Ankaraya Dilekçe göndermek gerektiğini öğrendim.Neyse Dilekçeyi Bilgisayarda yazıp ek olarakta kimlik fotokopimi koyup gönderdim.Daha sonra aldığım duyumlara göre kimlik fotokopisi değil Askerlik durum belgesini göndermek gerekiyormuş.Vay başıma ne yaptım ben diyip didik didik taradım İnterneti ve doğru olduğunu öğrendim (asal web sitesinde yazıyor).Şİmdi size sormak istedeğim Yarın Şubeme gitsem (Şişli) askerlik durum belgemi alsam ankaraya göndersem ne zaman haber çıkar ve Erken sevk için başvuru en son ne zaman bitiyor.Çünkü yarın işyerinden izin alıcam Başka bir günde izin valmam mümkün değil sad.gif mutlaka haletmem lazım.

Cevaplarınız için Teşekkür ederim.

Bu ileti Ertunc23 tarafından Sep 4 2007, 11:42:28 PM yeniden düzenlenmiştir.
User is offlineProfiline GitÖM
Go to the top of the page
+Quote Post
Shabani
mesaj Sep 4 2007, 11:47:34 PM
İleti #2

About to retire.
**

Grup: Üyeler
Üye No.: 46

Bu işlerin net son tarihi yoktur. Kime sorsan farklı bir tarih söyler, şubeden şubeye bu tarihler değişebiliyor. Eğer şubendeki işlemleri halledersen kasıma gidebilirsin diye tahmin ediyorum. Asıl önemli olan şubedeki işlemleri halledebilmek, geçen ağustos ayında ben de askere gitmek istemiştim, haziranın 25inde filan şubeye gittim, olmaz en erken kasıma olur dediler. Başka bir arkadaş aynı günlerde farklı bir şubede muayene işlemlerini filan halledip ankaraya dilekçeyi yollayıp askere gitti. Senin şubenin muayene tarihi inşallah geçmemiştir, ben bu yüzden gidememiştim askere. Gerçi eğer biraz işi bilirsen geçmiş tarihe muayene kağıdı da alabilirsin.
+Quote Post
Ertunc23
mesaj Sep 4 2007, 11:54:21 PM
İleti #3

Çatlak..
Group Icon

QUOTE(Shabani @ Sep 5 2007, 12:47:34 AM) *

Bu işlerin net son tarihi yoktur. Kime sorsan farklı bir tarih söyler, şubeden şubeye bu tarihler değişebiliyor. Eğer şubendeki işlemleri halledersen kasıma gidebilirsin diye tahmin ediyorum. Asıl önemli olan şubedeki işlemleri halledebilmek, geçen ağustos ayında ben de askere gitmek istemiştim, haziranın 25inde filan şubeye gittim, olmaz en erken kasıma olur dediler. Başka bir arkadaş aynı günlerde farklı bir şubede muayene işlemlerini filan halledip ankaraya dilekçeyi yollayıp askere gitti. Senin şubenin muayene tarihi inşallah geçmemiştir, ben bu yüzden gidememiştim askere. Gerçi eğer biraz işi bilirsen geçmiş tarihe muayene kağıdı da alabilirsin.

Yanlız şu var Ben son gittiğimde ordaki görevliye sormuştum başka muayene olucakmıyım diye hayır demişti.Gelip kağıdını alıcaksın demişti.Ama yinede moralim biraz düzeldi inşallah Daha zaman dolmamıştır.Yarın Gitmekte fayda var o zmn. thumbup.gif
+Quote Post
Ertunc23
mesaj Sep 5 2007, 03:25:07 PM
İleti #4

Çatlak..
Group Icon

Bu Gün Şişli Askerlik şubesini aradım Ankaraya Dilekçe göndermem yeterliymiş.Başka belge göndermem gerek yokmuş.Sonucu Sabırsızlıkla bekliyorum biggrin.gif
+Quote Post
gangrel
mesaj Sep 5 2007, 03:35:50 PM
İleti #5

BEŞİKTAŞ

Nereden: Ankara
Üye No.: 867

Yedek Subay Adaylarının askerlik kararı aldırmaya giderken bulundurması gerekli belgeler:

*

Dilekçe, (As.Ş.Bşk.na hitaben)(Dilekçe örneği için Bkz.:EK-1)
*

Diploma veya mezuniyet (Çıkış belgesi) aslı ile üç adet fotokopisi,
*

2 Adet nüfus cüzdanı sureti,
*

8 Adet vesikalık fotoğraf,
*

Varsa, önceki yıllarda geçirmiş olduğunuz ameliyat veya tedavilere ait sağlık raporlarınızı yanınızda bulundurunuz ve muayene eden ilgili tabibe mutlaka bildiriniz.
*

Hapis (Tutuklu) hasta veya yurt dışında işçi-işveren iseniz, o yılın 31 EKİM tarihine kadar, durumunuzla ilgili belgelerin askerlik şubesine gönderilmesini sağlamanız gereklidir.
*

Askerlik kararını yurt dışından aldıracak olanların yukarıdaki belgelerle birlikte T.C. Elçilik veya Konsolosluklarına müracaat etmeleri gereklidir.
*

Yurt dışında yüksek okul bitirenler için; yukarıdaki belgelere ilave olarak YÖK. tarafından düzenlenecek dört yıl ve daha fazla süreli lisans eğitimi gördüğüne dair denklik belgesi ile diploma aslı ve üç adet fotokopisi ve üç suret Türkçe tercümesi (Türkçe tercüme noter veya konsoloslukça onaylı olmalıdır) gereklidir.

Yedek Subay sevkinde;

*

Yabancı askerlik şubelerinden sevkini yaptıracak olanların vereceği dilekçe örneği: Bkz.: EK-4)

http://www.asal.msb.gov.tr/uyarilar.htm

Siteye bakarsanız yardımcı olacaktır.
+Quote Post
Loneliness
mesaj Sep 5 2007, 03:44:19 PM
İleti #6

Nereden: istanbul
Üye No.: 15,912

dostum benimde bu konuyla alakalı farklı bir sıkıntım var...bende tecilimi bozdurmak istiyorum fakat korkum hemen beni askere almaları devre kaybı felan dediler...bu konuyla alakalı herkes farklı konuşuyor bnmde durumum şu şekilde aslında...açık ögretime bu sene kayıt oldum ve 21 şubatta tecilim bitti sonra okula gittim ve bana dedilerki biz askeriyeye liste yolluyoruz tamam dedim bende...bundan sonrada hiç şubeye gitmedim...şimdi ben tecil bozdurmaya gitsem beni hemen askere alıp bu devre kaydı dedikleri şeyi yaşarmıyım ve ayrıca bende kasımda gitmek istiyorum acaba ne çıkar bunu şubeden öğrenmek lazım herhalde...bnm şubede zeynep kamil...
+Quote Post
Ertunc23
mesaj Sep 5 2007, 11:30:45 PM
İleti #7

Çatlak..
Group Icon

QUOTE(Loneliness @ Sep 5 2007, 04:44:19 PM) *

dostum benimde bu konuyla alakalı farklı bir sıkıntım var...bende tecilimi bozdurmak istiyorum fakat korkum hemen beni askere almaları devre kaybı felan dediler...bu konuyla alakalı herkes farklı konuşuyor bnmde durumum şu şekilde aslında...açık ögretime bu sene kayıt oldum ve 21 şubatta tecilim bitti sonra okula gittim ve bana dedilerki biz askeriyeye liste yolluyoruz tamam dedim bende...bundan sonrada hiç şubeye gitmedim...şimdi ben tecil bozdurmaya gitsem beni hemen askere alıp bu devre kaydı dedikleri şeyi yaşarmıyım ve ayrıca bende kasımda gitmek istiyorum acaba ne çıkar bunu şubeden öğrenmek lazım herhalde...bnm şubede zeynep kamil...

Öncelikle Şubeni aramanda fayda var.Bu gün öğrendiğime göre Her şubenin Erken sevk için başvuru tarihleri var.Benim şubem Eylülün 25 kadar diyor Ama Avcılar daki şube en geç 10 eylül diyor.Hiç korkun olmasın hemen seni alıp götürmezler + eğer şuben 2007 dönemlerini sevk etmişse sana kimse seni askere alıyoruz demez.Erken sevk istersen Kasım 'da gidebilirsin.Ekte 1 adet dilekçe örneği var kendimde aynı dilekçeyi göndermiştim sonucu beklemekteyim.Bu dilekçeyi kendine göre ayarlayıp Ankaraya bu hafta içinde gönderirsen Ekimin sonuda haber gelir.%90 kabul edileceğini söylüyorlar.Ekim sonu gibi şubeni ararsın dilekçe gönderdiğini sonucun çıkıp çıkmadığını sorarsın gerekli bilgiyi sana verirler.

Not:Sadece dilekçedir kabul olmaya bilir dilekçenin yanında neden erken sevk istediğini dair bir dilekçe daha yazarsan şansın daha iyi olur.Ben sonradan öğrendim...
+Quote Post
Loneliness
mesaj Sep 6 2007, 08:53:59 AM
İleti #8

Nereden: istanbul
Üye No.: 15,912

QUOTE(Ertunc23 @ Sep 5 2007, 09:30:45 PM) *

QUOTE(Loneliness @ Sep 5 2007, 04:44:19 PM) *

Öncelikle Şubeni aramanda fayda var.Bu gün öğrendiğime göre Her şubenin Erken sevk için başvuru tarihleri var.Benim şubem Eylülün 25 kadar diyor Ama Avcılar daki şube en geç 10 eylül diyor.Hiç korkun olmasın hemen seni alıp götürmezler + eğer şuben 2007 dönemlerini sevk etmişse sana kimse seni askere alıyoruz demez.Erken sevk istersen Kasım 'da gidebilirsin.Ekte 1 adet dilekçe örneği var kendimde aynı dilekçeyi göndermiştim sonucu beklemekteyim.Bu dilekçeyi kendine göre ayarlayıp Ankaraya bu hafta içinde gönderirsen Ekimin sonuda haber gelir.%90 kabul edileceğini söylüyorlar.Ekim sonu gibi şubeni ararsın dilekçe gönderdiğini sonucun çıkıp çıkmadığını sorarsın gerekli bilgiyi sana verirler.

Not:Sadece dilekçedir kabul olmaya bilir dilekçenin yanında neden erken sevk istediğini dair bir dilekçe daha yazarsan şansın daha iyi olur.Ben sonradan öğrendim...

teşekkür ederim dostum ilgilencem bu dediklerinle...
+Quote Post
selcuk1709
mesaj Sep 6 2007, 09:07:28 AM
İleti #9

Master
Group Icon

Üye No.: 30,252

@Ertunc23

Dilekçe ile beraber "Askerlik Durum Belgesi" göndermen gerekiyordu. Ayrıca dilekçe göndermenin belirli bir süresi var. Dilekçeni belirlenen tarihten önce yada sonra gönderirsen dikkate alınmıyor.

Ayrıca gönderdiğin dilekçenin sonucu kesinlikle sana bildirilmiyor. Tecilini
bozdurduktan sonra askerlik şubenin ilk göndereceği DEVRE' de belli
oluyor.

Buradan anlaşılacağı üzere, gönderdiğin dilekçenin sonucu askerlik şubene
geliyor. Askerlik şuben ilk DEVRE göndermeye başlayacağı sırada ( şuben
Kasım' da devre gönderiyorsa 4 tertip olarak gitme ihtimalin var. ) gidip
sonucu öğrenebilirsin.

Bu ileti selcuk1709 tarafından Sep 6 2007, 09:08:29 AM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
Ertunc23
mesaj Sep 20 2007, 01:40:24 AM
İleti #10

Çatlak..
Group Icon

Dostlar Dilekçenin Sonucu ne zaman belli olur?
+Quote Post
fearless14
mesaj Sep 20 2007, 02:08:16 AM
İleti #11

Master
Group Icon

Nereden: Simeranya
Üye No.: 24,491

Ben de aralık döneminde askere alınmak için erken sevk dilekçesi göndermiştim. Bugün dilekçenin kabul edilip edilmediğini öğrenmek için "Kocaeli Askerlik Şubesi"ni telefonla aradım. (Kütüğüm Bolu'da, Bolu da Kocaeli'ye bağlıymış) Kütüğümün bağlı olduğu yeri, İsim soyad sordu. Söyledikten sonra şu anda işlemlerimin yapılmakta olduğunu söyledi. Yani bu durumda dilekçemin kabul edilip edilmediğini sordum. Kabul edilmiş aralıkta askersiniz dedi. Ekimin ilk haftası bağlı olduğunuz şubeyi arayıp ayrıntıları öğrenirsiniz şeklinde bir açıklama yaptı. Yani aralıkta askere gideceğim belli oldu. Darısı diğer gitmek isteyen arkadaşların başına...
+Quote Post
NCR
mesaj Dec 19 2007, 09:41:43 PM
İleti #12

Master
Group Icon

Üye No.: 12,605

Arkadaşlar, Pazartesi günü tecilimi bozdurup, askere gitmek için başvurdum. Mayıs ayında gidecekmişim, erken sevk talep ettim Şubat için. Hazır dilekçe formunu oradaki memur doldurdu, askerlik durum belgesi ile birlikte bana verdi. Ben de aceleyle götürüp kargoya verdim ve sanırım dilekçeyi imzalamadım. Acaba bir sorun teşkil eder mi dersiniz?
+Quote Post
Ertunc23
mesaj Jan 2 2008, 03:41:26 AM
İleti #13

Çatlak..
Group Icon

QUOTE(NCRM@N @ Dec 19 2007, 09:41:43 PM) *

Arkadaşlar, Pazartesi günü tecilimi bozdurup, askere gitmek için başvurdum. Mayıs ayında gidecekmişim, erken sevk talep ettim Şubat için. Hazır dilekçe formunu oradaki memur doldurdu, askerlik durum belgesi ile birlikte bana verdi. Ben de aceleyle götürüp kargoya verdim ve sanırım dilekçeyi imzalamadım. Acaba bir sorun teşkil eder mi dersiniz?

smile.gif dilekçeniz direk çöpe gidiyor.İmazanız Yoksa değerlendirmeye alınmıyor.Mesajı yeni gördüm bu yüzden ne yaziki tekrardan dilekçe hazırlayıp göndermelisiniz.Tek sorun Şubat celpi için erken sevk dilekçe verme tarihleri 1-31 aralığa kadardı.Gönderirseniz 88/2 için değerlendirilir.Geçmiş olsun...
+Quote Post
ozz
mesaj Jan 22 2008, 05:49:14 PM
İleti #14

ozndrn
Group Icon

Grup: Veteran
Nereden: Orası, burası
Üye No.: 53,546

selamlar şu günlerde tecili bozdurmak için başvursam en erken hangi dönemde askere gidebilirim ?
+Quote Post
Kont Dracula
mesaj May 15 2008, 11:35:41 PM
İleti #15

The Kont Dracula

Üye No.: 37

Merhaba arkadaşlar,

Ağustos celbiyle askere gitmek için tecil bozdurmamın son günü ne olabilir? 2009'a kadar tecilliyiz ama gidip gitmemeyi düşünmem gerekiyor...
+Quote Post
3 Sayfa V  1 2 3 >
Konuya Cevap EkleYeni Konu Baslat
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

rss Basit Görünüm Şuan: 23rd July 2014 - 11:29:00 AM